رابرت اوبراین به پذیرش پیروزی بایدن نزدیک می شود: “بدیهی است که اکنون اوضاع به این شکل است.”


“اگر دولت جدیدی وجود داشته باشد ، آنها مستحق مدتی ورود و اجرای سیاستهای خود هستند … اگر بلیط بایدن-هریس به عنوان برنده انتخاب شود – و بدیهی است كه اکنون همه چیز به این صورت است – ما یک انتقال بسیار حرفه ای از شورای امنیت ملی خواهیم داشت. “او در هنگام بحث در مجمع امنیت جهانی مرکز سوفان گفت.

این اظهارات همچنین نشان می دهد که اگر تاریخ موافق پاسخ ترامپ به بیماری همه گیر جهانی نباشد و یا از پذیرفتن پیروزی بایدن به عنوان مشروعیت خودداری کند ، اوبراین و دیگر مقامات ارشد مشتاق حفظ اعتبار خود در زندگی پس از مرگ سیاسی هستند.

جان هانس جونیور ، نویسنده سابق پنتاگون و نویسنده کتاب ، گفت: “نظرات و اقدامات اوبراین به ما یادآوری می کند که انتقال در هر دو جهت انجام می شود: اگرچه بیشتر واشنگتن بر روی افرادی که وارد دولت می شوند متمرکز هستند ، وی به سی ان ان گفت: “جنگجویان کاخ سفید: چگونه شورای امنیت ملی شیوه جنگ آمریكا را متحول كرد.”

“آخرین نظرات اوبراین نه تنها ریاضیات اساسی را تأیید می کند ، بلکه تنش ذاتی را برای کسانی که در زندگی واقعیت متناوب جهان ترامپ تسلط دارند ، روشن می کند. اوبراین اولین کسی است که تلاش می کند وی افزود: “مطمئناً راه حل خارج از حلقه ترامپ را به اندازه زندگی در آن پر و پر از اصطکاک – و قطعاً به همان اندازه ناخوشایند” پیدا کنید.

“من هیچ چیز را اعتراف نمی کنم!”

اظهارات اوبراین در حالی مطرح می شود که نگرانی فزاینده ای وجود دارد که عدم هماهنگی بین دولت ترامپ و تیم انتقالی بایدن می تواند ایالات متحده را در برابر تهدیدات امنیت ملی آسیب پذیر کند زیرا ملت منتظر رئیس جمهور است تا شکست خود را قبول کند.

خود ترامپ روز یکشنبه برای اولین بار اعتراف کرد که بایدن در انتخابات پیروز شد ، اما رئیس جمهور از پذیرفتن امتناع ورزید و مجموعه ای از تئوری های توطئه را مقصر باخت خود دانست.

بیشتر شبکه های خبری بیش از یک هفته پیش بایدن را به عنوان برنده اعلام کردند. از زمان تماس ، بایدن یک سخنرانی پیروزی داشته و تیم خود را برای انتقال آماده کرده است. اما ترامپ ، که اعتبار انتخابات را حتی قبل از رأی گیری زیر سوال برد ، همچنان در چالش های حقوقی پشتیبانی نشده ای است که متحدانش بر سر شمارش آرا در چندین ایالت ایجاد کرده اند و می گوید این جنگ تازه آغاز شده است.

ترامپ صبح روز یکشنبه در توئیتی گفت: “او به دلیل تقلب در انتخابات پیروز شد.” در دیگری ، او بر عقیده غلط خود مبنی بر اینکه می تواند در انتخابات پیروز شود ، اصرار ورزید و از پذیرش آن امتناع ورزید و نوشت: “من هیچ چیز را قبول نمی کنم! ما یک راه طولانی در پیش داریم.”

حتما بخوانید:
اتحادیه در جنگ داخلی آمریکا

ترامپ همچنین در ادامه پست های خود که توسط توییتر برای اطلاعات بحث برانگیز خود برچسب خورده است ، دلیل اصلی شکست تئوریهای خود درباره انتخابات 2020 را ادامه داد.

هفته گذشته ، مایك پمپئو ، وزیر امور خارجه امریکا از پذیرفتن پیروزی بایدن خودداری كرد و گفت: “انتقال آرام به دولت دوم ترامپ اتفاق خواهد افتاد” ، این موضوع باعث خشم و دیوانه شدن دیپلمات ها شد.

از پمپئو پرسیده شد که آیا وزارت امور خارجه در حال آماده سازی برای تعامل با تیم انتقالی بایدن است و در غیر این صورت ، آیا تأخیر می تواند خطری برای امنیت ملی باشد. وی در یک جلسه توجیهی برای خبرنگاران ادامه داد: “جهان در حال مشاهده اتفاقات است.” “ما همه آرا را می شماریم. وقتی روند به پایان رسید ، آنها رأی دهندگان انتخاب می شوند. روندی وجود دارد. قانون اساسی آن را به روشنی مشخص کرده است.”

وی گفت: “جهان باید اطمینان كامل داشته باشد كه انتقال مورد نیاز برای اطمینان از كاركرد وزارت خارجه امروز ، امروز موفق و با حضور رئیس جمهور در 20 ژانویه ظهر نیز موفق خواهد بود.” او

در همان زمان ، هماهنگی بین اکثر آژانس های فدرال و تیم انتقال بایدن همچنان در انتظار است تا زمانی که GSA آن را تأیید کند.

پیش از این ، CNN گزارش داده بود كه گروهی از پیام های رهبران خارجی به بایدن در وزارت امور خارجه نشسته است ، اما به گفته مقامات وزارت امور خارجه كه با این پیام ها آشنا هستند ، دولت ترامپ مانع دسترسی وی به آنها می شود.

به طور سنتی ، وزارت امور خارجه از تمام ارتباطات رئیس جمهور منتخب پشتیبانی می کند ، به همین دلیل بسیاری از کشورها شروع به ارسال پیام به این ایالت کرده اند. اما از آنجا که از طرف دولت ترامپ از دسترسی بایدن به منابع وزارت امور خارجه محروم شده است ، ده ها پیام دریافتی دریافت نشده است.

همچنین بایدن از دریافت توجیهات اطلاعاتی همانند رئیس جمهور ، معروف به روزنامه کوتاه رئیس جمهور جلوگیری می کند ، و اگر دولت ترامپ به جلوگیری از انتقال معمول در نزدیکی روز بازیگری ادامه دهد ، این نگرانی وجود دارد که دولت بایدن این مسئله را کنترل کند. وقتی او دفتر را به دست گرفت

اوبراین نزدیک است که پیروزی بایدن را بپذیرد

به گفته یکی از مقامات دولت ، اوبراین در شورای امنیت ملی به طور غیررسمی به مقامات اطلاع داد که باید بر روی کار خود تمرکز کنند و روند انتخابات ، شمارش آرا و نبردهای دادگاه را ترک کنند.

او به مدیران اجرایی گفت ، اگرچه اوبراین جلسه “همه دستان” سنتی را با همه کارمندان برگزار نکرد و همچنین هیچ راهنمایی کتبی در مورد چگونگی ادامه کار در این زمان که رقابت برای انتخاب رئیس جمهور بایدن انتخاب شده است ، صادر نکرد. برخی از دبیرخانه های شورای امنیت ملی همچنان به کار خود ادامه می دهند که گویی تغییری ایجاد نشده است.

عدم هماهنگی انتقال و هرج و مرج پنتاگون می تواند ایالات متحده را در برابر تهدیدهای امنیت ملی آسیب پذیر کند

مقامات خصوصی هفته گذشته به سی.ان.ان گفتند که اوبراین ، که پیش از پیوستن به دولت وکیل امنیت ملی بود ، اذعان کرد که راه پیروزی رئیس جمهور باریک است و متعهد شد که یک انتقال حرفه ای را انجام دهد ، اما او به طور رسمی نمی تواند تا هرگونه فعالیت انتقالی – حتی تماس مقدماتی با همکاران بایدن – چراغ سبز نشان دهد تا زمانی که رئیس جمهور آماده استعفا شود یا GSA بیانیه ای به بایدن ارائه دهد.

حتما بخوانید:
جمعه خونین که سقوط رژیم پهلوی را تسریع کرد

به نظر می رسد اوبراین روز دوشنبه سخنان زیادی گفته است – تبدیل شدن به یكی از اولین مشاوران ترامپ كه احتمال پیروزی بایدن را علناً تصدیق می كند ، البته با شرطی كه اجازه دادگاه را برگزار كند.

به این ترتیب ، اوبراین می تواند خود را برای آینده سیاسی پس از ترامپ از کاخ سفید قرار دهد.

وی در دوره دوم ریاست جمهوری ترامپ علاقه به سمت کابینه داشت و مقامات آشنا به تفکر وی گفتند که اگر جمهوری خواه در سال 2024 پیروز شود او از این بلندپروازی ها دست نمی کشد.

به گفته دو نفر آشنا به تفکر او ، اوبراین در سال 2024 کاندید شدن در کاخ سفید را نیز در نظر گرفته است ، اگرچه آنها اضافه کردند که با توجه به احتمال زیاد جمهوری خواهان عالی رتبه مشخص نیست که این گزینه چقدر جدی است در حال دویدن.

به نظر می رسد اوبرین علاوه بر نزدیک شدن به شناخت پیروزی بایدن ، روز دوشنبه در بیانیه ای از رئیس جمهور فاصله گرفت و گفت که او اهمیت پوشیدن ماسک و فاصله اجتماعی را به عنوان یک بازمانده از کوید آموخته و دیگران را نیز به این کار ترغیب کرده است. ارائه رهنمودهای بهداشت عمومی بسیار مستقیم تر از رئیس خود ، رئیس جمهور ،

اوبراین گفت: “من به عنوان یک بازمانده از COVID-19 ، همه را به استفاده از ماسک ، حفظ فاصله اجتماعی و شستن دستها اغلب تشویق می کنم. این اقدامات ضروری برای انتقال ما از طریق” پل “به واکسیناسیون گسترده است.” بیانیه ای که توسط شورای امنیت ملی توئیت شد. این بیانیه با عکسی از اوبراین و مرد دیگری همراه بود که هر دو ماسک داشتند.

اوبراین بعد از تعطیلات خانوادگی در ماه ژوئیه برای کوید مثبت بود.

پس از مثبت شدن آزمایش ترامپ از نظر ویروس ، NSC ماسک ها را در بین کارمندان خود شناسایی کرد. ماسک ها تا آن زمان اختیاری بودند. در حالی که اوبرین گاهی ماسک پوشیده دیده می شود ، اما او اغلب بدون ماسک دیده می شود ، از جمله در روز جانبازان در مراسم قبرستان آرلینگتون ، رالی ترامپ در میشیگان در 2 نوامبر و دفتر بیضی در 23 اکتبر.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید