[ad_1]

“ما معتقدیم که امتناع پرزیدنت ترامپ از به رسمیت شناختن انتخابات و اجازه گذار سازمان یافته یک تهدید جدی برای روند دموکراتیک آمریکا و امنیت ملی ما محسوب می شود. بنابراین ما از رهبران جمهوری خواه – به ویژه کسانی که در کنگره هستند – می خواهیم علنا ​​خواستار آن شوند که رئیس جمهور ترامپ به حمله ضد دموکراتیک خود پایان دهد. علیه صداقت انتخابات ریاست جمهوری “، این گروه روز دوشنبه نوشت.

خواستار انتقال آرام در حالی است که ترامپ هنوز انتخابات عمومی را به رسمیت نشناخته است و اداره خدمات عمومی نیز هنوز پیروزی بایدن را رسماً به رسمیت نشناخته است ، و این امر مانع بودجه برای انتقال روان است.

در حالی که ترامپ و برخی از متحدانش به چالش با نتایج انتخابات ادامه می دهند ، تعداد فزاینده ای از جمهوری خواهان ارشد علیه رئیس جمهور و تاکتیک های وی برای تضعیف انتخابات صحبت کرده اند و تعدادی از پیشکسوتان جمهوری خواه خواستار کناره گیری ترامپ شده اند.

در نامه ای روز دوشنبه ، مقامات ارشد امنیت ملی پیشین که در دولت های جمهوریخواه تحت ریاست جمهوری رونالد ریگان ، جورج اچ دبلیو بوش ، جورج دبلیو بوش یا اعضای جمهوری خواه کنگره خدمت می کردند ، از جمله تام ریج ، مایکل هایدن ، چاک هیگل ، ریچارد آرمیتاژ و کن وینستین ، به گروه انتخاباتی جمهوری خواهان علیه رئیس جمهور می پیوندند.

“تلاش های رئیس جمهور ترامپ برای زیر سوال بردن اعتبار انتخابات و دخالت در روند انتخابات کشور ، دموکراسی ما را تضعیف می کند و آسیب طولانی مدت به نهادهای ما را به خطر می اندازد. اگرچه برخی از رهبران جمهوری خواه از حق رئیس جمهور ترامپ در به چالش کشیدن جنبه های رای گیری در موارد مختلف حمایت کرده اند آنها نوشتند: “دولتها ، برای منافع کشور ، اکنون باید شدیداً با تلاشهای خطرناک و غیرقانونی آن برای ارعاب کارمندان دولت در انتخابات و تحریف روند دانشکده انتخابات مخالفت کنند.”

علاوه بر تهدید امنیت ملی ، این گروه همچنین می نویسد که امتناع ترامپ از به رسمیت شناختن در حالی است که ایالات متحده با همه گیری جهانی و “تهدیدهای جدی دشمنان جهانی ، گروه های تروریستی و سایر نیروها” روبرو است.

این گروه تأکید کرد که به تأخیر انداختن انتقال می تواند توانایی مسئولان گروه ویژه کرونا ویروس ، شورای امنیت ملی ، وزارتخانه های ایالتی ، دفاع و امنیت ملی را برای ملاقات با دولت آینده بایدن مختل کند.

این گروه روز دوشنبه نوشت: “این نگرانی ها فقط فرضی نیستند” و افزود كه در سالهای 2000 تا 2001 ، كمسیون 11 سپتامبر نتیجه گرفت كه انتقال كوتاه مدت به دولت جورج دبلیو بوش در جریان اختلافات انتخاباتی “مانع” جدید دولت در شناسایی ، استخدام ، آزاد سازی و تأیید منصوبین اصلی سنا که مسئولیت رسیدگی به جمع آوری تهدیدهای تروریستهای القاعده در ماههای منتهی به حملات 11 سپتامبر را از سنا دارند. ”

در آن زمان ، گروه نوشت ، كمسیون 11 سپتامبر “توصیه كرد كه اولویت زیاد” به حداقل رساندن اخلال در سیاست امنیت ملی در هنگام تغییر دولت “باشد.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر