[ad_1]

این ادعا نادرست بود – مانند دو رأی دهنده دیگر که هفته گذشته مبارزات انتخاباتی ترامپ و کارلسون با رأی دهندگان قانونی مخالفت کردند.

کمپین انتخاباتی و کارلسون گفت که این رای کلاهبرداری است زیرا دبورا ژان کریستینسن سال گذشته درگذشت. در واقع ، رأی به طور قانونی توسط یک زن زنده به نام دبورا ژان کریستینسن صادر شد ، که در همان سال و ماه متولد شد ، اما در روزی دیگر.

وقتی سه شنبه شب CNN حاضر شد كریستینسن در را جواب داد.

کریستینسن ، مشاور بازنشسته بهداشت روان که در ماه سپتامبر از نبراسکا به جورجیا نقل مکان کرد ، گفت که او در سال 2016 به ترامپ رأی داد اما از تصمیم خود پشیمان شد ، سپس در سال 2020 به جو بایدن رأی داد.

کریستینسن گفت که این اتهام دروغین از مبارزات انتخاباتی ترامپ “فقط مضحک” بود به عنوان بخشی از تلاش های رئیس جمهور خودشیفته برای انکار واقعیت آشکار شکست خود.

وی گفت: “این مرد در انتخابات شکست خورد. او باید بیشتر نگران مراقبت از مردم باشد زیرا این Covid-19 در حال انجام است. او یک بیماری همه گیر دارد.” “بیا. بایدن برنده شد. بیایید ادامه دهیم. بیایید به او کمک کنیم تا از این طریق عبور کند.”

نه برای اولین بار

مشخص نیست که آیا مبارزات انتخاباتی ترامپ عمداً یا ناخواسته دبورا جیان کریستینسن زنده و مسیحیان دبورا ژن مسیحیان فقید را سردرگم کرده است. انگیزه او هرچه باشد ، تیم رئیس جمهور ادعا می کنند که جنایتی مرتکب شده است – و بی دلیل شهروندان خصوصی را در کانون توجه قرار می دهد.

و این تنها باری نبود که ستاد انتخاباتی ترامپ انجام داد.

هفته گذشته ، CNN دو ادعای دروغ دیگر در این کارزار را که هر دو توسط کارلسون در هوا و در یک ستون آنلاین تکرار شده بود ، در مورد آراots گفته شده به نمایندگی از رأی دهندگان متوفی در جورجیا رد کرد. (کارلسون سرانجام به دلیل یکی از این ادعاها – که در آن او و مبارزات انتخاباتی ترامپ به اشتباه زن بیوه 96 ساله ای را متهم کرد – در هوا معذرت خواهی کرد و یادداشت سردبیر را نیز در مورد اصلاحیه به ستون خود داشت).
حماسه “کریستینسن” در 11 نوامبر ، زمانی که گزارش “اتاق نظامی” این کارزار شروع شد ، آغاز شد توییت: “خانم دبورا ژان کریستینسن از روزول ، جورجیا برای رای گیری در 5 اکتبر ثبت نام کرد. سپس او در انتخابات رأی داد. تنها مشکل؟ او یک سال و نیم پیش ، در ماه مه 2019 درگذشت. متأسفانه ، خانم کریستینسن یک قربانی است تقلب در رای دهندگان. “
این بیانیه بیش از 10000 بازتوییت ایجاد می کند. و حساب توییتر ترامپ که از روز سه شنبه نزدیک به 89 میلیون دنبال کننده داشت ، در حال روتوش “یک اتاق جنگ” است. کلیپ بخش تلویزیونی که کارلسون در آن اظهارات را تکرار کرد. این توییت ویدیویی بیش از 27000 بازتوییت ایجاد می کند.

برای فهمیدن اینکه یک ادعای کلاهبرداری نادرست است ، نیازی نیست که در کریستینسن های زنده را در شهرستان کاب ، نزدیک آتلانتا بزنید. جانین اویلر ، مدیر انتخابات شهرستان کاب ، به CNN گفت که در حالی که این دو مسیحی دبورا جیان در سال 1954 به دنیا آمدند ، آنها تولد متفاوت و شماره های مختلف تأمین اجتماعی داشتند. همچنین ، وی گفت ، زن متوفی در سیستم دولت “به عنوان مرده” مشخص شده است.

اولر گفت: سوابق كاب شهرستان تأیید می كنند كه دبورا ژان كریستینسن زنده برای ثبت نام در 5 اكتبر ثبت نام كرد – تاریخی كه مبارزات انتخاباتی ترامپ به اشتباه ادعا كرد شخصی به نام زن متوفی ثبت نام كرده است – و شخصاً رأی داده است. 28 اکتبر ، زمانی که او باید عکس خود را برای شناسایی بررسی کند

اویلر در یک ایمیل گفت: “به نظر می رسد مبارزات انتخاباتی ترامپ” بر اساس اطلاعات جزئی به نتیجه نادرستی رسیده باشد “.

دبورا ژان کریستینسن فقید در شهرستان فولتون که همجوار شهرستان کاب است زندگی می کرد. جسیکا کوربیت-دومینگوئز ، مدیر امور خارجه شهرستان فولتون گفت که سوابق آنها نشان می دهد که رای نهایی زن متوفی در سال 2018 بوده است.

Corbit-Dominguez گفت: ثبت نام رای دهنده زن متوفی در سال 2019 به دلیل مرگ وی در سال جاری لغو شد و هیچ مدرکی مبنی بر ثبت نام مجدد کسی به نام وی یا رای دادن از طرف او در انتخابات سال 2020 وجود ندارد.

کوربیت-دومینگوئز در بیانیه ای گفت: “ما از هرگونه استرسی که در نتیجه این اطلاعات غلط به خانواده خانم کریستینسن وارد شده متاسفیم. متأسفانه ، ما می دانیم افرادی هستند که اطلاعات غلطی را با هدف تضعیف اعتبار سیستم انتخاباتی منتشر می کنند.”

ستاد انتخاباتی ترامپ به درخواست های CNN دوشنبه و سه شنبه برای اظهارنظر در مورد ادعاهای دروغ او در مورد کریستینسن پاسخ نداد. اما خود رئیس جمهور هیچ نشانه ای از عقب نشینی نشان نمی دهد.

سه شنبه بعد از ظهر ، ترامپ توییت کلمات “DEAD PEOPLE VOTED” – و مربوط به مقاله ای است که در آن کارلسون اتهامات نادرستی را درباره کریستینسن و دو ساکن دیگر جورجیا که قبلا توسط CNN به عنوان رأی دهندگان قانونی نشان داده شده است ، وارد می کند.

سه شنبه شب ، کارلسون در نامه ای به CNN به کارگردانی CNN گفت: “او شروع به یادگیری اینکه برخی از رای دهندگان مشخص شده از مرده به ما گزارش داده اند واقعاً زنده هستند ، می کنیم. ما ابتدا این کار را جمعه انجام دادیم. کارلسون در بیانیه ای گفت که افراد کشته شده ای بودند که در انتخابات رأی دادند ، اما این بار او موارد مشخص ادعایی را شناسایی نکرد.

همه انواع تقلب در رای دهندگان بسیار نادر است.[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر