مقامات می گویند پمپئو می خواهد با تیم وارد بایدن دیدار کند


اعلام این خبر کمی تعجب آور است ، زیرا پمپئو هنوز به پیروزی بایدن اعتراف نکرده و یا صریحاً از تیم جدید رئیس جمهور منتخب استقبال کرده است. مشخص نیست که آیا سایر اعضای کابینه دولت ترامپ ملاقات کرده اند یا مایل به دیدار با تیم های انتقالی بایدن هستند. مقامات گفتند که پمپئو در زمان مناسب با نمایندگان بایدن ملاقات می کند ، اما نمی دانند دقیقاً چه زمانی این دیدار برگزار می شود.

دبیران دولت درحال خروج در گذشته به عنوان اثبات حسن نیت و تعهد به امنیت ملی ایالات متحده ، بدون در نظر گرفتن حزب سیاسی ، با جانشینان خود ملاقات کرده اند ، اما عدم پذیرش رئیس جمهور دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، باعث تاخیر در کار انتقال به دولت آینده بایدن شد.

در جریان انتقال از جورج دبلیو بوش به باراک اوباما ، رئیس جمهور وقت ، کاندولیزا رایس ، وزیر امور خارجه وقت آمریکا ، شام را با هیلاری کلینتون ، که اوباما برای ریاست وزارت امور خارجه خود انتخاب کرده بود ، صرف کرد. پس از شام ، رایس گفت کلینتون به عنوان دیپلمات ارشد آمریکا کار بزرگی انجام خواهد داد.

پمپئو همچنین هنگامی که حکیم وی را به عنوان دومین وزیر امور خارجه خود در سال 2018 انتخاب کرد ، توانست از مشاوران دبیران سابق مشاوره بگیرد. پمپئو پس از معرفی به هر وزیر خارجه سابق خارجه ، بدون در نظر گرفتن حزب ، برای مشاوره مراجعه کرد.

برایان بولاتائو که با پمپئو در CIA کار می کرد و با او به وزارت امور خارجه رفت گفت: “این سبکی است که او دارد.”

حتما بخوانید:
راهنمای خرید کابینت ام دی اف

آرزوی پمپئو برای دیدار با تیم بایدن از آنجا ناشی می شود که وی با کسی در تیم بایدن تعامل عمومی نداشته است.

پمپئو روز جمعه ، قبل از اینکه به رهبران جهان بگوید که تیم بایدن راه درستی را برای ایران انتخاب نمی کند ، گفت: “شما برای دولت بعدی خرد من را خواسته اید. آنها به اندازه کافی هوشمند هستند. آنها از عهده آن برمی آیند.”

پمپئو همچنین گفت: “ما کار را انجام خواهیم داد” وقتی در مورد انتقال در بخش صحبت می کنیم ، اما منظور او را از این منظور مشخص نکرد.

در ماه نوامبر ، اظهار نظر وی در مورد انتقال آرام به دولت دوم ترامپ ، که به گفته برخی شوخی بود ، سردرگمی و عصبانیتی را در میان دیپلمات های حرفه ای آمریکا ایجاد کرد. اما این نظرات با استقبال ترامپ روبرو شد.

اواخر ماه گذشته ، پمپئو گفت که هنوز با تونی بلینکن ، وزیر خارجه منتخب بایدن صحبت نکرده است. هنوز مشخص نیست که آیا او قصد دارد با بلینکن یک به یک دیدار کند یا با گروهی از کارکنان انتقال بایدن در وزارت امور خارجه.

همچنین مشخص نیست که چه زمانی جلسه ای بین پمپئو و افراد در حال انتقال بایدن برگزار می شود. یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آشنا با این انتقال گفت که خود بلینکن هنوز به وزارت امور خارجه نرفته است ، زیرا او بیشتر وقت خود را با بایدن در دلاور می گذراند ، اما انتظار می رود طی هفته های آینده به این کشور سفر کند.

حتما بخوانید:
مدل های جدید کلید و پریز هوشمند و لمسی مناسب منازل مدرن

دو منبع آگاه از انتقال به CNN گفتند ، اما پمپئو و دیگر رهبران سیاسی در این بخش تاکنون مانعی برای روند انتقال نداشته اند. اعضای تیم انتقالی بایدن این هفته با مقامات وزارت امور خارجه در این وزارتخانه دیدار کردند. منابع گفتند که آنها هم با مقامات شغلی و هم با مقامات سیاسی از جمله معاون وزیر خارجه استیو بیگان دیدار کردند.

وقتی یک مقام رسمی انتقال بایدن در مورد ملاقات پمپئو یا سایر مقامات ترامپ با تیم در حال ورود بایدن ، از اظهار نظر خودداری کرد.

به تأخیر انداختن خدمات عمومی بیش از دو هفته برای ایجاد پیروزی بایدن ، روند انتقال را در کل دولت کند کرد.

در سال 2016 ، هنگامی که دولت اوباما زمام امور را به دولت جدید ترامپ تحویل داد ، چالش هایی نیز در این راه وجود داشت. تیم ترامپ برای به دست آوردن اسنادی که برای آنها تهیه شده بود ، قادر به جذب نیروی کافی نبود.

و وزیر خارجه وقت جان کری به جانشین ترامپ ، رکس تیلرسون متوسل شد ، اما او هرگز پاسخی دریافت نکرد.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید