[ad_1]

در همین حال ، و فراتر از آن ، می توانیم انتظار داشته باشیم که آخرین لحظه جشنواره عفو توسط اکثر روسای جمهور انجام شود – که هر قمار باز شرط می بندد که ترامپ به طرز بسیار بزرگی آن را انجام دهد.

ترامپ قبلاً حکم مشاور غیررسمی خود ، راجر استون را تخفیف داده است. اما رئیس پیشین مبارزات انتخاباتی وی ، پل مانافورت ، هنوز در خانه است و به حبس زندان مشغول است. مایکل فلین ، مشاور امنیت ملی سابق وی ، به دروغ گفتن به FBI اعتراف کرده است ، اما هنوز محکوم نشده است و تلاش می کند قانون را بازیابی کند.

لیست طولانی دیگری از افراد وجود دارد که ترامپ نیز می تواند به نفع بخشش ریاست جمهوری باشد. سوالی که تا زمان خروج وی از دفتر به وجود خواهد آمد این است که آیا توانایی پرداخت این خدمات را دارد؟

بر اساس گزارش اخیر CNN ، ترامپ بارها از همکاران در مورد بخشش برای خود و اعضای خانواده اش و اینکه آیا می تواند آنها را به طور پیشگیرانه صادر کند ، س askedال کرده است.

چرا ترامپ نیاز به بخشش دارد؟

این ممکن است یک مسئله آکادمیک باشد ، زیرا به نظر نمی رسد ترامپ در حال حاضر با تحقیقات جنایی فدرال روبرو باشد. دادستان وی ، بیل بار ، روشن ساخته است که وی از دستورالعمل های موجود در وزارت دادگستری پیروی می کند که مانع از اتهام جرم رئیس جمهور فعلی می شود.

مطالب مرتبط: شش مورد ترامپ هنگام ترک دفتر باید به آنها رسیدگی کند

هنوز ، مایکل کوهن ، وکیل سابق ترامپ ، به دلیل نقض قانون مالیه تبلیغات انتخاباتی فدرال برای ایجاد پرداخت های خاموش در سال 2016 به زنانی که گفته اند با رئیس جمهور آینده رابطه دارند ، در زندان است. یک صدا از ترامپ در مورد پرداخت وجود دارد. بخشش ممکن است به دلیل نقض قانون انتخابات باشد.

این پرداخت ها همچنین در مرکز تحقیقات ترامپ توسط دادستان منطقه منهتن است که در یک دادگاه طولانی مدت به دنبال سوابق مالی ترامپ است.

اما بخشش های ریاست جمهوری برای جرایم دولت مفید نیست. با توجه به این تحقیقات ایالتی در امور مالی وی و موسسه خیریه که اکنون منقرض شده است ، بخشش فدرال در دادگاه ایالت نیویورک هیچ فایده ای برای او نخواهد داشت.

اگر او خلاق باشد ، ممکن است بتواند از بخشش خود برای مقابله با ارزیابی احتمالی مالیات فدرال در آینده علیه خود استفاده کند. به عنوان مثال ، بر اساس گزارش نیویورک تایمز ، که گزارشات مالیاتی خود را گزارش می دهد ، سازمان امور مالیاتی می گوید به اشتباه درخواست کاهش 72.9 میلیون دلار کسر مالیات کرده است.

ترامپ به وضوح معتقد است که وی قدرت عفو را دارد

او این را گفت در سال 2018 ، پس از اتمام تحقیقات در روسیه ، ترامپ ادعای قدرت می کند ، اما همچنین به خطر سیاسی او در استفاده از آن روبرو است.

“همانطور که بسیاری از وکلا گفته اند ، من کاملاً حق عذرخواهی دارم ، اما چرا که هیچ کار اشتباهی نکرده ام چرا این کار را می کنم؟”

با این حال ، همانطور که الیوت ویلیامز ، تحلیلگر حقوقی CNN ، اشاره کرد ، بخشش از خود در واقع نوعی گناه را پذیرفته است.

ویلیامز در 12 دسامبر در طی بیانیه ای به CNN گفت: “در حقیقت بخشش اعتراف به این است که تخلف یا جرمی که به موجب آن اتهامی مرتکب شده است رخ داده است. بنابراین وی فقط مقصر به نظر نمی رسد ، بلکه اعتراف می کند که مرتکب جرمی شده است.” نوامبر

تا آنجا که یک سوال آشکار در مورد بخشش خود وجود دارد ، به این دلیل است که هیچ رئیس جمهور دیگر آمریکا جرأت تصور اینکه می تواند این کار را انجام دهد نداشته است. قانون اساسی صراحتاً آن را کتباً منع نکرده است ، اگرچه بخشش در موارد استیضاح را منع کرده است. اما این بدان معنا نیست که ترامپ می تواند این کار را انجام دهد.

قدمت این قوانین به ریچارد نیکسون برمی گردد

یادداشت حقوقی چند روز قبل از استعفای نیکسون در سال 1974 توسط دفتر مشاوران حقوقی وزارت دادگستری نوشته شده بود که حاکی از آن است که رئیس جمهور نمی تواند خود را ببخشد.

موضع وزارت دادگستری کاملاً ساده بود: “طبق قاعده اساسی که هیچ کس نمی تواند در پرونده خود قاضی باشد ، به نظر می رسد که باید به سوال منفی پاسخ داده شود.”

این یک نظر حقوقی است ، نه یک قانون ، اما بسیار شبیه به این عقیده است که رئیس جمهور فعلی را نمی توان به جرمی متهم کرد ، این موارد احساس سابقه دارند. در عوض ، جرالد فورد ، جانشین نیکسون و معاون سابق رئیس جمهور ، یک ماه بعد به رئیس قدیمی خود عفو بدون قید و شرط داد ، و این ممکن است جاه طلبی خود فورد برای انتخاب به عنوان رئیس جمهور را تضعیف کند.

فورد با پاک کردن کلین شیت نیکسون و دادن “یک عذرخواهی کامل ، رایگان و مطلق از ریچارد نیکسون به خاطر همه جنایات علیه ایالات متحده که وی ، ریچارد نیکسون مرتکب شده یا ممکن است در طول یک دوره 20 ژانویه 1969 تا 9 آگوست 1974 “

گزینه های دیگر ترامپ چیست؟

طبق این تفاهم نامه ، ترامپ حرکت های دیگری نیز در دسترس دارد. او می تواند مانند نیکسون استعفا دهد و قدرت را در آخرین روزهای خود به مایک پنس معاون رئیس جمهور بسپارد ، که می تواند او را ببخشد.

وی حتی می تواند تحت اصلاحیه 25 ام به طور موقت قدرت را به پنس بسپارد و به پنس به عنوان سرپرست رئیس جمهور اجازه دهد او را عفو کند.

ویلیامز که اظهار داشت ممکن است پنس بخواهد خودش نامزد ریاست جمهوری شود ، گفت: “مشکل این است که خطر سیاسی برای مایک پنس با خطر همراه است ، زیرا او سرانجام به یک بمب ساعتی سیاسی تبدیل خواهد شد.”

اگر توافق و بخشش بخشودگی او و ترامپ داشته باشد ، این می تواند پنس را به اتهامات رشوه باز کند. پنس در ازای اقدام رسمی ، چیزی ارزشمند – ریاست جمهوری ، حتی برای مدت کوتاهی – دریافت خواهد کرد.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر