نحوه پرداخت مطالبات مستمری بگیران چگونه است؟بالاخره بعد از گذشت 5 سال از سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان معلوم شد، و در 27 اوت، بازیگری وزیر کار از مصوبه شورای عالی کار برای بازنشستگان شاغل خبر داد.

بر این اساس احکام جدیدی برای مستمری بگیران شهریور ماه صادر می شود و به این ترتیب مستمری بگیران سایر مقاطع علاوه بر مبلغ ثابت 515 هزار و 166 تومان مشمول افزایش 38 درصدی می شوند و بر این اساس پرداخت می شود.


ادامه مطلب


اما این تصمیم در شرایطی اعلام می شود که یکی از دغدغه های بازنشستگان پرداخت بدهی های 5 ماهه اول سال است که دولت در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد. آیا دولت پرداخت می کند یا تصمیم دیگری می گیرد؟!

واکنش تامین اجتماعی به پرداخت بدهی به مستمری بگیران

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این خصوص در خصوص بدهی مستمری بگیران گفت; نحوه تامین منابع، نحوه و زمان پرداخت مابه التفاوت ماه های قبل نیز به همراه مراکز بازنشستگی متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

میرهاشم موسوی در نشست با بازنشستگان گفت: با توجه به مشاهدات ویژه کارگردان. احکام جدید تامین مستمری مستمری بگیران سایر رده ها براساس ماده 96 قانون تامین اجتماعی و شورای عالی کار در شهریور ماه صادر می شود و سرپرست وزیر تعاون، کار و حمایت اجتماعی. حقوق این عزیزان بر اساس مصوبات جدید پرداخت خواهد شد. همچنین نحوه تامین منابع، نحوه و زمان پرداخت مابه التفاوت ماه های قبل به همراه مراکز بازنشستگی متعاقبا اعلام خواهد شد.

یکی از اعضای هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد؛ در شهریور ماه آیین نامه جدیدی صادر می کنیم و پرداخت حقوق شهریور ماه نیز طبق آیین نامه جدید انجام می شود.

حتما بخوانید:
جی پی اس دنا پلاس، ضامن امنیت خودروی شما

نحوه پرداخت بدهی در 5 ماهه اول سال

در همین حال حسن صادقی، دبیرکل خانه کارگر گفت؛ برنامه ریزی شده است که بدهی ها به تدریج در پنج ماه از سال بازپرداخت شود. طبق آداب و رسوم سازمان هر ماه بخشی از مطالبات مستمری بگیران واریز و تا پایان سال به صفر می رسد.

به گفته وی، معوقات 10 درصدی نیز طی دو تا سه ماه پرداخت شد و اکنون شاید هر ماه بخشی از معوقات مستمری بگیران پرداخت شود. به احتمال زیاد، بدهی فروردین ماه مهر، اردیبهشت – آبان، بدهی آذر – خرداد و همین طور تا پنج ماه بعد از شهریور، بدهی بازنشستگان پرداخت می شود و به صفر می رسد.

صادقی بیان کرد؛ در این مرحله 25 درصد تناسب سال قبل باقی می ماند که باید برای اجرا و عملکرد آن برنامه ریزی شود. در این زمینه باید در مذاکره با مدیریت سازمان و وزارت کار نتیجه قابل قبولی گرفت.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان کار یادآور شد؛ با پرداخت 25 درصد تناسب 1400 به دوران ثبات و ثبات می رسیم. قاعدتاً این قسمت از مطالبات مستمری بگیران یا مانده مبلغ متناسب سال قبل باید تا پایان سال جاری پرداخت شود تا در پایان سال بدهی مستمری بگیران به سازمان تأمین اجتماعی باشد. صفر شود و سال آینده مطالبات معوقی نخواهیم داشت و پرداخت حقوق بازنشستگی و بازگشت به افزایش سالانه او.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید