DOJ قرار است 5 زندانی فدرال را قبل از روز افتتاح اعدام کند

[ad_1]

دادستان کل ویلیام بار پس از 17 سال وقفه برای اطمینان از “عدالت برای قربانیان فجیع ترین جنایات” در ژوئیه 2019 اعدام های فدرال را از سر گرفت. علی رغم تلاشهای مشروع برای تمدید مهلت تکمیل دادخواست های بخشودگی ادعاهای بازپرداخت ، جایگزینی یا بخشش و به دیوان عالی کشور متوسل شد ، امسال هشت زندانی فدرال کشته شده اند.
قرار است پنج نفر دیگر اعدام شوند ، دو مورد ظرف چند روز از مراسم تحلیف بایدن. اگر همه اعدام ها انجام می شد ، دولت فدرال اجازه اعدام 13 زندانی فدرال را برای مرگ پس از شش ماه می داد.
رابرت دانهام ، مدیر اجرایی مرکز اطلاعات در مورد مجازات اعدام ، روز دوشنبه به سی ان ان گفت تنها مورد دیگری که بیش از یک اعدام در حین انتقال اتفاق افتاد ، در اولین انتقال گروور کلیولند بود – از نوامبر 1884 به مارس 1885 – دانهام گفت.

از دیگر زندانیان فدرال که قرار است بمیرند ، می توان به لیزا مونتگومری ، تنها زن در حکم اعدام فدرال و اولین فردی که پس از نزدیک به 70 سال توسط ایالات متحده اعدام شد ، اشاره کرد. براندون برنارد ، که جوانترین مرد در حدود 70 سال خواهد بود که توسط ایالات متحده به جرم ارتکاب در نوجوانی اعدام می شود. و داستین هیگز ، که به اتهام سفارش قتل سه گانه در هنگام حبس ابد به مهاجم محکوم شد.

در حالی که اعدام ها هر ساله در سطح ایالت انجام می شود ، اعدام های فدرال تا سال جاری بسیار نادر بوده است. در دهه 1970 ، دیوان عالی کشور حکم خلاف قانون اعدام ها را صادر کرد ، اما بعداً این تصمیم لغو شد. طبق قانون مجازات اعدام فدرال 1994 ، اعدام های طرف فدرال محدود به جرایم خاص ، از جمله قتل غیر قتل و محکومیت مواد مخدر بود.
طبق قوانین فدرال ، “اداره زندان ها” از “اعدام زودتر از 60 روز از زمان اجرای حکم اعدام” ، مجازات اعدام را دارد.

وزارت دادگستری و کاخ سفید از اظهار نظر در مورد فوریت برنامه ریزی این تعداد از اعدام های فدرال خودداری کردند.

مبارزات انتخاباتی بایدن بر خلاف مجازات اعدام فدرال بود ، بخشی از آن به دلیل بزرگی زندانیان غیرقانونی محکوم به مجازات بود.

طبق اطلاعات مرکز مجازات اعدام ، یک سازمان غیرانتفاعی ملی که 30 سال است در سراسر کشور احكام اعدام را ردیابی و تحقیق می كند ، از سال 1973 ، 172 نفر به اعدام در دادگاه ایالتی محكوم شده اند. اطلاعات جمعیتی 172 جن گیر عبارتند از: 89 مرد سیاه پوست ، 63 مرد سفیدپوست ، 15 نفر لاتین ، یک مرد هندی ، دو مرد دیگر از نژاد دیگر ، و یک زن سیاه پوست و یک زن سفید پوست.. دانهام گفت که مشخص نشده است که زندانیان فدرال به ناحق محکوم شده اند.

در حال حاضر 54 نفر در معرض اعدام هستند: براساس اطلاعات مرکز مجازات اعدام ، 24 مرد سیاه پوست ، 21 مرد سفیدپوست ، هفت لاتین ، یک آسیایی و یک زن سفید پوست. از میان هشت اعدام شده در سال جاری ، شش نفر سفیدپوست و دو نفر سیاه پوست هستند.

طرفداران پیگرد قانونی عادلانه و منصفانه لغو مجازات اعدام فدرال را در لیست توصیه های خود برای دولت بایدن-هریس برای بررسی سیستم عدالت کیفری قرار داده اند.

“همانطور که خود را در میان گزارش ملی نژادپرستی و تاریخ خشونت نژادی خود می بینیم ، لغو مجازات اعدام باید بخشی از تحول ما باشد. لغو مجازات اعدام می تواند نشانه ای باشد که دولت بایدن-هریس به عدالت متعهد است ، عدالت و عدالت مبتنی بر شواهد – و زمان این اقدام نهایی مدتهاست که به تأخیر افتاده است. “
طبق برنامه عدالت کیفری مبارزات انتخاباتی بایدن ، آنها قصد دارند قانونی را برای لغو مجازات اعدام در سطح فدرال تصویب کنند و به ایالات متحده انگیزه ای برای این کار بدهند.

دانهام گفت: “بدون شک ، این اعدام بی سابقه به وضوح نشان می دهد که این سیستم یا به لغو مجازات اعدام یا اصلاح اساسی احتیاج دارد. همچنین نشان می دهد که این مهلت قانونی فقط جعبه را به پایین جاده می اندازد.” از جمله دولت اوباما-بایدن نتوانست در این موارد اقدامی انجام دهد ، که شرایطی را ایجاد می کند که شما می توانید با یک سری اعدام های غیر قابل مقایسه این چیز را بدست آورید. ”

دانهام گفت: “شکی نیست که این جنایات وحشتناک بودند ، اما این مسئله نیست.” “شما می توانید لیست این اعدام ها را یکی یکی پایین آورده و بی عدالتی ها را به تصویر بکشید.”

این زندانیانی هستند که قرار است قبل از روز بازیگری اعدام شوند:

• براندون برنارد ، یک سیاه پوست ، 18 ساله بود که وی ، کریستوفر ویالوا و دیگران به قتل چند وزیر جوانان در سال 1999 در تگزاس محکوم شدند. ویالوا ، که در زمان جنایت 19 ساله بود ، در سپتامبر اعدام شد شکایات خود را به پایان رساند. آخرین درخواست برنارد برای تعلیق اجرای قانون به دیوان عالی پنجشنبه گذشته رد شد. وی قرار است در تاریخ 10 دسامبر بمیرد و جوانترین مرد در حدود 70 سال گذشته خواهد بود که به دلیل جنایتی که در نوجوانی مرتکب شده توسط اعدام می شود.

• آلفرد بورژوا ، یک سیاه پوست ، توسط هیئت منصفه تگزاس به جرم بدرفتاری ، شکنجه و سرانجام ضرب و شتم دخترش در سال 2002 به اعدام محکوم شد. وکیل بورژوا ویکتور ابره در بیانیه روز جمعه گفت که موکلش باید در تاریخ 11 اعدام شود دسامبر پس از آنکه دیوان عالی کشور حکم داد که زندانی دیگری که به اعدام محکوم شده است به دلیل ناتوانی ذهنی قابل اعدام نیست ، ابره سعی کرد برای ارائه چنین مدارکی پرونده بورژوازی را تکرار کند.

• لیزا مونتگومری اولین و تنها زنی است که در حدود 70 سال گذشته فدرال اعدام شده است. مونتگومری ، یک زن سفید پوست که در سال 2004 به جرم قتل یک زن باردار ، قطع کودک و تحویل آن به عنوان خودش محکوم شد ، به دلیل تشخیص وکلای ویروس کرونا تا 31 دسامبر تعلیق شد و اکنون برای 12 ژانویه تعیین شده است. دولت ترامپ درخواست مونتگومری برای تعویق را رد کرده است.

• کوری جانسون ، یک سیاه پوست ، قرار است در تاریخ 14 ژانویه به جرم قتل هفت نفر در سال 1992 به عنوان بخشی از تجارت مواد مخدر در ویرجینیا اعدام شود. وکلای جانسون ، رونالد جی. تاباک و دونالد پی. سالزمن ادعا می کنند که هیچ جلسه دادگاه شواهدی را برای صدور رای در مورد معلولیت ذهنی وی نشنیده است. طبق گفته وکلای جانسون ، ضریب هوشی وی 69 است که کمتر از استاندارد پیشنهادی دیوان عالی کشور به عنوان راهنما برای کشورهایی است که ارزیابی می کنند آیا چنین اعدامی با قوانین بی رحمانه و غیرمعمول مجازات در قانون اساسی مطابقت دارد یا خیر. متهم جانسون به دلیل ناتوانی ذهنی خود از مجازات ابد محروم شد.

وکیل وی شان نولان در بیانیه ای پس از دادگستری گفت: در 15 ژانویه ، روز تولد مارتین لوتر کینگ ، دولت فدرال داستین هیگز ، مرد سیاه پوستی را که به اعدام محکوم شده بود ، اعدام می کند ، “اگرچه او کسی را نکشت”. از بخش در روز جمعه. به قتل و محکومیت هیگز ، قتل سه زن در مریلند در سال 1996 بدون آزادی مشروط داده شد. وکیل وی گفت ، هیگز بر اساس این نظریه محکوم شد که اگرچه ماشه را نکشید ، اما دستور قتل را صادر کرد. یکی از متهمان شهادت داد که هیگز دستور تیراندازی را صادر کرده است.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet