کریس خربس: ترامپ مدیر امنیت میهن را که تئوری های توطئه ریاست جمهوری را رد می کند ، اخراج می کند

[ad_1]

ترامپ در توئیتی گفت: “بیانیه اخیر کریس کربس در مورد امنیت انتخابات سال 2020 بسیار نادرست بود ، زیرا بی نظمی ها و تقلب های گسترده ای صورت گرفت”. “

“بنابراین ، در واقع بلافاصله ، کریس کربس به عنوان مدیر آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت منصوب شد.”

سی.ان.ان گزارش داد كه كربس ، كه رئیس واحد سایبری وزارت امنیت داخلی بود ، اخراج می شود. یک منبع نزدیک به کربس به CNN گفت او می دانست که می تواند به دردسر بیفتد زیرا او حقیقت را می گفت ، اما او متوجه شد که اخراج وی به زودی هنگامی انجام می شود که سازمان های رسانه ای دوستانه رئیس جمهور شروع به حمله به او کنند. .
این منبع گفت ، او از توییت ترامپ مطلع شد که اخراج شده است ، و اندکی بعد خودش در توییتر پاسخ داد ، گفتن “ما شایسته خدمت هستیم. ما آن را به درستی انجام دادیم. امروز از دفاع امن ، وحشتناک دفاع کنید. # Protect2020.”

یک منبع آگاه به این موضوع به CNN گفت ، مت تراویس ، معاون مدیر CISA ، کارمند شماره 2 آژانس ، پس از تیراندازی کربس استعفا داد. تراویس پس از آنکه کاخ سفید صریح کرد که سکان هدایت CISA را بر عهده نخواهد گرفت ، استعفا داد.

امیلی ریلی ، رئیس ستاد CISA در نامه ای که توسط CNN مشاهده شد ، به كارمندان اطلاع داد كه روز سه شنبه آخرین روز كربس در آژانس بود و گفت كه رئیس جمهور مدیر عامل مدیر عامل شرکت براندون ولز را به عنوان سرپرست منصوب كرده است.

در این نامه آمده است: “تغییر در رهبری تغییر در مأموریت نیست و ضروری است که ما تمرکز خود را بر روی کار مهمی که به طور مشترک از طرف مردم آمریکا انجام می دهیم ، از دست ندهیم.” “خوشبختانه ، ما بهترین نیروی کار را در کل دولت داریم و من می دانم که می توانیم روی هر یک از شما حساب کنیم که کار عالی که هر روز انجام می دهید را ادامه دهید ، زیرا همه ما برای محافظت از امروز و امنیت فردا با هم کار می کنیم.”

یک منبع ولز را به عنوان “رئیس ستاد سابق و مشاوری توصیف کرد که بسیار مورد احترام همه است.”

برکناری کربس نشان دهنده مدت زمانی است که ترامپ برای مجازات کسانی که نظر توطئه آمیز وی به انتخابات را قبول ندارند ، مجازات می کند. از زمان اعلام CNN و سایر رسانه ها رقابت برای انتخاب رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، ترامپ به جای اصرار بر توطئه های بی اساس در مورد سرقت دوره دوم ریاست جمهوری خود ، از پذیرش نتایج امتناع ورزیده است.
این شامل ادعاهای دروغین در طی سخنرانی شب انتخاباتی مبنی بر اینکه وی قبلاً در انتخابات مجدد پیروز شده است ، پیروزی در ایالات که در آن زمان در واقع در هوا بودند و مخالفان وی همچنان تقلب می کنند.

در آستانه انتخابات ، كربس غالباً اظهارات نادرست رئیس جمهور راجع به برگه های رای گیری را به چالش می كشید ، اما سعی می كرد رئیس خود را به دلیل نشر اکاذیب مورد انتقاد قرار ندهد.

اما در روزهای پس از آن ، كربز رویكرد قویتری اتخاذ كرد ، و مرتباً در توییتر خود پست می فرستاد – غالباً با اموجی آژیر قرمز روشن – بررسی واقعی ادعاها و تئوری های توطئه توسط ترامپ ، متحدان و حامیانش در سراسر كشور.

گرچه رد او از دروغ های رئیس جمهور برخی از DHS را ناامید کرد ، اما کربس مسئول بازسازی ساختار بخش امنیت سایبری و هماهنگی بیشتر با دولت های محلی و ایالتی ، به عنوان اولین مدیر CISA بود.

وی به عنوان یکی از مهمترین مقامات امنیت ملی فدرال ، با مشاهده انتخابات که بسیار روان برگزار شد ، خدمت کرد.

CISA گفت ، مخالفان خارجی نتوانسته اند بر روی هیچ كدام از آرا تأثیر بگذارند و به گفته گروه وسیع تری از مقامات دولتی و خصوصی انتخابات “امن ترین انتخابات در تاریخ آمریكا” بود. این بیانیه ای بود که باعث شد رئیس جمهور سه شنبه شب كربس را اخراج كند.

خبر برکناری وی موجب خشم مقامات منتخب و کارشناسان امنیت انتخابات شد.

سناتور آنگوس کینگ ، مستقل از ماین و رئیس مشترک کمیسیون برنزه سازی سایبری ، در بیانیه ای گفت: “رئیس جمهور ترامپ با اخراج آقای کربس به دلیل انجام ساده کار خود ، صدمات جدی به همه آمریکایی ها – که به دفاع CISA اعتماد می کنند” وارد می کند. حتی اگر او این را نداند. “

کینگ گفت: “اگر در این تصمیم ناعادلانه نقره ای وجود داشته باشد ، این عبارت است از: من امیدوارم که رئیس جمهور منتخب بایدن کریس را بشناسد و با وی مشورت کند که دولت بایدن آینده این آژانس مهم را ترسیم می کند.”

آدام شیف ، رئیس حزب اطلاعات پارلمانی حزب دموکرات ، در توبیخی شدید ، تصمیم ترامپ را “تأسف بار” خواند.

شیف گفت: “به جای پاداش این خدمت بزرگ ، رئیس جمهور ترامپ انتقام مدیر كربس و سایر مقاماتی را كه وظیفه خود را انجام داده اند ، می گیرد. جای تأسف است ، اما متأسفانه قابل پیش بینی است كه حمایت و دفاع از روندهای دموكراتیك ما علت تیراندازی خواهد بود.”

جان میتنیک ، مشاور سابق DHS نیز گفت كه تیراندازی كربس “رسواست اما تعجب آور نیست”.

وی در توییتر خود نوشت: “realDonaldTrump عادت دارد افرادی را که از مهارت بالایی برخوردارند ، از صداقت و شهامت برخوردار هستند و برای # قانون” قانون حمایت می کنند اخراج کند.

بن هوولند ، منصوب ترامپ ، رئیس کمیسیون انتخابات ایالات متحده ، در مصاحبه با ارین برنت ، خبرنگار CNN در برنامه “OutFront” از کربس به عنوان “کارگردان بزرگی” که “به ویژه در فضای انتخابات رهبری زیادی نشان داد” ، ستایش کرد. “

هاولند در پاسخ به سوالی درباره ادعاهای دروغین رئیس جمهور مبنی بر کلاهبرداری گسترده رای دهندگان ، توضیح داد: “هنگامی که با مقامات انتخاباتی سراسر کشور صحبت می کنید ، آنها به امنیت این انتخابات اطمینان دارند. آنها به نتیجه انتخابات اطمینان دارند – که این یک انتخابات عادلانه بود و آمریکایی ها آنها صدای خود را شنیدند و ما باید به اراده مردم و کارمندان دولت احترام بگذاریم که به برگزاری این انتخابات کمک کرده و همه اینها را ممکن می سازند. “

اخراج کربس با واکنش های جدی جمهوری خواهان نیز روبرو شد.

راب پورتمن ، سناتور اوهایو ، عضو کمیته امنیت داخلی و امور خارجه سنا ، اندکی پس از برکناری قبل از CNN از کار کربس دفاع کرد.

جمهوری خواه گفت: “من کریس را می شناسم. من با او خوب کار کرده ام. فکر می کنم او یک حرفه ای واقعی است.”

پورتمن در پاسخ به این س ifال که آیا می خواهید ترامپ کاربس را برکنار کند ، گفت: “بله ، من فکر می کنم او بسیار خوب بود. من فکر می کنم کاری که او می خواست به روشی بی سابقه انجام دهد این بود که با هر کشور در کشور تماس بگیرد و به آنها بدهد آنچه برای دفاع از خود در برابر حملات سایبری مجبور بودند از آن دفاع کنند و یک دیوار آتش داشته باشند. “

كربس به تحقیق درمورد واقعیت های توطئه رئیس جمهور تا آخرین ساعات دوره ریاست جمهوری ادامه داد و اوایل روز سه شنبه اعلام كرد كه ادعاهای مربوط به دستكاری در انتخابات “یا بی اساس است یا از نظر فنی ناسازگار است.”

وی به نامه ای با امضای 59 نفر از کارشناسان انتخابات اشاره کرد که در آن همچنین گفته شده بود “هر کسی که ادعا می کند” انتخابات آمریکا “تقلب شده است خارق العاده ادعا کرد “و آنها را” ادعاهای هشدار دهنده “خواند.

برکناری کربس ، یک مقام آمریکایی که قبلاً به سی.ان.ان گفته بود ، “از خط قرمز عبور خواهد کرد” و زنگ هشدار را در سراسر دستگاه امنیت ملی ایجاد می کند.

مارکوس فاولر ، کارمند سابق CIA که اکنون به عنوان مدیر تهدید استراتژیک در شرکت امنیت سایبری Darktrace کار می کند ، کربس را برای CNN توصیف کرد “چهره ای شبیه دکتر (آنتونی) فاوچی در مورد انتخابات و امنیت سایبری که حقیقت را با مقامات رسمی صحبت می کند.” امنیت انتخابات بر اساس واقعیات موجود و تجزیه و تحلیل کارشناسان موضوع آن. “

فاولر گفت: “مجبور کردن وی به ترک در این زمان حساس ، امنیت ملی ما را بدتر می کند ، پیامی وحشتناک می فرستد و مخالفان ما را در معرض آسیب پذیری قرار می دهد و اعتماد به ارزش اساسی دموکراتیک آرا را تضعیف ، دستکاری و ربوده ، به خطر می اندازد.”

با این حال اخراج وی پس از آن صورت گرفت که مقامات برجسته پنتاگون با مقاماتی که به رئیس جمهور وفادار بودند جایگزین شدند و ناامیدی فزاینده ترامپ از جینا هاسپل مدیر سیا گزارش شد.

این داستان با پیشرفتهای اضافی در روز سه شنبه به روز شد.

جیک تاپر ، ویویان سالاما ، جرمی دیاموند ، مانو راجو ، الکس مارکوارد ، ژنو سندز و زاخاری کوهن از CNN در این گزارش همکاری کردند.[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme