صدور گواهینامه انتخابات: چرا انتخابات 2020 هنوز تمام نشده استصدور گواهینامه معمولاً فقط یک تشریفات است. اما امسال این روند اهمیت تازه ای پیدا کرده است که تیم حقوقی ترامپ سعی در به تأخیر انداختن نتیجه گیری دارد ، استراتژی با هدف انکار پیروزی شایسته جو بایدن در کالج انتخاب ، که در 14 دسامبر رأی داد.

ایده این است که در صورت عدم تأیید صلاحیت ، مجلس قانونگذاری تحت کنترل جمهوری خواهان در چندین ایالت مهم – به ویژه میشیگان و پنسیلوانیا – می توانند لیست های ریاست جمهوری طرفدار ترامپ را معرفی کنند ، حتی اگر بایدن در این ایالت رای مردم را بدست آورد.

کل این طرح حول 8 دسامبر است. طبق قانون فدرال این مهلت برای “بندر امن” است. این بدان معناست که وقتی کنگره در ژانویه آرا elect انتخاباتی را جمع می کند ، باید رأی دهندگانی را که قبل از موعد مقرر تأیید شده اند ، بپذیرد. اگر ایالتی ضرب الاجل را از دست بدهد ، آنگاه کنگره می تواند لیست های رأی دهندگان مورد اختلاف را بررسی کند.

بنابراین ، اگر کشورهای اصلی نتایج خود را قبلاً تأیید کنند ، تلاش برای تضعیف ترامپ غیرممکن می شود – اما اگر تیم ترامپ بتواند پس از تاریخ جادویی گواهینامه را تصویب کند ، کل انتخاب در عمل باقی می ماند.

مرتبط: نتایج زنده CNN انتخابات ریاست جمهوری

تعدادی از شرایط بحرانی برای نتایج در این هفته تأیید می شوند. دو نفر اول که باید مراقب آنها باشید پنسیلوانیا و میشیگان هستند:

در پنسیلوانیا، هیچ شورای ایالتی برای اثبات نتایج دولت وجود ندارد. در عوض ، فقط در سطح شهرستان انجام می شود. انتظار می رود از 67 شهرستان ایالت ، همه انتخابات کمیته شهرستان – به استثنای فیلادلفیا – برای تأیید نتایج انتخابات خود روز دوشنبه تشکیل شود.

انتظار می رود شهرستان فیلادلفیا دوشنبه یا سه شنبه دیدار کند. به نقل از واشنگتن پست ، انتظار می رود که شهرستان Berks روز چهارشنبه دیدار کند. یک دادخواست در انتظار رسیدگی به دادگاه ایالتی که از طرف هواداران ترامپ در تعطیلات آخر هفته ارائه شده است ، تلاش می کند تا صدور گواهینامه را به تأخیر بیندازد ، هرچند بعید است روند کار مختل شود.
مبارزات انتخاباتی ترامپ پس از آنکه قاضی متیو بران از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در پنسیلوانیا مرکزی روز شنبه تلاش آنها برای باطل کردن میلیون ها رای در پنسیلوانیا را رد کرد ، به یک دادخواست جداگانه در این ایالت اعتراض کرد.

کارشناسان حقوقی به CNN گفتند که احتمال تجدیدنظر خواهی غیرقابل تصور است.

حتما بخوانید:
آخرین اخبار در مورد انتقال ترامپ و بایدن

پس از تأیید نتایج توسط شهرستانها ، اطلاعات برای وزیر امور خارجه كتی بوكور ارسال می شود ، وی سپس 20 رأی انتخاباتی را به كارمندان برنده اعطا می كند.

در میشیگان، شورای ایالتی ماجراجویان روز دوشنبه برای تأیید نتایج انتخابات ایالتی تشکیل جلسه می دهد ، اما توجه زیادی به آنچه دو عضو پزشک عمومی آن انجام می دهند وجود دارد.

به گفته سخنگوی پل میچل ، كه چند روز پیش با نورمن شینكل ، یكی از دو عضو پزشك عمومی صحبت كرده بود ، شینكل گفت كه وی تا زمانی كه تحقیقات به تأخیر نیفتد ، به تایید نتایج انتخابات رأی می دهد – هرچند هیچ شواهدی از تقلب وجود ندارد. یا سو abuse استفاده ای که چنین اقدامی را ضروری می کند.

شینکل به نیویورک تایمز گفت که صدها پیام حمایت و مخالفت با گواهینامه دریافت کرده است. وی به تایمز گفت: “شما نمی توانید تصمیم بگیرید قبل از اینكه از همه حقایق مطلع شوید.”

در جای دیگر درام وجود دارد.

در ویسکانسین، که قرار نیست نتایج را تا ماه آینده تأیید کند ، یک عضو جمهوریخواه کمیسیون انتخابات با انتشار یک توئیت از یک تئوریسین معروف توطئه که ادعاهای دروغین تقلب در رای دهندگان را منتشر می کند ، تمجید می کند.
و در جورجیا، که قبلاً نتایج را تأیید کرده است ، مبارزات انتخاباتی ترامپ خواستار سرشماری رسمی شد. گابریل استرلینگ ، مدیر اجرای سیستم رأی گیری در جورجیا ، روز دوشنبه گفت که شمارش معکوس به احتمال زیاد در روز سه شنبه آغاز می شود و “احتمالاً در هفته آینده به پایان خواهد رسید.”

ردیف پایین: همه این هرج و مرج ، طبل زده توسط تیم ترامپ ، ممکن است راه به جایی نبرد. اما او روند معمول صدور گواهینامه ایالت ها را به درامی تبدیل کرد که اجازه می داد کوچکترین تردیدی در صحت انتخابات ایجاد شود – و در نهایت مانور غیرمنتظره ترامپ را آغاز کرد. حفظ قدرت بعید است اما ترامپ قبلاً همه را متعجب کرده بود.

حتما بخوانید:
بهترین سریال های خارجی از نظر بینندگان [ آپدیت 2022 ]

به گفته واحد سیاسی CNN ، در اینجا لیست کاملی از کشورهایی قرار دارد که باید رای گیری ترکیبی خود را در این هفته نهایی کنند:

دوشنبه ، 23.11

  • آریزونا (مهلت صدور گواهینامه شهرستان)
  • میشیگان (جلسه صدور گواهینامه ایالتی)
  • پنسیلوانیا (مهلت صدور گواهینامه)
  • تنسی (مهلت صدور گواهینامه)

سه شنبه ، 24.11

  • کارولینای شمالی (جلسه صدور گواهینامه ایالتی)
  • نوادا (جلسه صدور گواهینامه ایالتی)

چهارشنبه ، 25.11

  • ماساچوست (احتمالاً طبق گفته مقامات انتخابات)

شنبه ، 28.11

  • اوهایو (جلسه صدور گواهینامه ایالتی)

آریزونا و ویسکانسین ، دو کشور دیگر که با پیش بینی تأخیر انجام می شوند ، باید هفته پس از شکرگذاری را گواهی کنند.

جیسون موریس ، مارشال کوهن و کلی منا از CNN در تهیه این گزارش همکاری کردند.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید