مک کانل اصرار دارد که با افزایش فشار ، حمایت GOP از برنامه جدید کاهش Covid را مسدود کند


برای روزها مک کانل با رهبر اقلیت کوین مک کارتی ، وزیر خزانه داری استفان مانوچین و رئیس ستاد کاخ سفید در مارک میدوز در گفتگوهای خصوصی بوده است و ایده روشنی از آنچه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمادگی انجام روزهای اخیر را دارد ، بدست آورده است. روی پست در حالی که مک کانل لایحه جدیدی را براساس این گفتگوها تهیه می کند ، رهبران دموکرات در حال برگزاری کنفرانس ضد کنفرانس خود هستند تا مذاکرات را آغاز کنند زیرا نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ، برای اولین بار از اواخر ماه اکتبر با مونوچین صحبت می کند.

سر و صدای فعالیت ، نشانه فشار فزاینده رهبران حزب برای پاسخگویی به بحران در حال تعمیق بود ، در حالی که اقتصاد هنوز توسط شیوع ویروس کرونا متزلزل شده و در حالی که قانونگذاران برای پایان کار سال قبل از آغاز کنگره جدید ، به رقابت می پردازند. ماه بعد

اما هنوز اختلاف زیادی بین دو حزب وجود دارد – و اختلافات درون حزبی – که بدان معناست که آیا پیشنهادی پیش از ترک ترامپ در 20 ژانویه فرصتی برای قانون شدن دارد.

مک کانل روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: “من فکر می کنم تنها چیزی که همه در آن اتفاق نظر داریم این است که ما وقت بازی های پیام رسان نداریم ، و زمان مذاکرات طولانی هم نداریم.” “نکته این است: ما می خواهیم به نتیجه برسیم ، و من می خواهم به همه یادآوری کنم که نحوه گرفتن نتیجه این است که شما باید امضای ریاست جمهوری داشته باشید.”

این اقدام مک کانل رد تلویحی طرح دو جانبه 908 میلیارد دلاری بود که روز سه شنبه توسط گروهی از سناتورها رونمایی شد. رئوس مطالب مک کانل به جای پذیرش این پیشنهاد دو جانبه ، شبیه پیشنهاد 500 میلیارد دلاری GP است که دموکرات های سنا امسال دو بار جلوی آن را گرفته اند.

به گفته یک منبع در گفتگو ، سوزان کالینز ، سناتور حزب جمهوری اسلامی از ماین ، که با همکاران خود در این طرح دو حزب کار می کرد ، در یک کنفرانس خصوصی اعتراض خود را نسبت به تلاش های وی ابراز داشت. بعداً وقتی خبرنگاران کاپیتول از او پرسیدند ، از فشار مک کانل خونسرد به نظر می رسید.

حتما بخوانید:
حضور 4+1 فروشگاه خوشنام ، قدرتمند و معروف در فضای آنلاین

کالینز گفت: “مزیت لایحه مصالحه ما این است که حمایت دوجانبه دو حزب وجود دارد.” “و ما خواهیم دید که رهبر چه معرفی می کند. اما اگر با آنچه در تابستان امسال ارائه داد یکسان باشد ، این یک لایحه چریکی خواهد بود و به یک قانون تبدیل نخواهد شد. و من لایحه ای می خواهم که به یک قانون تبدیل شود.”

اما این طرح دو حزبی شامل قیمتی است که برای بسیاری از جمهوری خواهان بسیار گران است ، به علاوه 160 میلیارد دلار برای کمک به دولت های ایالتی و محلی تحت تأثیر همه گیری ، ایده ای که مخالفت شدیدی با سازمان های غیر دولتی دارد.

اکثریت اعضای سنا ، اکثریت جان تون ، جمهوریخواه از داکوتای جنوبی ، روز سه شنبه گفت: “این یک عضو اصلی بزرگ است که بسیاری از اعضای ما دارند.”

طبق پیش نویس طرح مک کانل از CNN ، این برنامه شامل تقریباً 332 میلیارد دلار برنامه پشتیبانی از مشاغل کوچک است و دور جدیدی از وام های حقوق و دستمزد را فراهم می کند. این وام 10 میلیارد دلاری به خدمات پستی ایالات متحده ، تمدید یک ماهه برنامه کمک اضطراری همه گیر و مجوز کمک کوتاه مدت به ارائه دهندگان خدمات مراقبت از کودکان ارائه می دهد.

این طرح شامل پول برای دولت های ایالتی و محلی نیست ، اما یک اولویت اصلی دموکراتیک است.

وخیم شدن بیماری همه گیر باعث افزایش دستور کار اقتصادی بایدن می شود

مک کانل روز سه شنبه گفت که جمهوری خواهان می توانند برای حفظ بودجه دولت و جلوگیری از به حالت تعلیق درآوردن بودجه دولت تا پایان مهلت مقرر ، سعی کنند پیشنهاد تشویقی جدید را با قانون ترکیب کنند. اما رهبر اکثریت مجلس سنا برای انجام این کار به حمایت دو حزب احتیاج دارد.

مذاکرات محرک بارها متوقف شده و آغاز شده است ، اما تاکنون جمهوریخواهان و دموکراتها با وجود اجماع گسترده ای که در میان اثرات همه گیر هرچه بیشتر مورد نیاز است ، در بن بست باقی مانده اند.

حتما بخوانید:
دوربین مدار بسته AHD بند انگشتی فروشگاه اینترنتی تسلا دوربین مدار بسته AHD بند انگشتی

پیش از انتخابات ، کاخ سفید با نزدیک شدن به تقاضای 2.2 تریلیون دلاری Pelosi ، پیشنهاد کرد که حدود 1.8 تریلیون دلار هزینه کند. اما پیشنهاد کاخ سفید با دموکرات کالیفرنیا ، که به بسیاری از جزئیات اعتراض داشت ، ناکام ماند و جمهوری خواهان در مجلس سنا با قیمتی که به گفته آنها بیش از حد بالا بود ، مخالفت کردند زیرا بسیاری از آنها سرگرم پذیرش بیش از 1 تریلیون دلار نبودند. سرانجام مذاکرات بین Pelosi و Mnuchin فروپاشید.

در روزهای اخیر بار دیگر فشارهایی از سوی اعضای عادی به رهبری آنها برای تحویل برخی از انگیزه ها وارد شده است زیرا در پایان سال با انقضا تعدادی از مقررات ، کشور با سنگی روبرو است و این منجر به یک طرح دو جانبه می شود که صبح روز سه شنبه آشکار می شود. در سنا ، که دارای برچسب قیمتی معادل 908 میلیارد دلار است.

بخوانید: آخرین پیشنهاد سنا برای بهبود اقتصادی

به طور خصوصی ، Pelosi و رهبر اقلیت سنا چاک شومر دوشنبه شب پیشنهاد خود را به مک کانل ارائه دادند. سومر از افشای جزئیات این طرح خودداری کرد.

اما او به سمت مک کانل شلیک کرد زیرا او در تلاش بود تا بدون مشورت با دموکرات ها پیشنهاد جدیدی را برای GP ارائه دهد.

سامر گفت: “من فقط شنیدم كه رهبر مک كانل گفت كه او پیشنهاد چریكی دیگری را روی زمین می گذارد ، با مک كارتی و ترامپ صحبت می كند و چیزی را روی زمین قرار می دهد.” “واقعیت واضح این است که بزرگترین مانع دستیابی به توافق امتناع رهبر جمهوری خواه از مذاکره به روش دو جانبه است.”

پلوسی پس از صحبت با مانوچین در بیانیه ای گفت كه وزیر دارایی پیشنهاد آنها را بررسی خواهد كرد.

وی گفت: “تسکین اضافی کوید مدت طولانی است که وجود دارد و باید در این جلسه اردک لنگ پذیرفته شود.”

لورن فاکس از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: thoughts-news.ir