وزارت دادگستری فشارهای تازه ای را بر مهاجران مواجه می کند که با اخراج روبرو هستند

[ad_1]

مهاجرانی که با اخراج دست و پنجه نرم می کنند معمولاً فرصتی دارند که پرونده خود را به دادگاه بکشند ، در آنجا می توانند از قاضی بخواهند که به آنها اجازه دهد در آمریکا بمانند و ادعا می کنند که برای پناهندگی یا سایر فرصت های قانونی واجد شرایط هستند.

امسال ، وقتی شیوع ویروس کرونا به ایالات متحده گسترش یافت ، سیستم دادگاه مهاجرت این کشور – که توسط وزارت دادگستری اداره می شود – تا حدی تعطیل شد ، جلسات دادرسی را به تأخیر انداخت و رشد عقب مانده ای را که قبلاً با سیستم روبرو شده بود ، دامن زد. طبق آگاهی از مرکز دسترسی به حساب معاملات دانشگاه سیراکیوز ، که داده های دادگاه مهاجرت را ردیابی می کند ، در آگوست سال 2020 ، پرونده های قضایی فعلی به حدود 1.2 میلیون نفر رسیده است که نسبت به اوایل ماه مارس 11 درصد افزایش داشته است.

اما اخیراً ، علی رغم چالش های ایجاد شده در این بیماری همه گیر ، وکلای مهاجرت شروع به دیدن تعدادی دستورات کرده اند که موکلان آنها را ملزم به درخواست معافیت از اخراج از کشور طی حدود پنج تا شش هفته می کند. اگر مهلت مقرر رعایت نشود ، قاضی می تواند دستور عزل را صادر کند ، به این معنی که آنها می توانند در هر زمان اخراج شوند.

ویکتوریا نیلسون ، وکیل مدافع شبکه مهاجرت حقوقی کاتولیک ، دستورات را “نگران کننده” و “با انگیزه سیاسی” صادر کرد.

وی گفت: “به نظر می رسد نتیجه احتمالی افزایش اخراج حتی افرادی است كه قصد دارند به دادگاه مهاجرت مراجعه كنند. برای برخی افراد ، تاریخ دادگاه بعدی برای چند ماه یا یك سال در آینده نیست.”

در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ ، دولت سیستم مهاجرتی ایالات متحده را اصلاح کرد و روند پیچیده را برای دستیابی به موفقیت دشوارتر کرد. در هفته های آخر دولت ترامپ ، دولت وی همچنان به تغییر سیاست ها از جمله انتشار مقررات تشدید کننده پناهندگی و تسریع در توافق نامه های پناهندگی با کشورهای آمریکای مرکزی ادامه داده است.

آخرین اقدام سرویس رسیدگی به امور مهاجرت وزارت دادگستری موجب اختلاف نظر وكلا ، به ویژه آنهایی كه وكالت فرزندان مهاجر را دارند ، شده است.

جیسون بوید ، مدیر سیاست های کودکان در Need of Defense ، گفت: “این دستورات نوع بلوز ، کودکان آسیب پذیر و وکلای آنها را بدون وقت کافی برای انجام اقدامات لازم برای تهیه و تشکیل پرونده آماده می کند تا بهینه شود و درخواست کمک کند.” که خدمات حقوقی به کودکان مهاجر ارائه می دهد. “از این نظر ، این دستورات در برابر عدالت اساسی پرواز می کنند.”

کودکان نیز معمولاً وقت بیشتری برای آماده سازی می گیرند.

بوید گفت: “به دلیل تأخیر در ارسال نامه و سایر عوامل ، بسیاری از این کودکان تقریباً سه هفته فرصت داشتند که با عواقب احتمالی مرگ و زندگی متقاضی شوند.”

وزارت دادگستری به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

در یک مورد ، یک دستور برنامه ریزی برای یک کودک بدون همراه ، که در 29 اکتبر در ایالات متحده امضا شد ، گفت که طبق یک نسخه به اشتراک گذاشته شده در CNN ، این برنامه باید تا 1 دسامبر دریافت شود.

در این دستور آمده است: “در هنگام جلسات دادرسی اصلی تقویم باید تقاضای كمك شود كه به دلیل COVID-19 به تعویق افتاد.” “دادگاه بدینوسیله مهلت تعیین شده جدیدی را برای متهم جهت ارائه هرگونه درخواست تسكین صادر می كند.”

به طور کلی ، مهلت های درخواست – که آماده سازی و کار با سیستم ممکن است به زمان نیاز داشته باشد – در جلسات دادگاه تعیین می شوند. رعایت ضرب الاجل همچنین ممکن است شرایط واجد شرایط بودن شخص را محدود کند ، زیرا همه فرم ها توسط دادگاه مهاجرت ارائه نمی شود ، برخی از آنها همچنین از طریق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده می روند ، که پردازش درخواست برای آنها طولانی تر می شود .

در برخی موارد ، تقاضای درخواست ماهها قبل از جلسه بعدی دادگاه فرد صورت می گیرد. کلر دوتر ، وکیل دادگستری در هوستون در کودکان و نوجوانان گفت: “در هر صورت ، برخی از سردرگمی ها برای اطمینان از اینکه ما تلاش خود را انجام می دهیم ، وجود دارد ، حتی اگر فکر نکنیم که درست است. ما هنوز باید مهلت های قاضی را رعایت کنیم.” او به سی ان ان گفت که نیاز به دفاع دارد.

حقوقدانان همچنین به سی.ان.ان گفتند که دستوراتی که تاکنون دریافت شده توسط قضات ناظر امضا شده است ، نه قضات منصوب در پرونده ، که جزئیات بیشتری در مورد وضعیت شخص دارند و معمولاً تصمیم می گیرند که چه مدت طول می کشد. برای یک شخص فراهم می کند.

قاضی اشلی تابادور ، رئیس انجمن ملی قضات مهاجرت گفت: “قضات دریافتند كه پرونده ها از پشت آنها پس گرفته شده و دستورات آنها ناپدید شده است. و مشخص نیست كه در ادامه چه اتفاقی خواهد افتاد.”

وی افزود: “هیچ چیز غیرمعقولی در بررسی آنها و بررسی موارد مناسب وجود ندارد. مسئله این است كه این كار بدون تردید توسط آژانس ، خارج از قاضی انجام می شود. این مداخله مستقیم است.”

در ابتدا ، کودکان مهاجر بازداشت شده علی رغم همه گیری همه گیر ، در جلسات اخراج اخراج شرکت می کردند ، اما گاهی اوقات به کودکان اجازه می داد بدون وکیل حضور فیزیکی محاکمه شوند.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme