یکی دیگر از سناتورهای حزب جمهوری خواه می گوید که زمان آن فرا رسیده است که انتقال به دولت بایدن را آغاز کنیممور در بیانیه ای گفت: “اگر ایالت ها نتایج فعلی را تأیید كنند ، معاون رئیس جمهور جو بایدن رئیس جمهور بعدی ما و سناتور كاملا هریس معاون بعدی ما خواهد بود.”

وی افزود: “من به نتایج تأیید شده احترام می گذارم و رهبران جدید ملت خود را تبریک می گویم ، صرف نظر از اختلافات سیاسی که ممکن است با آنها داشته باشم. همانند هر دولت ، من به دنبال یک زبان مشترک در جهت منافع کشور و کشورمان خواهم بود.” “در همین حال ، من معتقدم که بایدن معاون رئیس جمهور و سناتور هریس دریافت کلیه جلسات توجیهی امنیت ملی و Covid-19 را برای تسهیل انتقال صحیح قدرت در صورت روی کار آمدن آنها در 20 ژانویه آغاز می کنند.”

کاپیتو به تعدادی دیگر از جمهوریخواهان پیوست – از جمله پاول میچل میشیگان و سوزان کالینز سناتور ماین و لیزا مورکوفسکی نماینده آلاسکا – که علنا ​​حمایت خود را از انتقال رسمی ریاست جمهوری نشان دادند.

از هفته ها پیش که CNN و سایر رسانه ها انتخابات بایدن را اعلام کردند ، ترامپ به جای اصرار در توطئه های بی اساس در مورد دزدیده شدن دوره دوم ریاست جمهوری خود ، از پذیرش نتایج امتناع ورزیده و تلاش قانونی برای لغو نتایج دارد.

اما ضررهای ناشی از مبارزات انتخاباتی ترامپ و متحدان جمهوری خواه آنها در روزهای اخیر جمع شده است. و علی رغم وعده های وکلای مبارزات انتخاباتی ترامپ – از جمله رودی جولیانی – برای ادامه مبارزه ، تقریباً هیچ پرونده قابل دوام پس از انتخابات برای مبارزات انتخاباتی ترامپ باقی نمانده است که بتواند بایدن را از رای انتخاباتی برای ریاست جمهوری محروم کند.

حتما بخوانید:
بعد از اینکه بایدن به عنوان برنده معرفی شد ، شهرها در جشن جشن گرفتند

تحلیلگران حقوقی به طور گسترده گفته اند كه ادعاهای ترامپ در دادگاه برای تغییر نتایج انتخابات بی نتیجه خواهد ماند.

مور روز دوشنبه گفت: “من قاطعانه ابراز داشتم كه پرزیدنت ترامپ – مانند هر نامزد دیگری برای تصدی پست – حق تقاضای بازشماری مجدد و طرح دادخواست از دادگاه های ما را دارد.”

“با این حال ، در برخی موارد ، انتخابات 2020 باید پایان یابد.”


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید