طوماری از دروغ های ضد انقلاب فقط در 48 ساعت


موجی از شایعات در هفته گذشته فضای مجازی را فرا گرفت و رسانه های معاند و شبکه های ماهواره ای فارسی زبان رکورد جدیدی از دروغ پردازی را ثبت کردند. بیشتر این شایعات مربوط به اربعین و بیشتر مربوط به درگذشت مهسا امینی بود.

شایعاتی وجود داشت که نه غذا بود و نه آب

یکی از شایعاتی که در راهپیمایی امسال منتشر شد، نبود آب و غذا بود، اما گزارش های مردم و عکس ها و فیلم های موجود این ادعا را رد می کند.

طوماری از دروغ های ضد انقلاب فقط در 48 ساعت

طوماری از دروغ های ضد انقلاب فقط در 48 ساعت

شایعاتی درباره پرونده حجاج ایرانی

شایعه دیگر مربوط به برخورد بد عراقی ها با ایرانی ها بود. در همین راستا برخی از کاربران ویدئویی از دوران مخفیانه این وبلاگ نویس عراقی را با نام «نمایش با زائران ایرانی» منتشر کردند.

در شایعه ای دیگر عکسی از مرد جوانی با دست و پای بسته و صورت خون آلود با عنوان ضرب و شتم زائر ایرانی منتشر کردند که معلوم شد کذب بوده و مربوط به صحنه ای از بازی رامین پرچمی است.

طوماری از دروغ های ضد انقلاب فقط در 48 ساعت

دروغ درباره سلامت رهبر انقلاب

یکی دیگر از رسوایی های ضدانقلاب روزهای آخر مربوط به سلامت جسمانی رهبر معظم انقلاب بود. طی چند روز گذشته شایعه بستری شدن حضرت آیت الله خامنه ای در بیمارستان های فارسی زبان در شبکه های ماهواره ای منتشر شد اما حضرت آیت الله خامنه ای در جلسه هیئت های دانشجویی حضور یافتند و این شایعه را نیز تکذیب کردند.

طوماری از دروغ های ضد انقلاب فقط در 48 ساعت

شایعه ضرب و شتم

پس از انتشار خبر درگذشت مهسا امینی، دختر جوانی که در یکی از سالن های پلیس دچار سکته قلبی شد، شایعاتی مبنی بر ضرب و شتم وی به گوش رسید. حتی مردی که خود را پزشک می نامید ادعاهایی داشت.

حتما بخوانید:
قربانیان هولوکاست که در آلمان و مجارستان محاکمه می شوند روز دوشنبه در دادگاه عالی روز دارند

طوماری از دروغ های ضد انقلاب فقط در 48 ساعت

برخی دیگر ادعا کردند که او شکنجه شده است. اما در این بین پارا پا را فراتر گذاشت و اظهار داشت که چون از اقلیت های قومی بوده و زمانی که در ماشین گشت ارشاد شروع به صحبت کرده است، لهجه کردی او شناسایی شده و باعث مرگ او شده است!

حتی برخی ادعا کردند که در زمان بازداشت وی از گاز اشک آور استفاده شده است.

فیلمی که هر چند با تاخیر واقعیت را نشان داد.

اما پلیس در اطلاعیه‌ای هرگونه برخورد با وی را تکذیب کرده است و ویدئویی که امینی از بدو ورودش به نمایش می‌گذارد به وضوح نشان می‌دهد که متاسفانه دچار سکته قلبی شده است.

شایعه خداحافظی پرستاران مهس امینی

همچنین پس از درگذشت مهسا امینی، عده ای ویدئویی با عنوان “خداحافظی پرستاران با مهسا امینی” منتشر کردند اما بعدا مشخص شد که این فیلم متعلق به یکی دیگر از بیماران مرگ مغزی در ارومیه است که اعضای بدن خود را اهدا کرده است. (همانطور که در فیلم منتشر شده مشاهده می شود، سر همچنان به بدن بیمار چسبیده است).

طوماری از دروغ های ضد انقلاب فقط در 48 ساعت

شناسایی مامور دستگیری مهسا امینی

در پی شایعاتی که پس از درگذشت مهسا امینی منتشر شد، برخی از کاربران با انتشار عکسی از سرهنگ عباس حسینی مدعی شدند که وی عامل بازداشت مهسا امینی بوده است. این افراد سرهنگ حسینی را مقصر مرگ وی دانستند و از مردم خواستند به خانه وی در نیاوران حمله کنند.

طوماری از دروغ های ضد انقلاب فقط در 48 ساعت

و این در حالی است که صاحب عکس نه پلیس بلکه کارمند سپاه است و ثانیاً ساکن تهران نیست و ساکن گیلان است.

حتما بخوانید:
هدیه ولنتاین: همه آنچیز که باید بدانید +اشتباهات رایج در خرید کادو ولنتاین و راهکارها

بیانیه مرگ مردی اهل سقازیه

پس از تجمع مقابل فرمانداری سقز، برخی رسانه ها شایعاتی مبنی بر کشته شدن یک نفر در این تجمعات منتشر کردند، در حالی که مهدی رمضانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در این باره می گوید: «هیچ کس در این شهر کشته نشده است. بیانیه کشته شدن یک شهروند ساکسا در راهپیمایی امروز، ساخته رسانه های ضد انقلاب است.

وی با بیان اینکه چند نفری که به سمت فرماندار آن شهرستان سنگ پرتاب کردند، مجروح شدند، تاکید کرد: تعدادی از نیروهای انتظامی نیز مجروح شده اند اما حال عمومی همه اعم از مردم و ماموران خوب است و تحت مداوا هستند.


ادامه مطلب


منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید