کاخ سفید بار دیگر توصیه های بهداشت عمومی را در فصل تعطیلات نادیده می گیرد


برخی از پروتکل های ایمنی برای رویدادها وجود دارد ، اما بیشتر آنها ، اگر نه همه ، در مهمانی های تعطیلات هنوز راهنمایی های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده را در مورد محدودیت های اندازه و همچنین واشنگتن دی سی در مورد محدودیت های رویداد دور می زنند. داخل سالن ، در حال حاضر به 10 نفر محدود می شود.

کاخ سفید ترامپ در حال حاضر کانون حداقل سه شیوع Covid-19 در میان کارکنان و متحدان است و یک سری رویدادها مانند اجتماعات تعطیلات احتمالاً چند صد مهمان ، کارگر و کارمند دیگر را تهدید می کند.

سخنگوی کاخ سفید به CNN تأیید کرد ، ساعاتی پس از رونمایی از تزئینات کریسمس در کاخ سفید ، بانوی اول ملانیا ترامپ میهمانی برگزار کرد و از ده ها داوطلب که در تزئین خانه های مردم در این فصل کمک کردند ، تشکر کرد.

داوطلبانی که به مدت یک هفته از سراسر کشور به کاخ سفید سفر می کردند ، به عنوان بخشی از دستورالعمل های تزئین مورد آزمایش قرار گرفتند. تصاویر در دسترس عموم در شبکه های اجتماعی که توسط طرفداران مهمانی منتشر شده است ، نشان می دهد که در مراسم دوشنبه فاصله اجتماعی کمی وجود دارد و بسیاری از مهمانان ماسک به دست ندارند.

آنها محکم در لابی سالن تقاطع کاخ سفید و تلفن های همراه جمع شده اند تا در پست های رسانه های اجتماعی که توسط CNN تماشا می کند ، از ملانیا ترامپ که از روی تریبون راه پله صحبت می کند عکس بگیرند.

در اتاق ناهار خوری ایالتی ، میهمانان چرخ می کردند و پشت میزهای گرد می نشستند ، شامپاین می نوشیدند و میان وعده می خوردند. آنها در اتاق سرخ درختی را با زیور آلات ستایش می کردند که از کارگران اصلی ، از جمله پزشکان ، پرستاران و دانشمندان استقبال می کردند ، بسیاری از آنها هنگام نگه داشتن نوشیدنی ماسک خود را برمی داشتند.

حتما بخوانید:
آنچه برای تأیید نتایج انتخابات باید درباره جلسه شورای ایالتی میشیگان در روز دوشنبه بدانید

بسیاری از داوطلبان در مقابل درختانی که آخر هفته ها گذراندند ، بدون ماسک لبخند می زدند و عکس می گرفتند.

یکی دیگر از رویدادهای تعطیلاتی آینده ، کنگره بال است که به گفته این مقام مسئول ، در تاریخ 10 دسامبر برنامه ریزی شده است. یک منبع آگاه از برنامه ریزی به CNN گفت ، دونالد ترامپ رئیس جمهور و بانوی اول امسال میزبان توپ خواهند بود و تاکنون بیش از 50 دعوت کننده گفته اند که در آن شرکت خواهند کرد. سخنگوی کاخ سفید گفت که خزانه جمهوریخواهان هزینه مراسم جشن کنگره را پرداخت می کنند. واشنگتن پست برای اولین بار تاریخ برگزاری توپ کنگره را اعلام کرد.

در یک نسخه از دعوت نامه که توسط CNN مشاهده شده است ، به پوشیدن ماسک یا سایر اقدامات احتیاطی برای ویروس کرونا اشاره ای نشده است.

این مهمانی در نتیجه برایان موناهان ، پزشک پزشکی در کنگره ایالات متحده ، با صدور یادداشتی از همه اعضا و کارمندان کنگره خواسته است که فاصله بین اجتماعی ، ماسک های جراحی را بپوشند و از اجتماعات اجتماعی جلوگیری کنند.

موناهان نوشت: “در رستوران های خارج از خانواده خود در شام ، پذیرایی یا جمع شرکت نکنید.”

ده ها قانونگذار گفتند که از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ، آزمایش Covid-19 مثبت بوده است. در ماه های اخیر ، تعداد کل موارد در سراسر کشور افزایش یافته است.

سی.ان.ان آموخته است که مهمانی های اضافی در کاخ سفید به افتخار سرویس مخفی ایالات متحده در کاخ سفید نیز امسال در 7 و 8 دسامبر برگزار می شود. از مهمانان این رویدادها مطلع می شوند که برخلاف سالهای گذشته ، به دلیل دستورالعمل ویروس کرونا ، هیچ فرصتی برای عکس گرفتن با رئیس جمهور و بانوی اول وجود نخواهد داشت.

حتما بخوانید:
بک لینک PBN و آموزش ساخت صفر تا صد آن

پیش از این ، CNN گزارش داده بود که در دهمین کارمند و مأمور سرویس مخفی ایالات متحده در آستانه فصل انتخابات 2020 با بیماری Covid-19 تشخیص داده شده اند.

“خانه مردم ضمن تأمین امن ترین محیط ممکن ، کریسمس و هانوکا را جشن می گیرد. این شامل لیست مهمانان کوچکتر ، ماسک مورد نیاز و ارائه می شود ، فاصله اجتماعی تا زمانی که در کاخ سفید هستید تشویق می شود و ضد عفونی کننده دست در سراسر ایالت “، استفانی گریشام ، رئیس ستاد بانوی اول ، هفته گذشته به CNN گفت.

وی افزود: “مهمانان از غذا به طور جداگانه كه توسط سرآشپزها در ایستگاه های غذاخوری محافظت شده توسط پلکسی گلاس پوشانده می شوند ، لذت خواهند برد. تمام نوشیدنی ها پوشیده خواهند شد. تمام پرسنل خدمات برای رعایت دستورالعمل های ایمنی غذا از ماسك و دستكش استفاده خواهند كرد.”

اما ، گریشام گفت ، دعوت شدگان در مورد حضور در آن تصمیم خواهند گرفت.

وی گفت: “شرکت در مهمانی ها یک انتخاب کاملاً شخصی است. این یک عادت دیرینه است که مردم از مکانهای شاد و نمادین جشن سالانه کریسمس در کاخ سفید دیدن می کنند و از آن لذت می برند.”

یکی از داوطلبان تصویری از یک لیوان سرد شامپاین را که با یک درب کاغذ سفید پوشیده شده بود و مهر رئیس جمهور ایالات متحده را پوشانده بود ، ارسال کرد.

آنها نوشتند: “سلام!”

دانیلا دیاز خبرنگار CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: thoughts-news.ir