چگونه دونالد ترامپ عمداً کار را برای بایدن سخت می کنددر همین حال ، بر اساس گزارش های CNN ، “ذهنیت پناهگاه” ظهور کرده است و خانواده اول برنامه های شکرگذاری را در فلوریدا به جای ماندن در کاخ سفید ، لغو کرده اند ، برنامه ای که بیش از دو ماه دیگر ترک خواهد کرد.

اما در سراسر دولت ، ترامپ رهبری می کند – با اقدام در پنتاگون ، بی عملی در اقتصاد و انکار همه گیر – رئیس جمهور و متحدانش جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب را تضعیف می کنند و به مردم آمریکا آسیب می رسانند ، اگرچه هیچ یک از آنها تصدیق نمی کنند که قرار است جایگزین شوند .

در عوض ، ترامپ مشغول اخراج مقاماتی بود که چیزی را که با داستان انتخابات مغایرت دارد قبول می کنند – روز سه شنبه ، کریستوفر کربس ، کارمند DHS ، تأیید کرد که انتخابات از دخالت در امان است.

در اینجا یک راهنمای سریع در مورد چگونگی واگذاری امور ترامپ به جانشین خود آورده شده است.

بوکس بایدن در سیاست خارجی

گزارش تیم امنیت ملی CNN نمونه ای از نحوه کارکرد فعالانه دولت ترامپ برای دشوار کردن زندگی بایدن است.

یک مقام دولت در این گزارش به CNN گفت که هدف از این کار آتش سوزی های زیادی است که دولت بایدن برای خاموش کردن آنها مشکل دارد.

دولت ترامپ:

 • عقب نشینی بیشتر نیروها از افغانستان و عراق در آخرین روزهای ریاست جمهوری ترامپ.
 • تعیین تروریست های جدید در یمن را در نظر بگیرید که می تواند تلاش های میانجیگری صلح را پیچیده کند.
 • با اجازه فروش گسترده اسلحه که می تواند توازن قدرت در خاورمیانه را تغییر دهد عجله کنید.
 • برنامه ریزی سرکوب در آخرین لحظه علیه چین.
 • به گزارش نیویورک تایمز ، ایده حمله نظامی در ایران در آخرین لحظه.
 • ساختن دیواری از تحریم ها که باعث می شود بایدن دوباره به توافق هسته ای با ایران که ترامپ متزلزل کرده پیوست.
 • اعزام مایک پمپئو به اولین سفر رسمی وزیر خارجه آمریکا به شهرک اسرائیل.

به گفته کارشناسان در این گزارش ، پیچیدگی عمدی کارها برای بایدن می تواند استدلال ترامپ برای انتقام را در سال 2024 ایجاد کند.

و جایگزینی ترامپ در آخرین لحظه توسط رهبری غیرنظامی در پنتاگون بخشی از این تلاش است.

نارنجک اقتصادی بایدن بایدن

عدم موفقیت ترامپ در مذاکره درباره محرک جدید کوید با کنگره ، بایدن را در اولین روز مبارزه سیاسی بر سر چگونگی کمک به آمریکایی ها که از بیماری همه گیر رنج می برند ، نشان می دهد.

حتما بخوانید:
نیسان بار و اتوبار کاشانی 02144042378

این چیزی است که در ماه دسامبر بدون اقدامات دیگر منقضی می شود:

 • مقررات تقویت بیمه بیکاری
 • به تعویق انداختن پرداخت وام دانشجویی
 • ارائه مرخصی استحقاقی خانواده
 • بودجه برای کاهش ویروس کرونا برای کشورهایی که پایه مالیات آنها کاهش یافته است
 • و توقف اخراج ها

اگر ترامپ روی مواردی تمرکز کند ، می تواند به طور بالقوه این موارد را با دستورات اجرایی حل کند. با این وجود ، اولین نبرد سیاسی مهم ریاست جمهوری بایدن ، این رویارویی با سنا از نزدیک تحت کنترل جمهوری خواهان یا سنا تحت کنترل دموکرات ها خواهد بود.

ترامپ همچنین امسال تأخیر مالیات بر حقوق و دستمزد موقت را امضا کرد. همه کارفرمایان شرکت نکردند ، اما از آنجا که ترامپ نتوانست تاخیر مالیاتی دائمی ایجاد کند یا آن را ببخشد ، بایدن باید بفهمد که چگونه مالیات های حقوق و دستمزد تعلق گرفته را افزایش نمی دهد وقتی که این لایحه به اجرا درآمد 2021

بیشتر بخوانید اینجا از کیتی لوبوسکو و تامی لوبی از CNN.

تضعیف دموکراسی آمریکایی

مهمترین این ناخنهای مختلف که زیر بالشهای روی نیمکت باقی مانده است ، امتناع بی امان ترامپ از پذیرفتن مشروعیت پیروزی بایدن است که در نهایت اندکی بیهوده است ، زیرا بایدن سوگند یاد می کند و ترامپ دیگر در ژانویه رئیس جمهور نخواهد بود.

یا به دلیل اینکه او می خواهد بدهی مبارزات انتخاباتی را پس بگیرد ، برای ایجاد یک امپراطوری رسانه ای جدید از افراد غیر معتقد به دموکرات ، یا شخصاً قادر به اعتراف به شکست نیست ، اقدامات ترامپ عواقبی را به دنبال خواهد داشت.

ما به بررسی واقعیات این گفته ها و نظریه ها ادامه می دهیم. همه آنها هسته اصلی چیزی را به دروغ می چرخانند.
متصل: گفتگوی CNN با رای دهندگان در جورجیا ، مبارزات انتخاباتی ترامپ به دروغ به رای دادن به نام یک زن مرده متهم شد

واضح است که بسیاری از پیروان ترامپ کاملاً به نتایج انتخابات اعتقاد ندارند. اگر ارتدوکسی جمهوری خواهان این باشد که بایدن یک رئیس جمهور واقعی نیست ، این تلاش های وی برای چهار سال آینده را قانونی جلوه داده و حتی خنثی می کند و روند دموکراتیک را به خطر می اندازد.

حتما بخوانید:
عوامل مهم در انتخاب ضخامت شیشه در پنجره دوجداره

اگر بایدن همانطور که قول داده است به عنوان یک واحد حکومت کند ، ابتدا باید راهی پیدا کند تا به مردمی برسد که مراقب این تصور مخالف هستند که وی یک دزد انتخابات است.

جمهوری خواهان استدلال می کنند که ترامپ به همین ترتیب برای شکست توسط دموکرات های ترش تنظیم شده است ، اما این یک معادل کاذب است ، زیرا دموکرات های باراک اوباما و هیلاری کلینتون در زیر به پیروزی ترامپ در زمان واقعی اعتراف کردند. علاوه بر این ، شواهدی که منجر به تحقیقات روسیه ، استیضاح ترامپ و دیگران شده است نادیده گرفته می شوند.

چرا “ذهنیت پناهگاه” اینقدر موذیانه است

این اصطلاح بالا – ذهنیت پناهگاه – استفاده از ناشناس برای دستیاران کاخ سفید جالب است. من همیشه آن را با پایان آدولف هیتلر ، در پناهگاه احاطه شده توسط کلاهبرداران ، همراه کردم – واقعیت های قبل از شکست قطعی را رد می کنم.
اما بنجامین کارتر هت ، مورخ ، مطالب بیشتری را در LA Times نوشته و تأکید کرده است که ترامپ دروغ گسترده ای را که در انتخابات پیروز شده و توانایی حزبش در ایجاد تأثیرات خورنده بر دموکراسی ، را منتشر می کند.

من می خواهم دو پاراگراف آخر را در اینجا قرار دهم ، اما شما باید همه چیز را بخوانید و آن را در مورد آنچه در کاخ سفید می بینیم اعمال کنید.

اکنون می بینیم جمهوری جمهوری خوشحال است که به تصورات غلط ترامپ درباره “پیروزی” خود در انتخابات بسنده می کند. سیاستمداران مشهوری مانند احساسات لیندسی گراهام و تد کروز و وزیر امور خارجه مایک پمپئو مشتاقانه این افراد را دنبال می کنند. دروغ های آنها نیز سالها ماندن و تلخی خواهد کاشت.

آنها نشان داده اند که پیروزی – حتی چاپلوسی از نفس شکننده ترامپ – برای آنها معنای بیشتری از بقای دموکراسی ما دارد. این که ما می توانیم به عنوان یک دموکراتیک با یکی از دو حزب بزرگ آن که در دست چنین افرادی است ادامه دهیم ، یک سوال فوری در سال های آینده خواهد بود.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید