میت رامنی تلاش ترامپ برای لغو انتخابات میشیگان را “غیر دموکراتیک” خواند


سناتور یوتا ، میت رامنی و سناتور نبراسکا ، بن ساس ، از معدود نمایندگان پارلمان در حزب خود که می خواهند از ترامپ انتقاد کنند ، اواخر پنجشنبه شب با صدور بیانیه هایی رئیس جمهور را به مأموریتی برای جبران خسارت خود در میشیگان منتقل کردند.

بیانیه رامنی مستقیم ترین انتقاد از استراتژی آشفته ترامپ پس از انتخابات با هدف خنثی کردن پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن توسط هر نماینده جمهوریخواه تاکنون بود.

رامنی در بیانیه ای گفت: “رئیس جمهور پس از ناكام گذاشتن حتی یك مورد قابل قبول تقلب یا توطئه گسترده در برابر هر دادگاهی ، اكنون به فشار بر مقامات ایالتی و محلی متوسل شده است تا خواست مردم را از بین ببرد و انتخابات را لغو كند.” ، ارسال شده در توییتر. “تصور یک اقدام بدتر و غیر دموکراتیک تر توسط رئیس جمهور نشسته آمریکا دشوار است.”

رامنی و ساسه به تصمیم ترامپ برای دعوت رهبران جمهوری خواه میشیگان به کاخ سفید در روز جمعه واکنش نشان دادند ، زیرا این تلاش برای تأخیر یا جلوگیری از صدور گواهینامه انتخابات در کشورهای اصلی که به بایدن رفتند.

ساسه در بیانیه ای اظهار داشت كه او به رای دهندگان خود می گوید كه به آنچه تیم حقوقی ترامپ در دادگاه استدلال می كند ، نگاه كنید ، نه آنچه را كه در ملا public عام می گفتند.

در یک دادخواست پس از دادرسی ، تیم ترامپ یا ادعای تقلب در رای دهندگان را نکرد و یا نتوانست ادعاهای خود را اثبات کند. روز پنجشنبه ، ترامپ و متحدانش سهام خود را در آریزونا ، پنسیلوانیا و جورجیا از دست دادند.

ساسه گفت: “بر اساس آنچه در پرونده های آنها خوانده ام ، هنگامی که وکلای مبارزات انتخاباتی ترامپ در دادگاه ها سوگند یاد می کنند ، آنها بارها از ادعای کلاهبرداری بزرگ خودداری کرده اند – زیرا عواقب حقوقی دروغگویی قضات را به دنبال دارد.” “رئیس جمهور ترامپ میشیگان را با بیش از 100000 رأی از دست داد و مبارزات انتخاباتی و متحدانش هر 5 پرونده را در میشیگان از دست دادند یا از آنها كناره گرفتند زیرا آنها قادر به ارائه هیچ مدرکی نبودند.”

حتما بخوانید:
برج خنک کننده در یک نگاه

اظهارات رامنی و ساسه بعید است نشانه این باشد که حمایت از ترامپ و کارزار انتخاباتی وی پس از انتخابات در کپیتول هیل از دروغ و تئوری های توطئه کمرنگ می شود.

رامنی تنها سناتور جمهوری خواه بود که اوایل امسال در جریان استیضاح ترامپ رای به محکومیت ترامپ داد و از منتقدان مکرر رئیس جمهور است. ساسه گاهی منتقد رئیس جمهور است ، که با رئیس جمهور گرم و سرد است ، اما انتقادات خود را در ماه های اخیر شدت داده است ، از جمله تلفنی در تالار شهر با رای دهندگان پیش از انتخابات نوامبر.

اکثر جمهوری خواهان از رئیس جمهور می خواهند ادعاهای بی اساس خود در مورد کلاهبرداری رای دهندگان را به دادگاه بکشاند و از شناختن بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب خودداری کنند. بایدن با رای 306-232 ، پروژه های CNN ، کالج انتخاباتی را برنده خواهد شد ، همان تفاوتی که ترامپ در سال 2016 به دست آورد. او همچنین بیش از 5 میلیون رای بیشتر از ترامپ در رای عمومی کسب خواهد کرد.

علیرغم این پیروزی آشکار برای بایدن ، ترامپ وکلایی را به سراسر کشور فرستاده است تا با رای دهندگانی که می خواهند هزاران رأی بیاورند برای تبادل انتخابات به نفع خود ، پرونده های کلاهبرداری تشکیل دهند. وکیوی شخصی وی ، رودی جولیانی ، روز پنج شنبه ، یک جلسه مطبوعاتی سیرک مانند را رهبری کرد و یک کنفرانس مطبوعاتی سیرک مانند برگزار کرد ، در آن او و بسیاری از وکلای ترامپ ادعاهای وحشیانه ای درباره کلاهبرداری و رای گیری انجام دادند که موجب تغییر آرا Trump ترامپ در مورد بایدن می شود در واقعیت بنا شده بودند.

ساسه کنفرانس مطبوعاتی را به ویژه خطرناک توصیف کرد.

حتما بخوانید:
برای مهاجرت به کانادا چه باید کرد

وی گفت: “کنفرانس های مطبوعاتی وحشی اعتماد عمومی را تضعیف می کنند.” “بنابراین نه ، بدیهی است که رودی و دوستانش نباید رای دهندگان را تحت فشار قرار دهند تا از تعهدات قانونی خود برای صدور گواهینامه چشم پوشی کنند. ما یک کشور قوانین هستیم ، نه توییت.”
منبع: thoughts-news.ir