ریچارد پیلگر: دادستان عالی جنایی DOJ در اعتراض پس از آنكه بار به وكلاي فدرال گفت كه ادعاهای بی اساس در مورد بی نظمی رأی را بررسی كنند استعفا دادریچارد پیلگر ، رئیس اداره جرایم انتخاباتی وزارت عدالت در وزارت صحت عامه ، در یک ایمیل به همکاران گفت که دادستان کل “سیاست جدید مهمی را لغو می کند که سیاست 40 ساله عدم مداخله در تحقیقات تقلب در آرا را لغو می کند. دوره قبل از تصدیق و بلامنازع شدن انتخابات. “پیلجر همچنین یادداشت را در نامه استعفا به همكاران ارسال می كند.

ایمیل استعفای پیلجر مشخص نکرد که آیا او قصد دارد در سمت دیگری در این بخش بماند.

یادداشت فشرده بار به دادستان ها گفته بود كه می توانند برای تحقیق از قبیل مصاحبه با شاهدان در دوره ای كه معمولاً به مجوز واحد جرایم انتخاباتی احتیاج دارند ، گام بردارند. مشخص نیست که سیاست در انتخاباتی که رئیس جمهور دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب جو بایدن را با ده ها هزار رای در چندین کشور مهم دنبال می کند ، چه تأثیری خواهد داشت.

بار هیچ نشانه ای از اینکه وزارت دادگستری با مدرکی در حمایت از ادعای ترامپ در تقلب گسترده در انتخابات هفته گذشته ارائه داد ، ارائه نداد.

در یادداشت خود ، بار خاطر نشان كرد كه “گرچه بیشتر ادعاها درباره ادعاهای بی نظمی در انتخابات از چنان بزرگی برخوردار است كه تأثیری در نتیجه انتخابات نخواهد داشت و بنابراین تحقیقات ممكن است به روشی مناسب به تأخیر بیفتد ، اما این همیشه مسئله نیست.”

در این گزارش آمده است: “علاوه بر این ، هر گونه ترس از اینکه اقدامات آشکار وزارت توسط وزیر بتواند سهواً بر انتخابات تأثیر بگذارد ، اگر کماکان پس از پایان رأی گیری باشد ، به حداقل می رسد ، حتی اگر صلاحیت انتخابات هنوز کامل نباشد.” او

حتما بخوانید:
قاضی دادرسی همکاران رودی جولیانی را به دلیل عقب ماندن از Covid-19 به تعویق انداخت

پیش از این ، دادستان کل از ادعاهای بی اساس ترامپ درباره تقلب در رای دهندگان پشتیبانی می کرد ، و این اقدام اخیر در یک زمان فوق العاده پرتنش انجام می شود و می تواند انتقال از قبل تکمیل شده را روشن کند. رئیس جمهور منتخب جو بایدن درحالیکه ترامپ و دولت وی از تصدیق پیروزی معاون سابق رئیس جمهور امتناع می ورزند و ادعاهای بی اساس در مورد تقلب در رای دهندگان و آرا votes غیرقانونی را تهدید می کنند که بنیان دولت ایالات متحده را تهدید می کند ، انتقال خود را آغاز می کند.

نامه بار به دادستان سکوت یک روزه را شکسته بود ، که شرم آور بود زیرا ترامپ و وکلای مبارزات انتخاباتی وی کنفرانس های مطبوعاتی برگزار کردند و دادخواستهایی را طرح کردند که فاقد هرگونه شواهدی از کلاهبرداری گسترده بود. ترامپ می گوید بی نظمی های رأی دادن دلیل عقب ماندن او در ایالت هایی است که باید از آن برای انتخابات مجدد پیروز شود عقب است و از پذیرفتن شکست از سوی رئیس جمهور منتخب جو بایدن امتناع ورزید.

این یادداشت پس از هفته ها بحث داخلی بین مقامات دادگستری منتشر شد که طی آن مقامات ارشد به بار گفتند که تغییر سیاست تحقیق در مورد کلاهبرداری ایده بدی است ، به گفته یکی از آشنایان به این بحث ها. نوار روز دوشنبه این یادداشت را در کمال تعجب مقامات ارشد ، از جمله پیلگر ، اعلام کرد که فردی آشنا به این موضوع است.

یک مقام دادگستری گفت هیچ کس از بار خواسته یا دستور صدور یادداشت را نداده است.

حتما بخوانید:
ترامپ انتظار داشت در رویداد تقلب در رای گیری در پنسیلوانیا به جولیانی بپیوندد

هدف این یادداشت مشخص نیست ، زیرا دادستان ها از قبل مسئولیت های خود را در مورد بررسی تقلب در رای گیری و سایر بی نظمی ها می دانند. اما این می تواند برای رئیس جمهور نشانه ای باشد که بار و وزارت دادگستری در تلاشند شواهدی را اثبات کنند که ترامپ و مبارزات انتخاباتی وی تاکنون ارائه نکرده اند.

بار روز دوشنبه در یادداشتی به دادستان ها گفت: “من به شما اجازه می دهم كه در موارد خاص ، همانطور كه ​​قبلاً نیز در موارد خاص این كار را انجام داده ام ، ادعاهای اساسی در مورد بی نظمی در رای گیری و انتخاب آرا را ادامه دهید.

بار نوشت: “اگرچه ادعاهای جدی مربوط به تقلب در رای دهندگان باید بسیار دقیق مورد بررسی قرار گیرد ، اما ادعاهای عمدی ، گمانه زنی ، ساختگی یا ساختگی نباید مبنایی برای آغاز تحقیقات فدرال باشد.”

در هفته های اخیر ، برخی از مقامات دادگستری ، بار را وسواس در تقلب در رای دهندگان توصیف کرده اند. مقامات دادگستری می گویند ، وی بارها از تلاش دادستان برای جستجوی علائم تقلب س questionال کرده است. وی همچنین در مورد احتمال اعزام افسران فدرال به مراکز اخذ رأی س ،ال کرد ، اگرچه به وی توصیه شده بود که قانون فدرال اعزام افسران فدرال مسلح را برای نگهبانی از مراکز رأی گیری منع می کند.

این داستان و عنوان آن با تحولات بیشتر در روز دوشنبه به روز شد.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید