[ad_1]

فرمانده سپاه مهندسان ارتش ایالات متحده در آلاسکا گفت: برنامه سلسله مواد معدنی شمال برای ایجاد بزرگترین معدن طلا ، مس و مولیبدن در آمریکای شمالی “مطابق با دستورالعمل های قانون آب پاک نیست” و “با منافع عمومی مغایرت دارد”. سرهنگ دیمون دلاروسا روز چهارشنبه در بیانیه ای.

این شرکت این تصمیم را “با انگیزه سیاسی” خواند و به استناد اعلامیه مساعد قبلی محیط زیست توسط سپاه ارتش ، این تصمیم را “انگیزه سیاسی” خواند.

“در زمانی که ایالات متحده به دلیل اتكای بیش از حد تولیدكنندگان خارجی به مواد معدنی حیاتی مورد نیاز برای تأمین امنیت اقتصادی و نظامی آینده این كشور ،” وضعیت اضطراری ملی “اعلام كرده است ، گفتن اینكه قطعنامه و توسعه یكی از مهمترین رون Thyssen ، رئیس جمهور و مدیر عامل سلسله شمال گفت: “بیشترین انباشت مواد معدنی استراتژیک و حیاتی که تاکنون در خاک آمریکا کشف شده است” به نفع عموم نیست “.

در حالی که سلسله شمال قول اعتراض می دهد ، این تصمیم پیروزی بزرگی برای قبایل آلاسکا ، ماهیگیران و طبیعت گردان است ، که می ترسند زباله های سمی معدن – و همچنین جاده ها ، بنادر و خطوط لوله مورد نیاز برای نگهداری از آن – می تواند مکان های بکر را خراب کند. تخم ریزی در خلیج بریستول. از زمان شروع ثبت ، بیش از دو میلیارد ماهی سالمون در آنجا صید شده است.

تیم بریستول ، مدیر عامل شرکت SalmonState گفت: “گاهی اوقات یک پروژه آنقدر بد ، آسیب پذیر است که سیاست از هم می پاشد و ما تصمیم درستی می گیریم. امروز این اتفاق افتاده است.” “اما رد مجوز به معنای ایمن بودن خلیج بریستول از تهدید معدن نیست. گام بعدی مهم این است که به قانون آب تمیز محافظت کنید. این می تواند و باید در اولویت اولیه دولت بایدن باشد.”

اگرچه دولت ترامپ با سرعت بی سابقه ای حفاظت از آب و حیات وحش را بازگرداند ، اما دونالد ترامپ جونیور و مجری فاکس نیوز ، تاکر کارلسون ، از نبردهای معادن Pebble Mine در نبردی بودند که گاه جمهوری خواهان را در مقابل جمهوری خواهان قرار می داد.

سناتور سناتور آلاسکا ، لیزا مورکوفسکی روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت که رد رسمی مجوز سپاه ارتش “تصمیم درست ، درست است”.

مورکوفسکی و هم سناتور آلاسکا ، دن سالیوان ، این هفته نامه ای به Thyssen نوشتند و مخالفت آنها را تشریح کردند و خواستار علنی شدن برنامه های نرم کردن سلسله شمال شدند.

آنها نوشتند: “بخش قابل توجهی از مردم اعتماد به كار رهبران خود را واقعاً از دست داده اند.”

اما بزرگترین ضربه به برنامه های سلسله شمالی زمانی وارد شد که ناظران محیط زیست که خود را به عنوان سرمایه گذاران چینی معرفی می کردند ، مخفیانه «روبان سنگی» را ضبط کردند که در آن مدیران عالی رتبه در حال توصیف جزئیات تأثیر دنج خود بر قانونگذاران و نهادهای نظارتی ایالات متحده بودند.

تایسن نوشت: “منظور من این است که ما هر زمان می توانیم با رئیس ستاد کاخ سفید صحبت کنیم ، اما شما می خواهید با همه این موارد مراقب باشید ، زیرا همه آنها ثبت شده است.” “شما نمی خواهید دیده شوید که در تلاش برای اعمال نفوذ بیش از حد هستید.”

مجموعه تماس هایی که از ماه آگوست توسط آژانس تحقیقات غیرانتفاعی محیط زیست ثبت شده است ، بمب خجالت آور قدرتمندترین سیاستمداران آلاسکا بوده است ، از جمله Thyssen و Tom Collier ، مدیر عامل سابق شرکت تابعه Pebble Limited Partnership ، شنیده می شود که آنها از نفوذی که دارند لاف می کشند

كولیر درباره مایك دانلی جمهوری خواه آلاسكا گفت: “فرمانداری كه من او را دوست می دانم.” “من بزرگترین جمع آوری کمکهای مالی شخصی را برای استاندار در خانه انجام دادم وقتی او داوطلب شد و غیر معمول نیست که استاندار با من تماس می گیرد.”

تیسن همچنین توضیح داد كه چگونه پبل از Dunleavy به عنوان یك كانال برگشت به كاخ سفید برای فرار از رسیدگی عمومی استفاده كرد و چگونه افراد داخلی از سپاه مهندسان ارتش به آنها كمك كردند تا پروسه پیچیده مجوز را انجام دهند. تیسن گفت: “معمولاً با سپاه مهندسان ارتش ، اگر چیز غیرعادی وجود داشته باشد ، آنها سعی می كنند هرچه سریعتر این اطلاعات را از ما بگیرند.”

بعداً دفتر دونلی خواهد گفت كه “افراد حاضر در این فیلم ها روابط خود را با مقامات دولتی و فدرال در تمام سطوح زیبا می كنند” ، در حالی كه مقامات سپاه ارتش می گویند این نوارها نمایانگر تعامل آنها با مدیران پبل نیست.

دلاروسا روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “ما برای شفافیت ، همکاری ، دقت و مناسب بودن در تمام مراحل تصمیم گیری تلاش کرده ایم.”

نوارهای سنگریزه ای سخت ترین مخالفت ها را از دو سناتور GOP در آلاسکا ، لیزا مارکوفسکی و دن سالیوان ، به عنوان حیوانات سیاسی که به طور مخفیانه معدن سنگریزه را تصویب می کردند ، بر روی روبان ها آورد.

تیسن در یک نوار گفت: “سناتور مورکوفسکی ، این بسیار سیاسی است.” “او می خواهد این پروژه در قلب او ادامه داشته باشد. او چیزهایی را بیان می کند که مردم گاهی اوقات آنها را دوست دارند ، اما به کل پروژه آسیب نمی رساند.”

کولیر همچنین ادعا می کند که هر دو سناتور “فقط در گوشه ای نشسته و ساکت بودند” ، که از سردرگمی در نامه ژوئیه سپاه مهندسین ارتش ، که به نظر می رسد مین را مورد تردید قرار داده است ، خجالت کشیدند.

در بیانیه ای قوی در ماه سپتامبر ، مورکوفسکی گفت که او “مرده بود ، در یک میله بلند برای توسعه منابع گسترده در حوضه آبریز خلیج بریستول قرار گرفت. واقعیت این وضعیت این است که پروژه Pebble این نوار را برآورده نمی کند و مجوز دارد. نمی تواند برای او صادر شود. “

سلسله شمال پس از علنی شدن Pebble Tapes ، از “تمام آلاسکا” عذرخواهی کرد ، در حالی که استعفای کولیر را اعلام کرد ، که اگر مجاز به استخراج معدن بود ، 12 میلیون دلار جایزه می گرفت.

درو همیلتون ، زیست شناس سابق آلاسکا ، راهنمای نظارت بر تحمل و بنیانگذار رودخانه دوستان مک نیل ، گفت: “ما قصد داریم جنگ را ادامه دهیم تا این پروژه تحت قانون” آبهای پاک “وتو شود. “وقتی از خلیج بریستول به طور مداوم محافظت می شود ، مردم ، حیات وحش و تجارت خلیج بریستول چیزهایی خواهند داشت که صمیمانه از آن سپاسگزار خواهند بود.”

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر