چرا اجاق گاز روشن نمی شود – علت جرقه نزدن فندک اجاق گاز و تعمیر

با نوسانات برق فندک اجاق گاز می سوزد. از دلایل دیگری که باعث خراب شدن جرقه زن اجاق گاز می شود این است که نوسانات برق باعث سوختن فندک شود. علت جرقه زدن مداوم اجاق گاز چیست ؟ بهتر است برای عیب یابی اجاق گاز از تعمیرکاران سیم ترموکوپل اجاق گاز مجاز کمک بخواهید. چرا اجاق گاز جرقه نمیزند؟

به طور کلی مهم ترین دلیل جرقه زدن مداوم اجاق گاز، ورود آب از طریق شستشو یا سر رفتن غذا به درون فندک است. در زمان تمیز کردن اجاق گاز اگر رطوبت درون شعله ها نفوذ کند مانع از جرقه زدن می شود. ایرادی است که بیشتر در اجاق گاز های توکار یا همان توکابینتی با آن مواجه خواهید شد . اگر جرقه زدن بیشتر از یک ثانیه طول بکشد، به این معنی است که ترانس جرقه زن قیمت ترموکوپل اجاق گاز اخوان خراب شده است. فندک غیر اتوماتیک: این نوع فندک بیشتر در اجاق گاز های قدیمی وجود دارد.

در صورت غیر اتوماتیک بودن فندک اجاق گاز شما باید برای زدن فندک دست خود را روی دکمه فندک قرار دهید. آن را غیر فعال کنید تا جرقه زن شروع به کار کند. اگر به مدت زیادی دکمه فندک را فشار دهید به مرور زمان دکمه فندک خراب شده و جرقه زن از کار می افتد. برای رفع این مشکل باید ۳ ثانیه، با انگشت کلید قفل را فشار دهید تا قفل (Unlocked) شود.

هرگز برای قطع کردن جرقه ها دکمه فندک را فشار ندهید زیرا با این کار ترانس جرقه زن آسیب خواهد دید. ابتدا برق اجاق گاز را قطع کنید تا فندک در اثر جرقه زیاد نسوزد. علت: ممکن است یکی از اجزاء ترانس جرقه، کلید یا ولوم جرقه معیوب شده باشد و یا سیمها قطع شده باشد. علت: از کار افتادگی فندک اتوماتیک یا غیراتوماتیک اجاق گاز هم میتواند در جرقه نزدن اجاق گاز نقش داشته باشد.

حتما بخوانید:
باربری کاشانی - اتوبار کاشانی با بسته بندی اصولی در تهران |44282757|