[ad_1]

IBM در یک پست وبلاگ گفت ، از ماه سپتامبر ، حملات مهاجمان ناشناخته سعی در به خطر انداختن “رهبران منتخب در زمینه فروش ، عرضه ، فناوری اطلاعات و امور مالی” در سازمان هایی است که مسئول اطمینان از انتقال واکسن ها در دمای کنترل شده مناسب هستند.

آژانس امنیت سایبری و زیرساخت های آژانس امنیت ملی روز پنجشنبه هشدار خود را درباره یافته های IBM صادر کرد.

IBM گفت که وانمود می شود مدیر عامل شرکت Haier Biomedical است ، و یک شرکت کننده واقعی در تلاش واکسیناسیون Covid-19 است ، ایمیل هایی را به اداره کل مالیات و اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا و همچنین نهادهای موجود در بخش های انرژی ، تولید و نرم افزار ارسال می کند. این ایمیل ها به این صورت نوشته شده اند که مانند درخواست پیشنهاد به شرکت کنندگان احتمالی در برنامه واکسن به نظر می رسند.

ایالات متحده بالاترین میزان مرگ و میر یک روزه خود ، Covid-19 را گزارش می کند: بیش از 2800 نفر

این ایمیل های به اصطلاح فیشینگ زیر آب برای فریب قربانیان در کنار گذاشتن نام کاربری و رمز عبور خود ساخته شده است ، که می تواند به مهاجمان دسترسی بیشتری به اطلاعات مربوط به واکسن و تولید و توزیع آن بدهد.

IBM گفت که مشخص نیست انگیزه مهاجمان چه بوده است. همچنین مشخص نیست که چه کسی ممکن است مسئول حملات باشد. اما IBM گفت كه نباید هكرهای بودجه ای دولتی را براساس نوع اهداف در نظر گرفته شده منتفی دانست.

IBM گفت: “دید گسترده ای در مورد خرید و جابجایی واکسنی که می تواند زندگی و اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار دهد ، یک هدف و هدف اولویت بالا برای یک کشور ملی است.”

IBM افزود ، یک کارزار مشابه هک در اوایل سال ، زنجیره تأمین جهانی تجهیزات محافظت شخصی را هدف قرار داد.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر