فضانورد سابق مارک کلی روز چهارشنبه به عنوان سناتور آمریکایی سوگند یاد می کند

[ad_1]

کلی در یک انتخابات ویژه سناتور جمهوری خواه مارتا ماکسالی را با بیش از 78000 رأی شکست داد.

کلی کاپیتان و فضانورد بازنشسته ناسا ، به طور گسترده ای به عنوان یکی از قوی ترین تازه کارهای حزب دموکرات در سال 2020 شناخته می شد. او با گابی گیفوردز جمهوریخواه سابق آریزونا ازدواج کرده است که در سال 2011 مورد اصابت گلوله قرار گرفت و تقریبا کشته شد رهبر جنبش مقابله با خشونت علیه سلاح است.

ماکسالی از طرف فرماندار جمهوری خواه داگ دوسی برای تصدی پست قبلاً توسط سناتور فقید جان مک کین معرفی شد ، پس از آنکه وی در رقابت برای دستیابی به مقام دوم سینمای دمکرات کرستن در سال 2018 به سختی شکست خورد.
با انتخاب كلی ، مبارزه بر سر اینكه یك حزب اتاق را كنترل كند ، به نتیجه دو دوره انتخابات دور دوم مجلس سنای جورجیا در ژانویه بستگی دارد.

کلی و برادر دوقلوی همسانش اسکات در سال 1996 به عنوان فضانورد انتخاب شدند.
سناتور منتخب اولین مأموریت فضایی خود را در سال 2001 با کشتی شوی فضایی “اندیور” انجام داد و سه مأموریت دیگر نیز انجام داد. کلی 56 ساله نیز بیش از 50 روز در فضا به سر برد و در ایستگاه فضایی بین المللی زندگی کرد تا اینکه در سال 2011 از ناسا بازنشسته شد.

کلی برای بهبود قوانین ایمنی اسلحه ، بهبود خدمات جانبازان و ارائه مراقبت های بهداشتی با کیفیت برای آریزونا کارزار انتخاباتی داشت. در سال 2013 ، وی و گیفوردس بنیانگذار Giffords ، سازمانی برای جلوگیری از خشونت اسلحه پس از تیراندازی دسته جمعی در مدرسه ابتدایی Sandy Hook در نیوتاون ، کانتیکت بودند.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet