GSA: چگونه سرانجام محاصره 16 روزه انتقال بایدن پایان یافتبنابراین مقامات GSA به کاخ سفید اطلاع داده اند که اگر میشیگان و پنسیلوانیا انتخاب خود را تأیید کنند ، همانطور که انتظار می رود ، مورفی رسماً انتقال به بایدن را در روندی موسوم به تأسیس آغاز می کند ، طبق تعدادی از منابع مطلع از مذاکرات.

این حرکتی بود که منتقدین مورفی می گفتند مدتها پیش بود ، با این استدلال که منصوب سیاسی ترامپ بیش از حد با کاخ سفید و ترامپ دلسوز بود پس از اینکه مشخص شد بایدن در انتخابات پیروز شده است و توانایی او در علامت برای نتیجه انتخابات به دلیل خشم همه گیر Covid-19 دارای پیامدهای قابل توجهی در زمینه امنیت ملی و بهداشت است.

یک بیانیه روز جمعه به کاخ سفید تصمیم مورفی را برای ارسال نامه بایدن در روز دوشنبه تعیین کرد ، گفت که این می تواند انتقال را آغاز کند – و همچنین تلاش در بال غربی برای آماده سازی ترامپ برای اولین به رسمیت شناختن رسمی دولت خود از شکست ، چیزی که رئیس جمهور از پذیرش آن امتناع ورزید.

در طی 16 روز بین شبکه های خبری مهم پیروزی بایدن و نامه دوشنبه شب مورفی به معاون رئیس جمهور پیشین ، ترامپ مستقیماً به مورفی نگفت که از ابتدا از انتقال جلوگیری کند. اما او در یک لحظه در واکنش به توییت قدیمی مورفی با “شغل بزرگ امیلی” ، موضع خود را در مورد تصمیم او از طریق پخش توییت های ثابت به چالش کشیدن انتخابات ابراز کرد.

مورفی در نامه خود در مورد تصمیم خود برای حل و فصل ، گفته است که مقامات کاخ سفید تحت فشار قرار نگرفته اند تا از این کار دست بکشد. اما تنها دقایقی پس از ارسال نامه وی به بایدن ، ترامپ با نوشتن در توییتر مبنی بر اینکه “به امیلی توصیه می کند” انتقال را آغاز کند ، این ادعاها را تضعیف کرد. یک منبع نزدیک به مورفی قاطعانه ارتباط مستقیم این دو با هم را انکار کرد.

یک منبع نزدیک به مذاکرات گفت ، در داخل کاخ سفید ، تعدادی از وکلا و مشاوران با ترامپ در دفتر بیضی شکل و تلفنی دوشنبه جمع شده بودند تا سعی کنند او را برای ادامه انتقال ترغیب کنند. این منبع گفت ، مشاور کاخ سفید پت تسیپولونه و رئیس ستاد مارک میدوز و همچنین وکلای خارج از آن جی سکولوف و رودی جولیانی در مورد راه پیش رو با ترامپ گفتگو کردند.

یک مقام کاخ سفید از GSA نظر خواست ، و سخنگوی GSA از اظهار نظر در مورد ماجرا خودداری کرد.

پس از نامه مورفی ، ترامپ در توئیتی از او تمجید کرد ، و در آن اعتراف کرد که برای شروع انتقال توصیه می کند ، از او به خاطر “ارادت و وفاداری بی دریغش به کشور ما” تشکر کرد.

یک منبع گفت: مورفی از این توییت “شوکه شده” است.

“بدون رویه یا استاندارد”

منابع آگاه از تفکر وی به سی.ان.ان گفتند که مورفی در حالی که با یک سری حملات روبرو بود با تصمیم تصمیم گرفت و به عنوان یکی از بارزترین نمادهای امتناع دولت ترامپ در کانون توجه قرار گرفت. تا پیروزی بایدن را تصدیق کند. وی در نامه خود به بایدن ، که در آن گفته نشده بود که وی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شده است ، ضمن دفاع از تصمیم خود برای انتظار ، به تهدیدات علیه او و خانواده اش اشاره کرد.

مورفی استدلال می کند که دستورالعمل های GSA مبهم است و می نویسد که قانون تأسیس “رویه ها یا استانداردهایی را برای این روند فراهم نمی کند” ، افزود که “به نظر می رسد نمونه ای از انتخابات قبلی شامل چالش های قانونی و سرشماری های ناقص باشد.”

منابع نزدیک به مورفی به CNN گفتند که تنها یک سابقه برای حضور وی وجود دارد – انتخابات 2000 ، تنها بار دیگر که یک نامزد عقب ننشست. منابع گفتند ، مورفی نگران نمونه قبلی است که با تعیین زمانی که نامزد بازنده هنوز اعتراف نکرده است ، ایجاد خواهد شد ، با این استدلال که GSA منتظر بود تا مسابقه در انتخابات 2000 بین جورج دبلیو بوش و ال گور پایان یابد.

حتما بخوانید:
لوازم التحریر لوکس; از لیوان میلیونی تا آدامس 100 هزار تومانی

منتقدان مورفی اما می گویند که او خود را به خاطر انجام ندادن کارش محکوم کرد و پس از انتخابات ریاست جمهوری همیشه اقدامی غیرمعمول را امضا کرد.

گری کانلی ، دموکرات از ویرجینیا ، رئیس کمیته نظارت بر کمیته عملیات ایالتی ، نظارت بر GSA ، گفت: “او مسئولیت قانون اساسی را داشت که هفته ها قبل نامه را امضا کند.” “او در موقعیت قدرت است ، به دلیل فشار سیاسی یک مرد ، رئیس خود ، قسم خورده و در معرض ابهام قرار گرفت.”

ارتباط آرام

پیش از پیش بینی می شد که بایدن در انتخابات 7 نوامبر پیروز شود پس از اینکه برتری خود را در پنسیلوانیا به بیش از 30،000 رأی رساند ، به این معنی است که ترامپ تنها در صورت لغو نتایج در چندین ایالت می تواند از او پیشی بگیرد ، سناریویی که تقریباً غیرممکن بود

اما ترامپ عقب نشینی نکرد ، در عوض تصمیم گرفت که ادعاهای دروغین تقلب گسترده در رای دهندگان را منتشر کند – که حتی قبل از رای گیری نیز زمینه آن را ایجاد کرده بود. ترامپ قول داده است که از طریق دادگاه ها برای لغو نتایج در بسیاری از کشورها مبارزه کند.

در پایان 9 نوامبر مشخص شد که مورفی با چالش انتخاباتی ترامپ همراه خواهد بود و وی امضا نمی کند که اجازه می دهد انتقال آغاز شود. سخنگوی GSA در بیانیه ای گفت روزی كه مورفی پیشین قبلی بازگویی بوش-گور را دنبال می كند.

این توضیحی بود که به نفع دموکرات ها نبود. به گفته آنها ، مشخص بود چه کسی در انتخابات سال 2020 پیروز شد ، برخلاف سال 2000 ، زمانی که این مسابقه با چند صد رأی در فلوریدا و بازشماری آرا در دادگاه عالی تعیین شد.

عدم شروع انتقال عواقب بی شماری داشت. تیم بایدن نمی توانست با سازمانهای دولتی صحبت کند و یا به اطلاعات مهم در مورد برنامه های توزیع واکسن و بیماریهای همه گیر Covid-19 دسترسی پیدا کند. بایدن اجازه دریافت جلسه توجیهی طبقه بندی شده روزانه رئیس جمهور را نداشت ، كه معمولاً برای داشتن آخرین اطلاعات و تهدیدها به روسای جمهور منتخب داده می شود.

کانلی به بیل پاسکرل از نیو جرسی و دانا تیتوس از نوادا و دموکرات ها پیوست و نامه ای را برای مورفی ارسال کرد و خواستار توجیهی در مورد تأخیر یافته های خود شد ، اولین نامه از بسیاری از نامه های دموکرات ها به مورفی.

این نامه ها با سکوت روبرو شد ، اما او هنوز هم با یک نماینده دموکرات در ارتباط بود: به گفته یک منبع آگاه از مذاکرات ، مایک کوئیگلی از ایلینوی ، رئیس کمیته فرعی اعتبارات به ریاست GSA.

کویگلی در ابتدا بر سر برنامه ریزی برای ساخت یک ساختمان جدید در مقر FBI با مورفی درگیر شد. س questionsالات وی در مورد دخالت رئیس جمهور در این تصمیم باعث شد كه بازرس كل GSA به این نتیجه برسد كه مورفی كنگره را در مورد جلسه خود در دفتر بیضی برای بازسازی نیروگاه آن طرف خیابان هتل واشنگتن گمراه كرده است. اما با این وجود این دو در حین تهیه پیش نویس قانون برای تأمین بودجه آژانس ، رابطه کاری ایجاد کرده بودند.

این منبع گفت مورفی و كویگلی در طی مراحل شناسایی و توجیه مورفی برای انتظار صحبت كردند و كویگلی او را ترغیب به ادامه كار كرد.

“افراد بیشتری می توانند بمیرند”

خارج از دیپلماسی آرام کوئیگلی ، دموکرات های کنگره و تیم بایدن در وضعیت دشواری قرار داشتند.

تیم بایدن پرونده های قضایی علیه GSA را تهدید کرده بود و دموکرات ها در کنگره قول داده بودند اگر مورفی راجع به ماجرا توضیح ندهد ، وی را برای دادرسی پس می کشد. اما هر دو با خطر یک جنگ طولانی مدت قانونی با مورفی روبرو شدند که بایدن را بیش از نتیجه ای که به دنبالش بود فشار می آورد: یک یافته.

حتما بخوانید:
کیلار سیدنی پاول را "قربانی" برای ترامپ می خواند

بنابراین دموکرات های کنگره یک کارزار نوشتن نامه را آغاز کردند و خواستار توجیهات و اتهاماتی شدند که مورفی به وظیفه اساسی خود عمل نمی کند. بایدن در سخنرانی خود هشدار داد در صورت عدم هماهنگی در برنامه ریزی بیماری همه گیر ویروس کرونا ، “افراد بیشتری می توانند بمیرند”.

مورفی در کنگره از جمهوریخواهان پوشش چندانی نگرفت. در حالی که ترامپ همچنان ادعاهای نادرست دزدیده شدن انتخابات خود را ادامه می دهد ، جمهوری خواهان ، گروهی كه مورفی بخشی از آن را در نظر می گیرد ، عمدتاً از گفتن بایدن در انتخابات و یا صحبت در برابر حملات رئیس جمهور به انتخابات خودداری می كنند. روند.

منابع آگاه از این تصمیم گفتند ، حدود یک هفته پیش ، هنگامی که مبارزات انتخاباتی ترامپ 9 پرونده قضایی پیروزی بایدن را به چالش کشید یا آن را لغو کرد ، مورفی حرکت خود را به سمت یک موسسه آغاز کرد.

اما این تأخیر در حالی ادامه یافت که تیم ترامپ با اصرار بر اینکه نتایج انتخابات همچنان در بسیاری از ایالت ها لغو می شود ، قول داد که در دادگاه به جنگ ادامه دهد. با این حال ، آنها همچنان به شکایت در دادگاه ها ادامه دادند و کشورهای اصلی با صدور گواهینامه به جلو حرکت کردند. روز جمعه ، فرماندار جمهوری خواه و وزیر امور خارجه جورجیا انتخاب بایدن را پس از یک عمل عملی تایید کرد.

میشیگان و پنسیلوانیا در حال آماده سازی همین کار تا دوشنبه یا سه شنبه بودند و به مورفی توجیهی دادند که پس از دو هفته انتظار با اطمینان پیش برود.

زمان صدور گواهینامه هر دو کشور همچنان نامشخص است. اما دادخواست ترامپ در پنسیلوانیا روز شنبه با صدور حکمی که مانع اصلی تأییدیه است را رد کرد. در همین حال ، در میشیگان انتظار می رفت که یکی از دو جمهوریخواه در هیئت مبارزات انتخاباتی چهار نفره علیه صدور گواهینامه رأی دهد و احتمال مسدود شدن هیئت مدیره را باز بگذارد. جمهوریخواه دیگر قبل از جلسه صحبت نکرده بود.

صبح روز دوشنبه ، منابع نزدیک به مورفی معتقدند که استقرار قریب الوقوع است. اندکی پس از آغاز نشست 13:00 ET در میشیگان ، به نظر می رسید که شب قبل از رأی دادن به گواهینامه طولانی می شود و به نظر می رسد که صدور گواهینامه در روز دوشنبه کمتر اتفاق می افتد ، گفت:

سپس حدود ساعت 4.30 بعدازظهر ET ، هیئت مدیره مدت نظر عمومی خود را متوقف کرد – که هنوز صدها نفر در انتظار سخنرانی بودند – و رای گیری را برای احراز هویت به عنوان عضو دوم GOP برای حمایت از دموکرات ها انجام داد ، در حالی که دیگری ممتنع است.

GSA انتقال عمده ای به تیم بایدن که قصد دارد نامه ای برای آن ارسال کند ، نداد. اما بیش از یک ساعت پس از تایید انتخاب میشیگان ، مورفی نامه ای به بایدن فرستاد که می تواند انتقال را آغاز کند.

در این نامه از بایدن به عنوان رئیس جمهور تازه انتخاب شده نام برده نشده است ، و همچنین در آن گفته نشده است كه وی صریحاً اظهار داشته است. اما این به بایدن اجازه آغاز انتقال داد و به وی امکان دسترسی به 6.3 میلیون دلار بودجه ایالتی را طبق این قانون داد و رسماً به درگیری 16 روزه بین رئیس مبهم آژانس فدرال و رئیس جمهور بعدی ایالات متحده پایان داد.

جیم آکوستا ، خبرنگار CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید