[ad_1]

در حال حاضر هماهنگی انجام می شود که بایدن اولین جلسه توجیهی خود را دریافت می کند ، اما این اقدام گام دیگری به سوی انتقال قدرت است که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا هفته ها پس از مشخص شدن باخت وی در انتخابات 2020 ، مانع آن شده است.

دریافت توجیهی اطلاعاتی طبقه بندی شده معمولاً یکی از اولین حقوق نامزد ریاست جمهوری پس از پیروزی در انتخابات است. این مقاله حاوی اطلاعاتی درباره مشکلات فوری امنیت ملی است که رئیس جمهور جدید به زودی با آن روبرو خواهد شد. اما بایدن به دلیل تلاش های ترامپ برای لغو نتایج انتخابات که دولت فدرال را نسبت به آغاز انتقال می تواند گیج کند ، هنوز توجیهی اطلاعاتی دریافت نکرده است.

همانطور که مشهور است ، PDB توسط دفتر مدیر اطلاعات ملی برای رئیس جمهور ، معاون رئیس جمهور و مشاوران ارشد تهیه می شود.

یک مقام ODNI این تغییر را مستقیماً ناشی از اقدام کاخ سفید برای دسترسی رسمی بایدن به PDB دانست. CNN پیش از این گفته بود که این تصمیم ترامپ است و دسترسی به PDB می تواند قبل از اینکه مدیر GSA روز دوشنبه انتقال رسمی دهد ، داده شود.

ODNI ، تحت نظارت جان راتکلیف ، رئیس اطلاعات اطلاعاتی منتخب ترامپ ، قبلاً همه مسائل بایدن و PDB را به کاخ سفید برگردانده و تأکید کرده است که تصمیم گیری در مورد دسترسی بایدن به رازهای فوق سری کشور تا ترامپ.

سخنگوی ODNI روز سه شنبه به سی ان ان گفت: “طبق دستورالعمل های قانونی قانون انتقال رئیس جمهور ، ODNI پشتیبانی درخواستی را از تیم انتقالی ارائه می دهد.” “امروز بعد از ظهر ، کاخ سفید ODNI را تأیید کرد تا با ارائه PDB به عنوان بخشی از حمایت از انتقال ، به جلو حرکت کند.”

یک مقام انتقال بایدن به CNN گفت که او در مورد تصمیم دادن جلسه توجیهی طبقه بندی شده به رئیس جمهور منتخب اظهار نظری نکرده است. بایدن هنگام ارائه بهترین انتخابات امنیت ملی خود در روز سه شنبه ، از پاسخ دادن به سوالی درباره وضعیت جلسات توجیهی خودداری کرد.

سخنگوی ODNI گفت که این دوره انتقالی علاوه بر پشتیبانی از جلسات اطلاعاتی می تواند شامل ارائه نمای کلی از آژانس و عملیات مربوط باشد.

PDB غالباً با رئيس جمهور كه ​​هم اكنون در سمت خود است همخواني دارد. رئیس جمهور جورج دبلیو بوش ترجیح می داد از طرف بهترین جاسوسان خود به صورت کلامی مطلع شود ، در حالی که رئیس جمهور باراک اوباما اغلب آن را روی یک لوح محافظ می خواند. ترامپ اغلب جلسات صبح زود خود را با مقامات اطلاعاتی شغلی دریافت می کرد ، اگرچه گاهی اوقات به طور کلی از برنامه خود ناپدید می شد.

طی سه هفته گذشته ، ترامپ تلاش کرده است نتایج انتخابات را که دولت وی توصیف کرده است ، امن ترین در تاریخ ایالات متحده است ، قبل از اخراج مقام رسمی که بیانیه داد. در روزهای اخیر جمهوری خواهان بیشتری ظهور کرده و از ترامپ خواسته اند که به بایدن جلسات جاسوسی اطلاعاتی طبقه بندی شده ای از جمله متحد دیرینه خود ، سناتور لیندسی گراهام ، کارولینای جنوبی را دریافت کند.

این داستان با گزارش اضافی به روز شده است.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر