رئیس FDA بار دیگر با میدوز دیدار می کند زیرا ترامپ از سرعت تصویب واکسن ناامید استجلسه قبلی بدون برنامه در حالی برگزار می شود که ترامپ و مقامات کاخ سفید به طور فزاینده ای از رئیس FDA نسبت به آنچه تصویب تأخیر واکسن ویروس کرونا می گویند ناراحت می شوند.

یک منبع مطلع با گفتگوهای داخلی در مورد ویروس کرونا گفت مقامات معتقدند که خان وقت کافی برای تأیید واکسن داشته است. یک فرد آشنا به اندیشه رئیس جمهور گفت که بخشی از مبارزات انتخاباتی وی این بود که می خواست قبل از ترک دفتر هرچه بیشتر مردم را جلب کند تا حداکثر تمجید از این روند واکسیناسیون را داشته باشد.

این مرد گفت: “او می خواهد تا این زمان بیشترین واكسن را آزاد كند.” “او نمی خواهد که (رئیس جمهور تازه انتخاب شده جو) بایدن اعتباری برای آن بدست آورد.”

روز چهارشنبه ، سخنگوی كیل سفید ، سخنگوی كاخ سفید ، در گفتگو با خبرنگاران ، گفت كه دیدار هان با میدوز “برابر دوره” است.

وی گفت: “آنچه که من در مورد دکتر هان می خواهم بگویم این مناسب برای دوره ملاقات با وی است ، زیرا ما سعی داریم جان آمریکایی ها را با واکسن در زمان رکورد نجات دهیم.”

FDA بلافاصله به درخواست CNN برای اظهار نظر پاسخ نداد.

یک مقام FDA گفت که به نظر نمی رسد کاخ سفید درک کند که یک دادخواست وجود دارد.

هان در بیانیه ای گفت: “بگذارید من صریح بگویم – دانشمندان شغلی ما باید تصمیم بگیرند و آنها وقت می گیرند تا به درستی خواستار این تصمیم مهم شوند.”

Pfizer در تاریخ 20 نوامبر درخواست مجوز استفاده اضطراری را ارائه داد. مجوز اضطراری FDA همان تأیید کامل نیست ، اما بر اساس گزارش های قبلی CNN اجازه می دهد محصولات در شرایط خاص قبل از در دسترس بودن مدارک برای تأیید استفاده شود.

حتما بخوانید:
اعضای مجلس در ویسکانسین و کانکتیکات اعلام کردند که Covid-19 دارند

FDA پیش از این گفته بود که جلسه ای از پانل مشاوره خارجی خود را برای بحث در مورد برنامه Pfizer و BioNTech برای اجازه استفاده از واکسن کرونا ویروس برای 10 دسامبر برنامه ریزی کرده است.

میدوز و خان ​​برای اولین بار روز دوشنبه پس از اینکه میدوز او را به کاخ سفید فراخواند ، دیدار کردند. یک منبع گفت خان خواستار ملاقات آنها از طریق تلفن شد ، اما کاخ سفید به او گفت که رئیس ستاد ترجیح می دهد شخصاً ملاقات کند.

مگان وازکز ، خبرنگار CNN ، در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید