[ad_1]

جولیانی در یک کنفرانس مطبوعاتی شلوغ و بدون نقاب با تیم وکلای تلویزیونی ترامپ در واشنگتن گفت: “این نتیجه انتخابات میشیگان را تغییر می دهد اگر شما وین کانتی را بیرون بیاورید.”

تیم جولیانی همچنین ادعاهایی پوچ درباره توطئه گسترده ، متمرکز و دموکراتیک را شامل می شود که دیکتاتور دیرین ونزوئلا ، هوگو چاوز ، کوبا ، چین ، بنیاد کلینتون و جورج سوروس را برای اجرای انتخابات درگیر کرده است.

مرتبط: نتایج زنده CNN انتخابات ریاست جمهوری

بسیاری از مانورهای ترامپ و جولیانی چنان ناامیدکننده و غیرمعمول به نظر می رسند که جدی گرفتن آنها دشوار است. اما کارشناسان قانون اساسی هشدار می دهند که رئیس جمهور در حال حاضر صدمات جبران ناپذیری به ملت وارد کرده است.

بنیامین گینزبرگ ، وکیل سابق انتخابات جمهوری خواه ، به ولف بلیزر از سی ان ان گفت: “مشکل این است که او در مورد رئیس جمهور ایالات متحده صحبت می کند.”

“این یک حمله گسترده و کاملاً بی اساس در مقیاس گسترده به یکی از پایه های اصلی کشور است – انتخابات آزاد ما.”

لارنس ترایب ، استاد حقوق اساسی در دانشکده حقوق هاروارد ، گفت که قانونگذاران میشیگان که روز جمعه از کاخ سفید بازدید می کنند ، می توانند وارد یک جلسه غیرقانونی شوند.

ترایب به ارین برنت از سی.ان.ان گفت: “من نگرانم که همه نمایندگان پارلمان که در این جلسه مضحک شرکت می کنند و تبریک می گویند واقعاً در یک جلسه مخفی برای سرقت انتخابات شرکت می کنند.” “تردیدی نیست که جلسه ای که در حال برگزاری است غیرقانونی است. شکی نیست که این جلسه کاملاً فاسدانه برای سلب حق رای مردم ایجاد شده است.”

Tribe می گوید مبارزات انتخاباتی ترامپ بیش از دوازده مورد را از دست داده است.

ترایب گفت: “روشن است كه جمهوری خواهان ، مانند قضات دموكرات ، در صورت عدم ابهام از قانون پیروی خواهند كرد.” “تنها کسی که به نظر نمی رسد به قانون توجه داشته باشد ، رودی جولیانی است و خدا می داند برای چه امتحانی می کند.”

استراتژی سکته طولانی

هنوز بعید به نظر می رسد که قانونگذاران جمهوری خواه به سادگی از صدها هزار رای داده شده برای بایدن چشم پوشی کنند و رای دهندگان وفادار به ترامپ را معرفی کنند. مشخص نیست که از یک سو قانونی باشد. و ترامپ مجبور است پیروزی های بایدن را در چندین ایالت لغو کند تا به 270 رأی انتخاباتی برای نامزد شدن به عنوان رئیس جمهور نزدیک شود.

در همین حال ، بسیاری از استدلال های جولیانی به دورترین دست رسانه های راست گرای توطئه گر تعلق دارد ، در حالی که ترامپ ، متحیر از دست دادن خود ، ممکن است به سادگی سعی کند تا آنجا که ممکن است هرج و مرج و آشفتگی ایجاد کند بدون هیچ انتظار منطقی برای پیروزی وی. به عنوان مثال دانا باش و گلوریا بورگر از CNN به نقل از منابعی گفتند كه رئیس جمهور كه ​​معتقد است تحقیقات روسیه مشروعیت خود را نقض كرده است ، هم اكنون در تلاش است تا ریاست جمهوری بایدن را خراب كند. به هر حال ، به نظر می رسد دادگاه ها – و سیستم نهادی که ترامپ طی چهار سال گذشته بی وقفه آن را جمع کرده است – هنوز هم کاملاً مخالف برنامه های تشنه قدرت او هستند.

اما امتناع رئیس جمهور از استعفا دو هفته پس از انتخابات و تلاش های وی برای تضعیف دموکراسی ، حتی اگر شکست بخورد ، فاجعه بارتر نیست. جمهوری خواهان ، مانند میچ مک کانل رهبر اکثریت مجلس سنا ، که به رئیس جمهور آزادی داد تا نتیجه را بدون طرح پرونده ای معتبر به چالش بکشد ، اکنون به نظر می رسد که شدیدترین حمله وی به دموکراسی آمریکا را تاکنون تسهیل می کنند.

و تلاش های ترامپ یک سم سیاسی ایجاد می کند که مدتها پس از ترک کاخ سفید ادامه خواهد یافت. یک نظرسنجی این هفته در دانشگاه مونموث نشان داد که 70 درصد جمهوری خواهان معتقدند بایدن فقط به دلیل تقلب خود برنده شد ، حتی اگر هیچ مدرکی از کلاهبرداری وجود نداشت.

پس از تماشای سخنرانی جولیانی ، کریس کربس ، مقام ارشد امنیت سایبری که این هفته توسط ترامپ اخراج شد و انتخابات ایالات متحده را ایمن ترین انتخابات اعلام کرد ، در توییتر هشدار دهنده ای ترسناک صادر کرد.

كربس نوشت: “این كنفرانس مطبوعاتی خطرناك ترین تلویزیون 1 ساعت و 45 دقیقه ای در تاریخ آمریكا بود. و احتمالاً دیوانه ترین بود. اگر نمی دانید از چه صحبت می كنم ، خوش شانس هستید.”

بایدن از “بی مسئولیتی” جولیانی ابراز تاسف می کند.

رئیس جمهور منتخب بایدن ، در حالی که ویلمینگتون ، دلاور ، در حال ساخت کابینه خود بود ، گفت ترامپ در حال ارسال پیام های “فوق العاده مضر” به بقیه جهان در مورد چگونگی عملکرد دموکراسی است.

“این حادثه دیگری خواهد بود که وی به عنوان یکی از غیرمسئول ترین رئیس جمهورهای تاریخ آمریکا در تاریخ ثبت خواهد شد … کاری که او انجام می دهد فقط خشم آور است.”

تلاش های ترامپ برای به قدرت رسیدن هنگامی صورت گرفت که وی تلفات به سرعت در حال رشد جهش همه گیر را نادیده گرفت ، و یک چهارم میلیون آمریکایی از قبل کشته شده اند. روز پنجشنبه ، ایالات متحده یک رکورد جدید یک روزه در موارد جدید ثبت کرد – بر اساس داده های دانشگاه جان هاپکینز ، بیش از 182،000.

معاون رئیس جمهور مایک پنس ، رئیس گروه ویژه ویروس کرونا ویروس کرونا ، در اولین جلسه توجیهی گروه کاری از ماه ژوئیه حاضر شد. وی آنچه را به عنوان دستاوردهای دولتی که به طرز فاجعه باری اوضاع را سو mis مدیریت کرده بود ، جشن گرفت. و در حالی که خوش بینی مقاماتی مانند دکتر آنتونی فاوسی و دکتر دبورا بیرکس در مورد واکسن آینده واقعی بود ، اما هشدارهای آنها مبنی بر اینکه آمریکایی ها نباید این روز شکرگذاری را جمع آوری کنند ، دلیل اصلی ویروس ادعاهای ترامپ است همه گیری تمام شده است.

پنس ، با توجه به جدی بودن مشکلات مرتبط با برزخ سیاسی در آمریکا پس از انتخابات ، س Americaالات خبرنگاران را نادیده گرفت.

ترامپ در میشیگان مداخله می کند

در یک مثال غیرمعمول از مدت زمان تلاش ترامپ برای لغو نتایج انتخابات ، وی از دو عضو کمیته جمهوری خواه شهرستان وین خواست که پس از تلاش برای جلوگیری از تأیید نتایج ، ثبت نام و حمایت خود را اعلام کنند.

پس از آنکه صدها رأی دهنده جلسه زوم را در هیئت مدیره برنامه ها برای ابراز خشم از یک تلاش بالقوه برای محروم کردن از حق رأی دهندگان در منطقه دیترویت تشکیل دادند ، دو عضو هیئت مدیره GOP عقب نشینی کردند و برای تأیید نتایج سه شنبه شب رأی دادند ، اما پس از آن سوگند یاد کردند اظهارات روز چهارشنبه با درخواست “لغو” اقدام آنها – که انتظار نمی رود تاثیری عملی در صدور گواهینامه داشته باشد.

سناتور یوتا ، میت رامنی و سناتور نبراسکا ، بن ساس ، از معدود نمایندگان پارلمان در حزب خود که می خواهند از ترامپ انتقاد کنند ، اواخر پنجشنبه شب با صدور بیانیه هایی رئیس جمهور را به مأموریتی برای جبران خسارت خود در میشیگان منتقل کردند.

ریک هاسن ، کارشناس قانون انتخابات CNN در وب سایت خود نوشت که دخالت رئیس جمهور در مقامات انتخاباتی وین کانتی “برای دموکراسی ما بسیار خطرناک است زیرا این تلاش برای خنثی کردن اراده انتخاب کنندگان از طریق فشار سیاسی رئیس جمهور است.”

هاسن نوشت: “اگرچه بسیار بعید به نظر می رسد ، اما عمیقا ضد دموکراتیک و نقض حاکمیت قانون است. این قابل بخشش نیست.”

در یک کنفرانس مطبوعاتی وحشی پر از دروغ ، جولیانی ادعا می کند که یک توطئه گسترده برای تقلب در انتخابات بایدن توسط شهرهای بزرگ تحت کنترل دموکرات ها وجود دارد. او یک استدلال نژادپرستانه ارائه داد که باید نتایج انتخابات را با انداختن صدها هزار رأی در شهرهای بزرگ تحت سلطه سیاه پوستان ، از جمله دیترویت و فیلادلفیا ، لغو کرد ، جایی که او استدلال کرد که تعداد پرونده های تقلب در رای دهندگان “می تواند یک کتابخانه را پر کنید “.

در تلاش رودی جولیانی برای ایجاد ویرانی از طرف ترامپ و سرقت انتخابات

جولیانی در یک نقطه گفت: “تنها تعجب من در این امر این است که فیلادلفیا در این انتخابات تقلب نکرده است ، زیرا آنها تقریباً در هر انتخابات در 60 سال گذشته کلاهبرداری کرده اند. شما می توانید در مورد دیترویت نیز همین حرف را بزنید.” . “هر یک از این شهرها شهرهایی هستند که توسط دموکرات ها کنترل می شوند ، این بدان معناست که آنها می توانند از عهده هر کاری که می خواهند بروند استفاده کنند.”

جولیانی در یک برهه با تأکید بر پوچ بودن استدلال های خود ، برداشتی از فیلم “پسر عموی من وینی” ایجاد کرد و داستانی بی اساس راجع به یک کامیون مواد غذایی پر از برگه های رای دهی تعریف کرد که در یک سایت تبلیغات انتخاباتی ظاهر می شود.

او و جنا الیس ، وکیل ترامپ ، در مورد رد اظهارات سوگند توسط رای دهندگان متقلب جمع آوری شده توسط مبارزات انتخاباتی ترامپ به عنوان یک واقعیت ، به خبرنگاران سخنرانی کردند. یکی از اظهارات تایید شده جولیانی قبلا توسط قاضی رد شده است و بسیاری از آنها رد شده است مبهم ، متناقض و فاقد شواهد حاکی از وقایع منفرد یا سو susp ظن رفتارهای غیرقانونی که ریشه در واقعیت ها ندارند

این یک روز فاجعه بار دیگر در دادگاه برای تیم ترامپ بود که شاید باعث تصمیم آشکار وی برای مداخله در کالج انتخاباتی شد.

در پنسیلوانیا ، رابرت بالدی ، قاضی شهرستان باکس ، درخواست مبارزات انتخاباتی ترامپ برای باطل کردن بیش از 2000 برگ رای غایب را که در یک پاکت حریم خصوصی بدون مهر و موم ثبت شده بودند و یا فاقد جزئیات مانند تاریخ دست نوشته ، نام یا آدرس روی پاکت خارجی بود ، رد کرد. تلاش های ناچیز کمپین ترامپ برای سلب حق رأی دادن از رای دهندگان ، قاضی صریحاً اشاره کرد که هیچ مدرکی در مورد تقلب در رای گیری وجود ندارد که کمپین ترامپ سعی در دور انداختن آن داشته باشد: “هیچ مدرکی از کلاهبرداری ، رفتار نامناسب یا هرگونه رفتار نامناسب با افراد مورد اختلاف بالدی به عقیده خود نوشت: “هیچ چیز در صورتجلسه وجود ندارد و هیچ چیزی ادعا نمی شود که منجر به این نتیجه شود که هر یک از آراots مورد اختلاف توسط شخصی ارسال شده است که صلاحیت ندارد یا حق رأی دارد. در این انتخابات “

یک قاضی آریزونا دادخواست طرح شده توسط حزب جمهوری خواه در این ایالت را رد کرد و خواستار بازرسی گسترده تری از آرا cast داده شده در روز انتخابات شد.

یک قاضی فدرال در جورجیا دادرسی انتخاباتی را که توسط رای دهندگان جمهوری خواه مطرح شده و در دادگاه نقض قانون اساسی ادعا می کند ، تقلب در انتخابات ریاست جمهوری را درک می کند و سعی در تأیید نتایج انتخابات دارد ، رد کرد.

در حالی که بیشتر پزشکان عمومی همچنان استدلال می کنند که ترامپ باید روز خود را در دادگاه سپری کند ، بیانیه رامنی شامل یک رویکرد متفاوت ، واقع گرایانه تر برای نادیده گرفتن چالش های حقوقی است.

رامنی در بیانیه ای گفت: “رئیس جمهور پس از ناكام گذاشتن حتی یك مورد قابل قبول تقلب یا توطئه گسترده در برابر هر دادگاهی ، اكنون دست به فشار آشكار بر مقامات ایالتی و محلی زده تا خواست مردم را تضعیف كرده و انتخابات را لغو كند.” بیانیه ارسال شده در توییتر.

“تصور یک اقدام بدتر و غیر دموکراتیک تر توسط رئیس جمهور نشسته آمریکا دشوار است.”

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر