وزارت دادگستری با شلیک به زندانیان فدرال به گسترش روش های اعدام می شتابد

[ad_1]

اصلاحیه تصویب شده در قانون “روش اعدام های فدرال” به دادستان های فدرال تنوع بیشتری در گزینه های اجرایی برای جلوگیری از تأخیر می دهد در صورتی که ایالتی که زندانی در آن محکوم شده است گزینه های دیگری ارائه نمی دهد.

این قانون در سه ده تغییر سیاست که رئیس جمهور دونالد ترامپ سعی دارد قبل از پایان دوره ریاست جمهوری خود اعمال کند ، گنجانده شد. تغییرات پیشنهادی ابتدا توسط ProPublica اعلام شد.

دادستان کل ویلیام بار و دفتر اطلاعات و امور نظارتی این قانون را پیش بردند. به محض انتشار اصلاحیه تصویب شده در ثبت فدرال – که به گفته یک مقام وزارت دادگستری ممکن است در اوایل روز جمعه انجام شود – ظرف 30 روز اعمال می شود.

در نهایت ، این می تواند بحث برانگیز باشد ، زیرا رئیس جمهور منتخب جو بایدن برای لغو مجازات اعدام فدرال مبارزه کرد و چهار نفر از پنج زندانی که برای اعدام برنامه ریزی شده اند ، راه خود را – تزریق کشنده – انتخاب کرده اند.

“(قانون مجازات اعدام فدرال) ، که توسط قانون رئیس جمهور کلینتون امضا شد ، احکام فدرال را به روشی که ایالات از آن تجویز می کنند ، احتیاج دارد ، بعضی از آنها از روشهای دیگری به غیر از تزریق کشنده استفاده می کنند. مقررات در ماه اوت برای در نظر گرفتن این موضوع پیشنهاد شد. “یک مقام وزارت دادگستری در یک ایمیل به CNN گفت.

وزارت دادگستری به سوالات اضافی در مورد چرایی ایجاد قانون جدید پاسخ نداد.

اصلاحیه پیشنهادی ، که در ماه آگوست منتشر شد ، خواستار راه های جایگزین اعدام های فدرال در صورت عدم امکان تزریق کشنده در ایالتی بود که متهم به اعدام محکوم شد.

وی همچنین پیشنهاد داد که اگر کشوری که در آن جنایت اتفاق افتاده مجازات اعدام را مجاز نمی داند ، قاضی می تواند با این قوانین کشور دیگری را تعیین کند و از امکانات آنها برای اجرای اعدام استفاده کند.

اما یک مقام وزارت دادگستری گفت: “دولت فدرال هرگز یک زندانی را با تیراندازی یا برق گرفتگی اعدام نمی کند مگر اینکه خود دولت مجاز به این روش اعدام باشد.”

وکلای درگیر در پرونده مجازات اعدام می گویند استفاده از تزریق کشنده “بدون پشتوانه” پنتوباربیتال نقض قانون غذا ، دارو و مواد آرایشی است و زندانی را در معرض “اثرات ورم ریه رعد و برق” قرار می دهد. طبق اسناد دادگاه ، مایعات به سرعت در ریه ها جاری شد.

این استدلال ها توسط دیوان عالی کشور و قاضی فدرال رد شد ، وی حکم داد که “قطعی” یا “محتمل” نیست که اگر از تزریق کشنده استفاده شود چنین اتفاقی می افتد و طبق اسناد دادگاه ، به میزان نقض قانون اساسی “مجازات بی رحمانه و غیر معمول” افزایش نمی یابد.

در اوایل سال جاری ، اوکلاهما پس از حادثه ای در سال 2015 اعدام ها را از سر گرفت ، زمانی که کلایتون لوکت ، محکوم به اعدام ، داروی اشتباهی را برای اعدام مرگبار دریافت کرد. بر اساس گزارش های قبلی ، لوکت 43 دقیقه پس از تزریق در اثر حمله قلبی درگذشت.
28 ایالت وجود دارد که مجازات اعدام فدرال و ایالت را در اختیار دارند و تزریق کشنده روش اصلی اعدام است. حداقل نه از این کشورها روش های جایگزینی مانند برق گرفتگی ، گاز کشنده ، تیراندازی و حلق آویز را مجاز می دانند. تعویض ها در قانون اصلاح شده ذکر نشده است.

رابرت دانهام ، مدیر اجرایی مرکز اطلاعات مجازات اعدام ، روز پنجشنبه در توییتر گفت: “هیچ یک از احکام اعدام فدرال در ایالتی که از تیم تیراندازی برای اعدام زندانیان استفاده می کند ، مرتکب جرم نشده اند.”

وقتی یک قانون وزارت دادگستری برای احکام اعدام در آینده منتشر می شود ، دادستان ها می توانند از قاضی بخواهند پرونده را به ایالت دیگری مانند اوکلاهما ، یوتا یا می سی سی پی ، جایی که تیراندازی مجاز است ، منتقل کند.

بار برنامه زمانبندی سه زندانی آخر را در تاریخ 20 نوامبر ، قبل از سوگند بایدن اعلام کرد و انتظار می رود دو نفر در ماه آینده باشند. دانهام روز دوشنبه به سی.ان.ان گفت اگر تمام اعدام های ماه جولای به پایان برسد ، دولت ترامپ بیشترین زندانیان فدرال را هنگام انتقال ریاست جمهوری از سال 1884 کشته است.

چهار نفر از زندانیان، از جمله براندون برنارد – جوانترین فرد در ایالات متحده كه به دلیل جنایتی كه در دوران نوجوانی مرتكب شده بود به اعدام محكوم شد – و لیزا مونتگومری – تنها زنی كه در حكم اعدام فدرال اعدام شده است اولین كسی است كه در حدود 70 سال گذشته اعدام شده است – و انتظار می رود آمپول كشنده بزند. .

مونتگومری پس از تشخیص ویروس کرونا ، وکلای وی اجازه اعدام را تا 31 دسامبر دریافت کرد. تاریخ اجرای آن 12 ژانویه تعیین شده است.

دولت ترامپ درخواست مونتگومری برای تعویق را رد کرده است. هفته گذشته ، دادگاه عالی آخرین درخواست برنارد برای تعلیق اعدام وی را رد کرد.

داستین هیگز ، که اولین شخصی در مریلند بود که در سال 2000 به اعدام فدرال محکوم شد ، روش اعدام را مشخص نکرده است. وکیل هیگز درخواستی برای اظهار نظر ارائه نداد.

در حال حاضر ، 54 نفر در حکم اعدام فدرال هستند. برنارد آخرین اجرای برنامه ریزی شده در تاریخ 10 دسامبر است.

این داستان روز یکشنبه با کسب اطلاعات بیشتر از وزارت دادگستری در مورد مفاد پیشنهادی به روز شد.

جسیکا اشنایدر از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme