طلاق برای ثروتمندان!معاون اجتماعی وزارت کشور معتقد است: برخی افراد بدون در نظر گرفتن ریشه ها و علل اصلی طلاق، فقر و بیکاری را دلیل اصلی معرفی می کنند و بیشتر طلاق ها در میان ثروتمندان رخ می دهد.

علی اسماعیلی، روانشناس می گوید: بیشتر مشاوره های ما برای اختلافات خانوادگی است یک زوج ثروتمند و مرد ثروتمندی هست که راه دیگری ندارد طلاق چیزی برای آنها باقی نمانده است. تفاوت اصلی بین زوج های ثروتمند یا به اصطلاح طبقه بالا، ناسازگاری سبک زندگی خانوادگی و تفاوت های فرهنگی آنهاست.


ادامه مطلب


اما سیدمحمود محمدی قاضی دادگستری در این باره می گوید: اتفاقا عوامل اقتصادی یکی از عواملی است که به شکل و شمایلی دیگر بر تفرقه در قشر مرفه تأثیر می گذارد! علاوه بر این، در محلات بالای شهر، خیانت دلیل اصلی جدایی مردم نیست. به گفته این حقوقدان، «یکی از عوامل جامعه‌شناختی در طلاق زوج‌های ثروتمند، تب مهاجرت و مقاومت یکی از همسران است. می تواند توسط هر یک از همسران مطرح شود و دلیلی برای از هم پاشیدگی خانواده شود.

به گفته وی، “عدم وجود فرزندان مشترک در زوج های ثروتمند باعث شده تا این افراد با سهولت و بی خیالی به جدایی فکر کنند و برای حل مشکلات خود تلاش نکنند.”

این وکیل دادگستری می گوید: رقابت برای زندگی مجلل تر در مقایسه با دیگران یکی از مهم ترین عوامل جدایی در مناطق مرفه است. مشکلی که همیشه باعث می شود زوج ها از یکدیگر دور شوند و توجهشان را به حاشیه های زندگی معطوف کنند.

منبع: همشهری آنلاین

حتما بخوانید:
تسلط بر راه از لباس بچگانه {آیا نیست | این یک {هنر|آثار هنری} است