[ad_1]

پیروزی های آنها به وضوح نشان می دهد که آریزونا دیگر یک کشور سرخ نیست. حالتی که جمهوری خواهان مشهور باری گلدواتر و مک کین به ما اعطا کردند ، اکنون به تمام معنی این عبارت یک حالت بنفش است.

هر دو پیروزی به دنبال پیروزی سینما کرستن در سال 2018. او اولین دموکرات بود که از سال 1988 در مسابقه سنا در Grand Canyon پیروز شد. یک پیروزی می تواند یک اتفاق باشد. دو روند است.
در حقیقت ، شما باید قبل از به دنیا آمدن بیشتر ما برگردید تا زمانی را پیدا کنید که دموکرات ها هر دو کرسی مجلس سنا آریزونا را کنترل کنند. آخرین بار این اتفاق پس از انتخاب مجدد کارل هایدن در سال 1950 بود. این تنها دو سال به طول انجامید ، زیرا ارنست مک فارلند رهبر اکثریت سنا در سال 1952 از گلدواتر شکست خورد.

از آن زمان نزدیک به 70 سال پیش تا چهارشنبه ، جمهوری خواهان حداقل یکی از دو کرسی مجلس سنای آریزونا را در اختیار داشتند.

میزان وابستگی سیاسی آریزونا را می توان به وضوح در تقابل انتخابات سنا در آریزونا در سال 2012 و 2020 مشاهده کرد.

هر دو مسابقه در یک فضای سیاسی مشابه برگزار شد. دموکرات ها هر ساله در کشور با حدود 4 امتیاز در انتخابات ریاست جمهوری پیروز می شوند. تعداد نامزدهای دموکرات در هر دو سال کمتر از سه امتیاز بیشتر از نامزدهای جمهوری خواه بود. هر دو مسابقه سنای ایالات متحده در آریزونا در سال 2012 و 2020 شامل شروع کنندگان انتخابی نبود.
با این حال ، نتایج در مسابقات 2012 و 2020 متفاوت بود. کلی با کمی بیش از 2 امتیاز در این رقابت ها شرکت کرد. در سال 2012 ، جف فلیک جمهوریخواه با 3 امتیاز پیروز شد.
نتایج ریاست جمهوری با وجود فضای ملی مشابه حتی متفاوت بود. بایدن ، یک حزب دموکرات ، امسال 0.3 امتیاز در آریزونا کسب کرد. میت رامنی جمهوری خواه در سال 2012 با 9 امتیاز آریزونا را از آن خود کرد. این تقریباً یک پرش به 9 امتیاز به چپ است ، حتی اگر دموکرات ها هر بار با کسب حدود 4 امتیاز رای مردم ملی را کسب کنند.

در واقع ، نامزدهای ریاست جمهوری جمهوریخواه از سال 2004 تا 2012 با کسب 8.5 تا 10.5 امتیاز آریزونا را از آن خود کردند.

بایدن پس از بیل کلینتون در سال 1996 اولین دموکرات پیروز در انتخابات ریاست جمهوری آریزونا شد. 49٪ وی بیشترین سهم آرا for هر دموکرات در این ایالت از زمان لیندون جانسون در 1964 با حدود 4 امتیاز بود) و آریزونا ( بایدن (0.3 امتیاز) بهترین دموکرات از سال 1948 ، زمانی که هری ترومن پیروز شد ، است.

حرکت به سمت چپ در آریزونا کاملاً شدید است. این یکی از کمتر از 10 کشوری است که دموکرات ها در هر سه انتخابات گذشته نسبت به رای ملی بهبود یافته اند.

این تغییر جهت به چپ در آریزونا در سطح مجلس نیز قابل مشاهده است. دموکرات ها پس از انتخابات سال 2020 همان تعداد (پنج کرسی) را دارند که پس از انتخابات 2012 است. با این وجود درصد آرا won دموکرات ها افزایش یافته است.

نامزدهای مجلس دموکرات و جمهوریخواه آریزونا اساساً در سال 2020 همان آرا را داشتند (جمهوری خواهان حدود 0.3 امتیاز بیشتر کسب کردند.)
در سال 2012 ، نامزدهای جمهوریخواه برای مجلس عوام ایالات متحده در آریزونا به راحتی آرا more بیشتری را به دست آوردند. در مجموع برای هر منطقه ، جمهوری خواهان با کسب 8.5 امتیاز رأی در مجلس عوام را به دست آوردند. این مساوی با یک تغییر قابل توجه در حدود 8 نقطه به چپ از سال 2012 است.
شگفت آورتر اینکه ، جمهوریخواهان در واقع در سال 2012 کاندیدایی برای شرکت در منطقه 7 ایالت نداشتند. اگر این انتخابات را انجام می دادند ، احتمالاً دموکرات ها را با 10 امتیاز در سراسر کشور شکست می دادند.

اکنون س Theال این است که آیا آریزونا به راهپیمایی خود به سمت چپ ادامه خواهد داد و مانند ویرجینیا طی دهه گذشته به یک ایالت آبی تبدیل خواهد شد یا جمهوری خواهان در چند انتخابات آینده قدرت خود را حفظ خواهند کرد یا حتی اندکی پیروز خواهند شد.

اگر اولین باشد ، نمی توانست در زمان مناسب دموکرات ها باشد. جمهوریخواهان در چند دوره گذشته از حاشیه انتخابات کالج ملی خود بهتر عمل کرده اند. آبی آریزونا می تواند به تعادل این امر کمک کند.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر