مهاجرت: دولت ترامپ در تلاش است محدودیت های آخرین لحظه را اعمال کند


به عنوان مثال ، وزارت امنیت داخلی در تلاش است موافقت نامه هایی را برای اعزام پناهجویان به کشورهای آمریکای مرکزی تحمیل کند ، برنامه هایی که در طی همه گیری ویروس کرونا تا حد زیادی در رادار بودند ، طبق سه منبع آگاه از بحث ها ، و قوانین مربوط به ویزای دانشجویی و مجوز کار.

جسیکا وان ، مدیر تحقیقات سیاست در مرکز مطالعات مهاجرت ، گروهی که گفت: “این همان اتفاقی است که در گرگ و میش هر اداره اتفاق می افتد – شما می خواهید آنچه را که شروع کرده اید تمام کنید و به آن قدرت بیشتری بدهید.” طرفداران مهاجرت را کاهش می دهند.

دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ این امکان را ایجاد کرده است که قوانین مهاجرت را سخت تر کرده و جریان مهاجران را به ایالات متحده محدود کند. در پشت این فشار استیون میلر ، مشاور ارشد مهاجرت ترامپ و معمار برنامه جامع مهاجرت وی قرار دارد. مدافعان مهاجران ، با این استدلال که این تغییرات خیانت به موقعیت کشور در استقبال از مهاجران داشته است ، میلر و دولت را در مورد اقدامات خود ساکت کردند.

طی چهار سال گذشته ، مقامات اداری ، که برخی از آنها مورد استقبال گروههای مدافع کاهش مهاجرت قرار گرفته اند ، برای بحث در مورد تغییرات سیاست به مخالفان مهاجر اعتماد کرده اند. اکنون نیز با اضطرار بیشتری این مورد وجود دارد.

کریس Chmilenski ، معاون مدیر در NumbersUSA ، گفت: “همیشه هنگامی که زمان محدود شود ، سطح بالاتری از شدت وجود خواهد داشت.” “ارتباط دائمی بین ما و کارکنان اداره در مورد آنچه هنوز می خواهیم انجام دهیم وجود دارد.”

وون گفت که وی با مقامات اداری که سعی در شناسایی تمام عناصر نهایی قبل از روی کار آمدن جو بایدن رئیس جمهور منتخب دارند ، ارتباط خود را حفظ کرده است.

وون گفت: “مردم به دنبال کارهایی هستند که بتوانند با آن کنار بیایند. مردم می پرسند آیا چیزی وجود دارد که فکر می کنید می توانیم پیشرفت کنیم ، چیزی که فکر می کنید باید اصلاح شود.” “دو ماه دیگر اهمیتی نخواهد داشت. مردم می خواهند بدانند که آیا تغییراتی در سیاست وجود دارد که انجام شود ، اما من فکر می کنم نظر کلی این است که کار زیادی نمی توان انجام داد.”

معمول است که دولت ها سعی می کنند قبل از انتقال قدرت اشیاnging آویز را از خط پایان عبور دهند ، اما چنین اقداماتی می تواند موانع بیشتری برای بایدن ایجاد کند ، که متعهد به لغو سیاست های مهاجرتی ترامپ است ، که بسیاری از آنها از طریق مقررات اتفاق افتاده است. سخت تر است

حتما بخوانید:
شورایاران می گویند ، ترامپ "نقاشی دیواری" را با وجود آنچه که علناً در مورد انتخابات حمایت می کند ، می بیند

در مصاحبه ها ، طرفداران کاهش مهاجرت ، که در پشت سیاست ها و تغییرات نظارتی طی سال های اخیر که مهاجرت به ایالات متحده را به شدت محدود کرده است ، جمع شده اند ، به طور کلی توافق کردند که دولت در بیشتر کارهایی که تصمیم گرفته است موفق باشد.

دان استین ، رئیس فدراسیون اصلاحات مهاجرت آمریکا ، گروهی که از کاهش مهاجرت حمایت می کند ، گفت: “ترامپ با قوانینی که وضع کرده اند نتوانست بهتر عمل کند.”

قراردادهای پناهندگی

از جمله سیاست هایی که موجب انتقاد وکلای مهاجر شده است ، توافق نامه های به اصطلاح همکاری در زمینه پناهندگی است.

این توافق نامه ها که سال گذشته آغاز شد ، تغییر قابل ملاحظه ای در سیاست پناهندگی در ایالات متحده به وجود آورد ، زیرا مهاجرانی که ممکن است درخواست های پناهندگی قانونی داشته باشند برای بررسی پرونده های خود به کشورهای دیگر فرستاده می شوند. ایالات متحده در مراحل مختلف توافق با کشورهای مثلث شمالی ، گواتمالا ، السالوادور و هندوراس است ، اما تنها توافق با گواتمالا در حال انجام است.

یک منبع گفت ، DHS در تلاش است توافق ها را قبل از تغییر در دولت محقق کند.

این منبع افزود: مقامات ویرانی در منطقه ناشی از طوفان های اتا و یوتا را تأیید می کنند ، اما هنوز هم تمایل به تلاش برای دستیابی به توافقات با بخار کامل وجود دارد.
یک قاضی فدرال دولت ترامپ را به دلیل همکاری با DACA پاره می کند

در آغاز همه گیری ، پروازها به گواتمالا که از یک سال پیش آغاز شده بود به حالت تعلیق درآمد. به گفته یک منبع ، برنامه ریزی اجرایی برای السالوادور و هندوراس همچنان در تلاش است تا زمانی که شرایط فراهم شود ، می توان پناهجویان را به آن کشورها منتقل کرد.

یک مقام امنیت ملی گفت: “واقعیت این است که” دولت های مثلث شمالی “سرعت خود را کم می کنند” تا ببینیم دولت بایدن چگونه پیش خواهد رفت. ” “در حال حاضر متغیرهای زیادی وجود دارد: دو طوفان ، طغیان شدید ، کوید ، و شما یک تیم انتقالی در بال و حالا تعطیلات منتظر دارید.”

انتقال بایدن-هریس تیم هایی را برای بازبینی آژانس هایی ایجاد کرد که با داوطلبینی که برخی از آنها قبلاً در دولت خدمت کرده بودند ، صف می کشیدند. به نظر می رسد انتخاب اور جودو ، مشاور ارشد سابق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده به عنوان رئیس تیم DHS ، نشانگر آگاهی دولت ورودی از صدها اقدام اجرایی است که دولت ترامپ برای مهار مهاجرت و چالش لغو آنها انجام داده است. .

یک مقام گذار در گفتگو با سی.ان.ان گفت: “جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب معتقد است که ما باید در اجرای قوانین انسانی بهتر عمل کرده و حیثیت خانواده های مهاجر ، پناهندگان و پناهجویان را حفظ کنیم.” “تیم های بررسی آژانس بایدن-هریس در حال پایه ریزی برای دولت بایدن-هریس هستند تا از ارزش های ما به عنوان یک کشور مهاجر اطمینان حاصل کنند.”

حتما بخوانید:
بخوانید: نامه GSA به بایدن مبنی بر اینکه انتقال می تواند به طور رسمی آغاز شود

آیین نامه های مربوط به مجوزهای کار

در همین حال ، دولت ترامپ همچنان برای وضع قوانین جدید فشار می آورد. در این هفته ، DHS قانونی را پیشنهاد کرد که ممنوعیت مهاجران فاقد سند قانونی است که برای اخذ مجوز کار از ایالات متحده خارج می شوند.

این قانون پیشنهادی مهاجرانی را که با حکم نظارتی از بازداشت آزاد شده اند ، هدف قرار می دهد و استدلال می کند که محدود کردن مجوزهای کار “انگیزه ماندن بیگانگان در ایالات متحده پس از دریافت دستور نهایی حذف” را کاهش می دهد. و حمایت از کارگران آمریکایی را تقویت کند. “

طبق قوانین فعلی ، مهاجران فاقد سند و مستنداتی که دستور نهایی حذف آنها را دارند و به طور موقت از بازداشت DHS آزاد می شوند ، معمولاً مجاز به دریافت اجازه کار هستند. آرون رایشلین-ملنیک ، مشاور سیاسی شورای مهاجرت آمریکا گفت: این اتفاق می تواند بیفتد زیرا کشورهایی با ملیت آنها را نمی گیرند و چاره ای جز ماندن در ایالات متحده ندارند.

با این حال ، DHS پیشنهاد محدود کردن مجوزهای کار را پیشنهاد می کند مگر اینکه وزارت تشخیص دهد که “حذف امکان پذیر نیست زیرا همه کشورهایی که از آنها اسناد مسافرتی خواسته شده است از صدور سند سفر خودداری می کنند و یک نیاز اقتصادی را شناسایی می کنند”.

همچنین برای نهایی کردن قانونی که دانشجویان خارجی را هدف قرار می دهد ، فشار عمده ای ایجاد شده است که به طور بالقوه مدت اقامت دانشجویان و دیگران را در ایالات متحده محدود می کند. در ماه سپتامبر ، DHS تغییرات ویزا را برای دانشجویان ، بازدیدکنندگان مبادله و رسانه های خارجی پیشنهاد داد. از آن زمان ، “مقدار قابل توجهی از منابع” برای نهایی کردن مقررات سرمایه گذاری شده است ، یک مقام DHS به CNN گفت ، با اشاره به اینکه “مخالفت زیادی” با این قانون وجود دارد.

رایشلین-ملنیک گفت: “دولت آماده است تا در روزهای ناپدید شدن ریاست جمهوری ترامپ دماغ خود را روی سنگ آهک بگذارد تا پیشنهادهای بیشتری ارائه دهد.”

ژنو سندز از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید