کودکانی که با اخراج روبرو هستند از ترامپ و بایدن کمک می خواهند


دو کودک نوشتند: “ما معتقد بودیم که ایالات متحده سابقه احترام به قانون و رفاه کودکان را دارد. طبق تجربه ما ، دولت نه تنها ما را تحت محاکمه غیرعادلانه و غیرقانونی قرار می دهد ، بلکه با نگه داشتن ما برای مدت طولانی شکنجه می کند.” در یک مرکز بازداشت خانواده و مهاجرت گمرکی در جنوب تگزاس.

ما فقط خواهان حقوق خود برای پناهندگی و فرصت ایمن در کنار مادران خود هستیم. “

به گفته مدافعانی که نماینده آنها هستند ، دو دختری که این نامه را نوشتند 14 و 15 ساله هستند و برای محافظت از امنیت خانواده های خود خواسته اند ناشناس بمانند. آنها می نویسند که این نامه از طرف 28 کودک و خانواده های آنها که در مرکز اقامت خانواده South Texas در دیلی ، تگزاس و همچنین مرکز اقامت خانواده Family Berks در Leesport ، پنسیلوانیا هستند ، نوشته شده است.

مدافعان می گویند این پیام در چارچوب تلاش برای افزایش آگاهی از پرونده ها این هفته به ترامپ ، بایدن و اعضای کنگره ارسال شده است. در نامه ای همراه با امضای بیش از 60 سازمان – از جمله عفو بین الملل ، پزشكان حقوق بشر و كودكان در دفاع – از مقامات خواسته شده است تا به فرزندان و خانواده هایشان فرصتی برای پناهندگی دهند ، و از قانونگذاران برای مداخله و پذیرش قانونی برای کمک به آنها در صورت لزوم.

این سازمان ها نوشتند: “اخراج این کودکان بر اساس قوانین و سیاست هایی که از آن زمان غیرقانونی اعلام شده است ، اساساً ناعادلانه است”.

به گفته وکلایی که وکالت آنها را بر عهده دارند ، خانواده ها تحت سیاست های دولت ترامپ که از آن زمان در دادگاه فدرال مسدود شده است ، پناهندگی را متوقف کرده اند. این سیاست که به عنوان ممنوعیت ترانزیت پناهندگی شناخته می شود ، ممنوعیت پناهندگی در صورت مهاجرت مهاجران از کشورهای دیگر در مسیر ایالات متحده است. در حالی که دادگاه ها بارها علیه این سیاست رأی صادر کرده اند ، یک قاضی فدرال هفته گذشته گفت که وی صلاحیت جلوگیری از اخراج خانواده ها از ICE را ندارد.

جان سی تایگر ، قاضی منطقه ایالات متحده ، گفت: “دادگاه از این تصرف برخوردار نیست” ، با اشاره به اینکه پرونده های این خانواده ها “بسیار نگران کننده” بود ، اما دادگاه “به حدود صلاحیت خود که توسط کنگره تعیین شده بود احترام گذاشت.”

وکلای نمایندگی کودکان و خانواده های آنها از این تصمیم تجدیدنظر خواهی کردند و طبق توافق دادگاه دولت موافقت نکرد که خانواده ها را تا 21 نوامبر اخراج کند.

حتما بخوانید:
کرم مرطوب کننده - خرید و قیمت انواع کرم نرم کننده و آبرسان صورت

سخنگوی ICE در پاسخ به این س whyال که چرا خانواده ها مجاز به پناهندگی نیستند ، گفت آنها “هیچ مبنای قانونی” برای ماندن در ایالات متحده ندارند.

“همه خانواده ها بخشی از پرونده های علیه دولت ، و همچنین شکایت ها بوده اند ، و پرونده های جدید خود را ادامه می دهند – همه این موارد حذف آنها را به تأخیر انداخته و بازداشت آنها را طولانی کرده است. در آن زمان ، خانواده ها مراحل قضایی گسترده ای را دریافت کرده اند و مشخص شده است که هیچ “دانیل بنت” سخنگوی ICE گفت: “یک دولت قانونی برای ماندن در ایالات متحده است.” دولت ایالات متحده به همه بیگانگان برکنار شده اجازه دسترسی به کلیه مراحل قانونی مورد نیاز قانون را می دهد. کسانی که ادعای تسکین ، حمایت تحت قانون یا دلیل ماندن در ایالات متحده را ندارند ، در نهایت به کشور خود بازگردانده می شوند. “

در این نامه ها آمده است ، 28 کودک و خانواده های آنها از هندوراس ، گواتمالا ، السالوادور ، نیکاراگوئه ، اکوادور ، شیلی و هائیتی هستند. هر دو کودک می نویسند که بیش از یک سال در این مراکز بازداشت شده اند – و آنها به شدت می خواهند آزاد شوند و در کنار سایر اعضای خانواده باشند.

“یک بار دیگر ما بازداشتگاه با زیور آلات تزئین کریسمس را ببینید، تا زمانی که ما می توانیم این تعطیلات یا تولد ما با خانواده های ما به اشتراک بگذارید” نوشتند. “ما دیده ایم که سلامتی ما روز به روز همچنان رو به وخامت است ، غذا معده ما را آزار می دهد ؛ آنچه می خواهیم این است که چیز دیگری بخوریم. ما دعا می کنیم به زودی روزی فرا برسد که ما نباید در زندان کودکان زندگی کنیم ، با خطر مداوم از عفونت COVID-19 ، هر روز شاهد بدتر شدن اوضاع هستیم. ”

حتما بخوانید:
بهترین تهویه مطبوع برای خنک نگه داشتن خانه شما

سازمان هایی که از طرف خانواده ها طرفداری می کنند می گویند اوضاع برای بسیاری از کودکان وخیم است.

وکیل دادگستری ، بریجت کامبریا به سی ان ان گفت: “عواقب آن واقعاً شدید است.” “ما در مورد اعزام کودکان به مکان هایی که می توانند بمیرند صحبت می کنیم.”

پریسیلا آلوارز از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید