شرم آور است: چرا نیویورک هنوز منتظر نتایج کامل انتخابات استدر شمارش آرا its آن کشور آهسته تر وجود ندارد و علی رغم کنترل دموکراتیک دولت ایالتی ، نیویورک خانه برخی از قوانین و رویه های رایج بیزانس در کشور است. رویکرد او که به طرز دردناکی کند و در برخی از مناطق ، به طرز عجیبی متحرک نسبت به شمارش آرا means به معنای ناشناخته ماندن نتایج تعدادی از مسابقات مجلس نمایندگان ایالات متحده و ایالت های مهم در سنا و مجلس است.

سناتور مایکل جاناریس ، معاون رهبر اکثریت دموکرات گفت: “شرم آور است.” “و اگر ما در این انتخابات ریاست جمهوری کشور نوسان داشتیم ، این یک رسوایی ملی بود.”

ساعاتی زودتر ، روز سه شنبه ، تام سووزی ، دموکرات از نیویورک ، در انتخابات مجدد خود ، دو هفته پس از روز انتخابات ، پیروزی را اعلام کرد ، زیرا شروع شمارش کسری با شمارش آرا ناپدید شد. (CNN هنوز مسابقه را اعلام نکرده است.) سرنوشت آنتونی بریندیسی ، حزب دموکرات فعلی در ایالت نیویورک همچنان نامشخص است. او با کلودیا تنی ، جمهوری خواهی که دو سال پیش در آن ننشسته بود ، بلند شده و در حال دویدن است.

نیویورک تنها کشور بسیار دموکراتیک نیست که روزها یا حتی هفته ها پس از روز انتخابات نتیجه می دهد.

کالیفرنیا در سال 2018 به عنوان شمارش آگاهانه آرا خبرها را به خود اختصاص داد – میلیون ها نفر که در دوره قانونی سه روزه پس از انتخابات حضور داشتند – آنچه را که اکنون موج آبی ملی نامیده می شود ، به یک سونامی تبدیل کرد. اما قانون کالیفرنیا کاملاً اجرا می شود و مقامات این روند را تبلیغ می کنند – که از یک سیستم تأیید امضا استفاده می کند و فقط پس از امضای مقامات ارشد رأی را باطل می کند و سپس به رأی دهندگان اجازه می دهد تا “معالجه” یا تعویض برگه های رای خود را انجام دهند – مانند روشی برای اطمینان از اینکه تعداد بیشتری از مردم آرا votes را شمرده اند.

همه گیری مشکلات قدیمی را تشدید می کند

صبر کمتری در نیویورک وجود دارد – و سردرگمی بیشتر. این واقعیت که برخی از مسابقات نیویورک محور حل نشده باقی مانده اند ، تعجب آور بزرگی نیست. شورای انتخابات شهر به طرز مشهودی دست و پاگیر و بی نظم است. و تصمیم ایالت برای اجازه دادن به رای گیری زودهنگام و گسترده در غیاب ، فشار بیشتری بر دستگاه متشنج وارد آورد.

اسکات استرینگر ، کنترل کننده نیویورک گفت: “تاخیرهای امسال نمونه دیگری از بی کفایتی BOE است.” “آنچه که یک فرایند رأی دادن غیرحضوری منسوخ شده بود ، به یک رأی گیری گسترده پستی تبدیل شده است. با بیش از یک میلیون رأی دهنده غیرحضوری نیویورکی ، بررسی پس از بازگشت یک مشکل بزرگ ایجاد کرده است.”

استرینگر همچنین آنچه را فقدان فوریت در تلاش برای مقابله با دهه های پوسیدگی توصیف کرد ، محکوم کرد.

وی گفت: “ما رئیس جمهوری داریم كه حتی اعتراف نخواهد كرد كه وی در انتخابات با مقدار زیادی از دست داده و از آرا برای ارسال به عنوان موضع و بهانه استفاده كرده است.” “و در اینجا ما به نوعی قبول می کنیم که نمی توانیم انتخابات شایسته ای داشته باشیم. دموکراسی ما اینگونه نیست.”

براساس سرشماری CNN ، این ایالت – از بعدازظهر چهارشنبه – فقط 78٪ از کل آرا its خود را شمرده است.

مسئولان انتخابات نیویورک نمی توانند بگویند که این تاخیرها را ندیده اند. برخی از انتخابات ایالتی ایالت 23 ژوئن در حالی ادامه یافت که آرا slowly غایب به آهستگی وارد شدند و مورد بحث و مجادله و چالش های قانونی به ظاهر بی پایان قرار گرفتند. پیروزی نماینده کارولین مالونی بر کاندیدای مترقی سوراج پاتل در منطقه 12 کنگره نیویورک – در میان درگیری بر سر آراots نامعتبر – تا 4 اوت ، شش هفته پس از انتخابات ، تأیید نشده است.

حتما بخوانید:
Avril Haynes: رئیس اطلاعات منتخب بایدن عهد کرد "پس از دوران ترامپ" حقیقت را در قدرت بیان کند "

سوچی ننامکا ، مدیر ایالتی حزب خانواده های کارگر گفت: “آنچه در ماه ژوئن دیدیم و مهمترین چیز این بود که هفته ها طول کشید تا ما واقعاً نتایج اصلی را درک کنیم.” “ژنرال از اهمیت بیشتری برخوردار است. او بر توازن قدرت در کشور ما تأثیر می گذارد. ما هنوز نمی دانیم که اکثریت بیش از حد دموکرات داریم.”

این موضوعات ، ننامکا افزود ، محصول کم سرمایه گذاری مزمن در زیرساخت ها است ، که اعتماد به نفس رای دهندگان را در طول زمان تضعیف می کند و در کوتاه مدت مشکلاتی را برای نمایندگان ایجاد می کند – برخی از آنها هنوز سرنوشت خود را نمی دانند – با نزدیک شدن به قانون جدید در برابر پس زمینه شیوع بیماری همه گیر ویروس کرونا.

در تلاش برای بهبود روند رأی گیری ، قانونگذار نیویورک فرایندی را برای درمان آراots غایب ایجاد کرد ، که این تابستان پس از انتخابات مقدماتی به اجرا درآمد. این کشور همچنین انتقال به نظرسنجی های الکترونیکی را آغاز کرده است ، که روند پیگیری و به روزرسانی داده های رای دهندگان را ساده می کند ، اگرچه این فناوری هنوز در سراسر کشور استفاده نشده است.

شان مورالس-دویل ، معاون مدیر برنامه دموکراتیک مرکز برنان گفت: “اگر رقابت ریاست جمهوری در نیویورک آغاز می شد ، در حال حاضر اوضاع کاملاً متفاوت به نظر می رسید.”

مورالس-دویل گفت: “در بسیاری از ایالت ها ، مقامات انتخابات می توانند قبل از روز انتخابات شمارش آرا غایب را شروع کنند.” “به همین دلیل ما فوراً فهمیدیم که واقعاً در فلوریدا چه اتفاقی افتاده است. در نیویورک ، آرای غایب را نمی توان قبل از بسته شدن بخش ها شمرد.”

دلیل این امر ، به گفته كارشناسان انتخابات ، این است كه قانون نیویورك اولویت آرا شخصی است.

بین دو سیستم گیر کرده است

جنیفر ویلسون ، معاون رئیس اتحادیه رأی دهندگان در نیویورک ، به سی ان ان گفت: “ما در مورد رای دادن یک مدرسه بسیار قدیمی هستیم – بیشتر قانون انتخابات ما بسیار قدیمی و بسیار قدیمی است.” “نیویورک ترجیح می دهد شخصاً رأی دهد. آنها ترجیح می دهند غیابی رای ندهند.”

قوانین مربوط به آرای غیابی از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. به عنوان مثال ، اگر گیرنده رای پستی در همسایه نیوجرسی مجبور شود شخصاً به صندوق رأی برود ، رأی دادن در آنجا رأی موقت در نظر گرفته می شود ، تنها درصورت شمارش رأی پستی درخواستی ، هرگز محاسبه می شود.

با این حال ، در امپایر استیت ، این رای خود سلطان است.

مورالس-دویل گفت: “شما می توانید رای غایب خود را به نیویورک ارسال کنید و سپس شخصاً به پای صندوق های رای بروید و آنها رای غایب را دور می اندازند.”

در نتیجه این ترجیح ، قانون نیویورک شمارش آرا abs غایب را تا زمان بسته شدن رای گیری در روز انتخابات ، بدون توجه به زمان ارسال ، منع کرده است.

با این حال ، حتی در آن زمان ، برنامه پیچیده تر می شود.

ویلسون گفت: “ما از شهرستانهای محلی خارج شده ایم تا بیشتر تفسیر قانون انتخابات ایالتی را دیکته كنیم.” “قانون ایالت در مورد زمان باز شدن و شروع به شمارش آراots غایب واقعاً مطلوب است.”

طبق قانون ایالت ، شمارش باید در طی 14 روز از روز انتخابات آغاز شود. این قانون همچنین برای اطمینان از حضور ناظران انتخابات ، پنج روز قبل از سرشماری به اطلاع رسانی نیاز دارد.

ویلسون گفت ، این قانون برای تفسیر مقامات شهرستان باقی مانده است. و در برخی موارد ، این منجر به یک هفته تأخیر قبل از باز کردن پاکت ها می شود. تا زمان رسیدن آنها ، نتایج جزئی نیز در دست اجرا است – به معنی کمیسیون های انتخاباتی دو حزبی ، یک دموکرات و یک جمهوری خواه ، می دانند کدام یک از کاندیداها پیش است و می تواند در تلاش برای حفظ رهبری کشور خود ، به رای گیری اعتراض کند. .

حتما بخوانید:
فقط چند کلیک با خرید تجهیزات پزشکی فاصله دارید

دموکرات های سنای ایالت ، به رهبری جاناریس ، لایحه ای را ارائه می دهند که روند کار را تسریع می کند و به طور بالقوه بازی را خاتمه می دهد. به مراکز اخذ رأی نیاز است که پس از ورود رأی های غایب را پردازش کنند و اجازه می دهد شمارش آرا سه ساعت قبل از بسته شدن رأی گیری ها در روز انتخابات آغاز شود.

اما هم اکنون ، حتی کارمندان در این روند نیز با این قانون موافق نیستند. مورالس-دویل استدلال می کند که شهرستان ها نباید برای اطلاع از ناظران تا روز انتخابات صبر کنند.

وی گفت: “من با هیچ ماده قانونی در نیویورك كه می گوید شما باید یك هفته صبر كنید آشنا نیستم” ، هرچند كه این عمل معمول است. هیچ چیز مانع از شروع سرشماری به محض بسته شدن رای گیری نمی شود. »

جان کانکلین ، مدیر اطلاعات عمومی انتخابات ایالت نیویورک ، موافقت کرد که شمارش می تواند زودتر آغاز شود ، اما به CNN گفت که دلایل خوبی وجود دارد که آنها معمولاً این کار را انجام نمی دهند.

این ایالت یک مهلت قانونی 7 روزه دارد که می تواند رأی های غایب ارسال شده از طریق پست تا روز انتخابات را دریافت کند.

كانكلین گفت: “انتظار برای آن تاریخ غیر معمول نیست.”

علاوه بر این ، كانكلین گفت ، در سال 2019 ، قانونگذار ایالتی قانونی را تصویب كرد كه به رأی دهندگانی كه نام آنها در رأی گیری نیست اجازه می دهد – اگر به عنوان مثال ، یك رأی دهنده به جای دیگری در ایالت منتقل شده باشد و تحت آدرس جدید وی – برای ارسال “بولتن اعلامیه”. اگرچه رای گیری برای نیویورکی ها آسان تر است ، اما این قانون به این معنی است که برگه های اشتراک باید به طور حضوری یا غیرحضوری در برابر سایر رای ها بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ یک از رای دهندگان به بیش از یک رای رای نمی دهند – روندی که نمی تواند تا زمان بسته شدن مراکز رأی دهی آغاز شود.

طبق دستورالعمل اجرایی برای تسریع در روند کار در سال جاری ، کانکلین گفت که شوراهای منطقه آرا for رای خود را برای اعلام به ایالت طی 48 ساعت از روز انتخابات دریافت کردند و دفتر وی بررسی صبح دو روز جمعه خود را به اتمام رساند. 6 نوامبر

به گفته کانکلین ، این اولین تاریخی است که می تواند سرشماری آغاز شود.

والری وازکز دیاز از کمیسیون انتخابات نیویورک به استناد به برنامه زمان بندی شده در وب سایت هیئت مدیره به CNN گفت: “این روند در حال انجام است.

وی در پاسخ به این سال که آیا شورای شهر به روزرسانی در مورد وضعیت یا درصد بخشهای غایب یا گزارش شده را منتشر می کند ، وی این کار را رد کرد.

وازکز-دیاز گفت: “نه ، ما بازی نمی کنیم.” “هنگامی که کل انتخابات را تأیید کردیم ، از نتایج غیررسمی شب انتخابات به نتایج تأیید شده می رویم.”

کارشناسان اتفاق نظر دارند که رسیدن به تعداد دقیق همه آرا مهمترین هدف است و باید باشد.

اما با مهلت راستی آزمایی ایالت 7 دسامبر ، شمارش آهسته فشار بیشتری را بر متقاضیانی وارد می کند که ممکن است به دنبال جبران خسارت قانونی باشند.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید