نیروی دریایی پس از آتش سوزی بزرگ ، USS Bonhomme Richard را از رده خارج و قراضه می کندکشتی حمله دوزیست در بندر سن دیگو در ماه ژوئیه قرار داشت تا برای جایگزینی هواپیمای جدید تفنگدار دریایی F-35B به روزرسانی شود که آتش سوزی گسترده ای در کشتی رخ داد در یکی از گران ترین آتش سوزی های تاریخ معاصر. نیروی دریایی

مقامات نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه برای بازسازی این کشتی 2.5 تا 3.2 میلیارد دلار هزینه می شود و پنج تا هفت سال به طول می انجامد ، گفت: حدود 60 درصد کشتی باید تعویض شود.

وزیر دفاع نیروی دریایی ، كنت بریتوائیت در بیانیه ای گفت: “پس از ارزیابی گسترده مواد ، كه شیوه های مختلف عمل را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد ، به این نتیجه رسیدیم كه مسئولیت بهبودی آن از نظر مالی نیست.”

نیروی دریایی همچنین در نظر گرفته است که هزینه تبدیل بقایای بونومه ریچارد به نوع دیگری از کشتی مانند کشتی بیمارستانی چقدر است ، اما هزینه این تبدیل می تواند بیش از یک میلیارد دلار – بیشتر از ساخت یک کشتی کاملاً جدید – باشد.

پیش بینی می شود هزینه از کار انداختن و اسقاط کشتی فقط 30 میلیون دلار و 9 تا 12 ماه به طول انجامد.

دریادارک اریک وره هاگ ، فرمانده مرکز خدمات فنی منطقه ای نیروی دریایی ، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: “ما به این نتیجه رسیده ایم که باید سکو را غیرفعال کنیم.”

مقامات گفتند که مقامات ارشد نیروی دریایی ، از جمله بریتوایت و رئیس عملیات دریایی دریاسالار مایک گیلدا ، هفته گذشته این تصمیم را گرفتند.

فرود کشتی های هجومی

آتش سوزی ناوگان دریایی پس از چهار روز درگیری خاموش شد. مقامات می گویند علت آتش سوزی هنوز در دست بررسی است ، اما به نظر می رسد این آتش سوزی یکی از گران ترین آتش سوزی ها در تاریخ نیروی دریایی است.

ساخت USS Bonhomme Richard هنگام راه اندازی در سال 1998 750 میلیون دلار هزینه در بردارد ، که این مبلغ حدود 1.2 میلیارد دلار دلار امروز است.

حتما بخوانید:
موتور 206 RC

نیروی دریایی ایالات متحده دیگر کلاس کشتی ها را نمی سازد و کلاس جدیدتر آمریکا را جایگزین آن کرده است.

هزینه یک کشتی دوزیستی جدید کلاس آمریکایی حدود 4.1 میلیارد دلار است.

کشتی های هجومی دوزیست برای پشتیبانی از عملیات های دریایی با حمل و نقل تفنگداران ، بالگردها و جت هایی طراحی شده اند که می توانند یک واحد اعزامی تفنگداران دریایی را حمل و پشتیبانی هوایی کنند.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید