سرشماری گرجستان پیروزی بایدن را تأیید می کند و تقلب گسترده پس از ممیزی را در سراسر کشور تشخیص نمی دهدبر اساس نتایج نهایی حسابرسی ، بایدن با 12284 رای ترامپ را شکست داد. این برای بایدن در مقایسه با نتایج ممیزی مقدماتی اندکی کاهش دارد.

مقامات بارها گفته اند كه حسابرسی تأیید می كند كه هیچ تقلب یا تخلف گسترده ای در انتخابات صورت نگرفته است.

وزیر امور خارجه گرجستان ، براد رافنسپرگر ، جمهوری خواه ، در بیانیه ای گفت: “اولین ممیزی تاریخی گرجستان تأیید کرد که سیستم جدید ایالت برای رأی گیری در برگه های امن کاغذی نتایج را به طور دقیق ثبت می کند.”

“این شناخت سخت کوشی مقامات شهرستان ما و انتخابات محلی است که به سرعت تحقق و تحقق چنین وظیفه مهمی را در مدت زمان کوتاه آغاز کردند.”

مرتبط: نتایج زنده CNN از مسابقه ریاست جمهوری در جورجیا

هیچ کشوری نیست که در آن نیش از دست دادن ترامپ به شدت بیشتر از ایالت سرخ جورجیا احساس شده باشد.

شورش حومه بر ضد ترامپ در حومه اطراف آتلانتا ، همراه با مشارکت گسترده رای دهندگان در میان رای دهندگان سیاه پوست ، باعث افزایش سود بایدن در این ایالت شد و سالها بر ثبت نام دموکراتیک رای دهندگان تأثیر گذاشت.

ژاکلین روتنبرگ ، مدیر ارتباطات ستاد انتخاباتی بایدن در جورجیا ، پنجشنبه شب در بیانیه ای گفت که شمارش “فقط آنچه را که قبلاً می دانستیم تأیید کرد: رأی دهندگان جورجیا جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور بعدی خود انتخاب کردند.”

وی گفت: “ما از مقامات منتخب ، داوطلبان و کارگران برای کار اضافی و در شرایط بی سابقه سپاسگزاریم که این سرشماری را به عنوان بالاترین شکل خدمات عمومی انجام دهند.”

این ایالت اکنون مرکز جهان سیاسی است ، زیرا دو دور دوم مجلس سنای آمریکا مشخص خواهد کرد که کدام حزب سیاسی سنا را کنترل می کند.

رئیس جمهور در ادامه با انتشار نادرست اطلاعات نادرست در مورد نرم افزار رأی گیری کشور و اعتراض به شمارش “جعلی” ، توئیترهای دروغین در مورد روند تطبیق امضاهای ایالت را با انحراف از اطلاعات غلط منتشر کرد.

گابریل استرلینگ ، مدیر اجرای سیستم رأی گیری در جورجیا ، روز پنجشنبه به اندرسون کوپر از CNN توضیح داد که “یکی از اصلی ترین مواردی که هنگام انجام دستی این ممیزی به دنبال آن هستید ، اطمینان از مواردی است که در آن مشاهده می کنید مقاله موجود در بولتن “مطابق با آنچه کامپیوتر می گوید.

حتما بخوانید:
اتوبار بلوار تعاون, باربری بلوار تعاون

استرلینگ گفت: “انسانها به دنبال این هستند كه همانطور كه ​​می دانید یكی از بزرگترین شكایتها این است كه این ماشینها به نوعی صدای آنها را برعكس كرده یا صداها را تغییر داده یا كارهایی را انجام داده اند. حداقل در جورجیا نیستند.” “ما آن را ثابت کردیم.”

در طول سرشماری یک هفته ای ، مقامات چهار حوزه انتخابیه آرا new جدیدی را یافتند که در روز انتخابات شمارش نشده یا به درستی به وزیر امور خارجه برای سرشماری ارائه نشده است.

در مجموع ، بیش از 5800 رأی شمارش نشده است ، كه تقریباً 1400 رأی جدید را به ترامپ بدست آورد ، كه به دروغ گفت یافته ها شواهد خلاف است. مقامات دولتی تأکید کردند که این حوادث ناشی از خطای انسانی بوده و نشان دهنده تقلب یا تقلب در آرا نیست.

دفتر رافنسپرگر تفاوت بین نتایج حسابرسی و نتایج اصلی شمارش ماشین را “بسیار در حد انتظار خطای انسانی که هنگام شمارش آرا ball با دست اتفاق می افتد” خواند.

بن آدیدا ، مدیر اجرایی سازمان غیرانتفاعی انتخابات VotingWorks ، که به گرجستان در ممیزی کمک می کند ، در بیانیه ای گفت: “اولین ممیزی در جورجیا با موفقیت برنده مسابقه انتخاب شده را تأیید کرد و باید به رای دهندگان اطمینان بیشتری نسبت به نتایج بدهد. “

رافنسپرگر مورد انتقاد سناتورهای ترامپ و حزب دموکراتیک جمهوری اسلامی ، دیوید پوردو و کلی لوفلر قرار گرفت ، آنها پس از اتهام دروغین وی به “عدم برگزاری انتخابات صاف و شفاف” ، وی را به استعفا دعوت کردند. ”

روز چهارشنبه ، رافنسپرگر به جیک تاپر سی ان ان گفت که این کشور “تقلب گسترده رای دهندگان را ندیده است.” وی در مورد حملات ترامپ و اعضای حزب خود از وی س ،ال کرد ، از اعتبار خود به عنوان “یک جمهوری خواه مادام العمر” و “یک جمهوری خواه محافظه کار مسیحی” دفاع کرد.

رافنسپرگر گفت: “من اطمینان حاصل خواهم کرد که هر رأی قانونی ، قانونی را بشمارم و آرای غیرقانونی را نیز محاسبه نکنم.” “رکورد من به تنهایی باقی خواهد ماند. ما عالی عمل کردیم.”

حتما بخوانید:
تله چوب بیلیارد حرفه ای

امضای فرماندار برای نهایی کردن پیروزی بایدن لازم بود

در حالی که انتظار می رود رافنسپرگر نتایج صبح جمعه را تأیید کند ، یک گام دیگر در این روند وجود دارد: بریان کمپ ، فرماندار جمهوری خواه ، تا 5 بعدازظهر روز شنبه وقت دارد تا اسنادی را که 16 رای دهندگان گرجستان به بایدن ارائه کرده اند ، امضا کند ، طبق قانون ایالتی

سی.ان.ان از دفتر كمپ س askedال كرد كه آیا وی قصد دارد بدون هیچ حادثه ای این كار را انجام دهد.

قانون ایالت می گوید که فرماندار “لیست رأی دهندگان ریاست جمهوری را که بیشترین آرا را به دست آورده اند ، تأیید خواهد کرد” و مشخص نیست که کمپ برای جلوگیری از امضای اسناد چه گزینه هایی را در اختیار خواهد داشت.

كمپ در طی روند حسابرسی نسبتاً ساكت بود ، اما او بیانیه ای را قبل از ممیزی صادر كرد و از رافنسپرگر خواست كه “همه و همه ادعاهای مربوط به بی نظمی در رأی را جدی بگیرد”.

ترامپ از روز انتخابات حداقل در شش توئیت از كمپ نام برد و از او خواست “سخت تر” شود و دولت “جمهوری خواهان را چرخاند”. وی همچنین پس از مشخص شدن ممیزی از بی نظمی های گسترده ، كمپ را به “مسئولیت پذیری” تشویق كرد.

در توییت های دیگر ، رئیس جمهور با لحنی خصمانه تر ، كمپ را به یك توافق حقوقی متهم كرد كه ایالت در اوایل سال جاری با گروه های دموكرات بر سر آرا abs غایب منعقد شده بود. کابینه رافنسپرگر گفت ترامپ معامله را که به عنوان مصوبه رضایت شناخته می شود ، نادرست توصیف کرده است ، به گفته وی به دروغ ادعا کرده است که قوانین مربوط به بررسی آرا missing از دست رفته را ضعیف کرده است.

این داستان و عنوان آن با نتایج سرشماری در گرجستان به روز شده است.

آمارا واکر از CNN و پاول لبانک در این گزارش همکاری کردند.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید