[ad_1]

بایدن قول یک تغییر سریع را داد ، اما این کار آسان نخواهد بود.

یک منبع آگاه از انتقال به CNN به نقل از تیم بایدن گفت: “آنها متوجه می شوند که دو ماه فرصت دارند تا یک آشفتگی واقعاً پیچیده را کشف کنند.” “مردم واقعاً ویران شده اند و سعی می کنند مشکلات ناب ، تعداد زیادی از قطعاتی را که باید با یکدیگر هماهنگ کنند ، کشف کنند. این نبوغ استیون میلر است.”

میلر ، مشاور برجسته مهاجرت رئیس جمهور دونالد ترامپ و معمار برنامه سخت مهاجرت وی ، محدودترین سیاست های مهاجرتی را حفظ کرده است – و این کار را ادامه می دهد – با هدف جلوگیری از مهاجرت به ایالات متحده. صدها اقدام اجرایی که توسط دولت ترامپ انجام شد ، موجب خشم طرفداران و قانونگذاران مهاجر شده است که می گویند آنها به موقعیت استقبال از کشور خیانت کرده اند.
به نظر می رسد تیم انتقال بایدن-هریس ، که وزارت امنیت داخلی را بررسی می کند ، آگاهی دولت ورودی از این اقدامات را نشان می دهد ، با Ur Jadou ، مشاور ارشد سابق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده ، تیم را هدایت می کند و انتخاب می کند از الخاندرو مایورکاس به عنوان وزیر امنیت داخلی. اما لغو سیاست ها – همانطور که بایدن گفت – چالش بزرگی از نظر لجستیکی و سیاسی خواهد بود.

یک مقام سابق امنیت ملی به سی ان ان گفت: “آنها با یک مأموریت و قصد وارد دفتر می شوند – از بسیاری جهات لازم و مناسب – تا سیاست های مهاجرتی از دوران ترامپ را برگردانند.”

حتی تغییراتی که در نهایت به رئیس جمهور بستگی دارند می توانند با موانعی روبرو شوند ، از جمله قول بایدن برای آوردن پناهندگان بیشتر به ایالات متحده. بایدن گفت که او می خواهد این محدودیت را به 125000 افزایش دهد ، این افزایش از پایین ترین سطح تاریخی 15،000 تحمیل شده توسط دولت ترامپ است.

به گفته یک منبع آگاه در این روند ، تغییر در ورود واقعی مستلزم تغییر سیاست ها و مصاحبه های جدید برای پناهندگان است. منبع گفت: تغییر کارمندان پناهندگان برای کار در پرونده های پناهندگی طی دو سال گذشته همچنین خط لوله را برای پناهجویانی که در سیستم پیشرفت کرده اند تا حد زیادی خالی گذاشته است. همچنین چالش هایی با Covid-19 پیش می آید ، از جمله تیم هایی برای مصاحبه در مورد شهروندی ایالات متحده و خدمات مهاجرت که نمی توانند سفر کنند.

از دیگر وعده های داده شده توسط دولت بایدن ، لغو مقرراتی است که درخواست پناهندگی در ایالات متحده را بسیار دشوار می کند ، روندی که ممکن است ماه ها به طول انجامد. اما در آینده نزدیک ، فوری ترین چالش برای دولت بایدن این است که چگونه این وعده ها را عملی کند ، در حالی که از توانایی پرش مهاجران در مرز ایالات متحده و مکزیک اذعان دارد.

دولت ترامپ دو سیاست عمده را در مرز ایالات متحده و مکزیک دنبال کرد که بی سابقه بود – سیاست به اصطلاح “ماندن در مکزیک” ، که پناهجویان غیر مکزیکی را به مکزیک بازگشت تا تاریخ دادگاه مهاجرت آنها در ایالات متحده و بهداشت عمومی ویروس کرونا ، که اجازه می دهد سریع مهاجران دستگیر شده در مرز را از بین ببرید.

هر یک از این سیاست ها تقاضای پناهندگی در ایالات متحده در مرزهای جنوبی را تقریباً غیرممکن کرده است ، اما نتیجه بازگشت خیلی زود آنها می تواند منجر به افزایش ناگهانی مهاجران در مرزهای جنوبی شود.

اندرو سلی ، رئیس موسسه سیاست های مهاجرت ، یک اتاق فکر غیرحزبی گفت: “شما نمی خواهید موجی قبل از آمادگی برای مقابله با آن اتفاق بیفتد.” “آنها برای دستیابی به یک راه حل بلند مدت باید به یکی از سیاستهایی که بیشتر از آنها متنفرند اعتماد کنند و از نظر فلسفی با آنها اختلاف نظر دارند.”

کارمند سابق DHS این نگرانی را تکرار کرد: “قبل از اینکه بتوانید این سیاست ها را باز کنید ، باید یک شیر فشار داشته باشید ، در غیر اینصورت اجازه ایجاد بحران را می دهید.”

منتظر مکزیک

این واقعیتی است که برای کسانی که در مکزیک منتظرند ، اغلب در شرایط اسفناکی تنظیم شده است.

جودی گودوین ، وکیل مهاجرت ، نماینده وکالت مهاجران در این برنامه ، گفت: “امید بازگشت فوری و آزادی مشروط برای همه است. واقعیت احتمالاً کمتر از امید است.”

هر دو “در مکزیک اقامت دارند” و بهداشت عمومی نیز با دادخواهی روبرو است که این امر همچنین می تواند روند آنها را تغییر دهد. دادگاه عالی در ماه اکتبر گفت که به پرونده “ماندن در مکزیک” رسیدگی خواهد کرد.

گیل کرلیکوفسکی ، کمیسر سابق گمرک و حفاظت از مرز ، که در دولت اوباما خدمت می کرد ، گفت: یکی از “مهمترین” اقداماتی که دولت جدید می تواند انجام دهد ، کمک به مکزیک برای ایجاد یک سیستم امن و امن برای پناهجویان است.

کرلیکوفسکه به CNN گفت که اعلام نامزدی آنتونی بلینکن برای وزیر امور خارجه شاید مهمترین مسئله در مورد این حوزه باشد. وی با اشاره به گواتمالا ، هندوراس و السالوادور گفت: “این ارتباط با مکزیک و سه کشور آمریکای مرکزی برای آنچه در مرز جنوبی ما با مکزیک اتفاق می افتد بسیار مهم خواهد بود.”

کرلیکوفسکی به بلینکن و مایورکاس گفت: “من فکر می کنم آنها را کاملاً به این موضوع وابسته خواهید دید.”

مایورکا ، که بایدن به عنوان رئیس امنیت داخلی انتخاب کرده است ، بیشتر تغییرات مهاجرت را رهبری خواهد کرد. مایوركاس به عنوان یك مقام ارشد در دولت اوباما ، به عنوان معاون وزیر DHS و مدیر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده ، یك آژانس مهاجرت در این بخش خدمت می كرد ، جایی كه وی بخشی جدایی ناپذیر از اجرای ورودهای موكول به دوران کودکی بود.

در صورت تأیید ، مایوركاس با اجرای برنامه تهاجمی ترامپ برای مهار مهاجرت ، تقویت اجرای مهاجرتی و ساخت دیواری در مرز جنوب غربی ، دایری را درگیر سیاست می كند. این بخش همچنین با خلأ مدیریت ارشد مواجه است و از آوریل 2019 تاکنون منشی معتبر در سنا نداشته است.

انتخاب مایوركاس به عنوان رئیس DHS بلافاصله توسط مدافعان مهاجر مورد تحسین قرار گرفت و خواستار تغییر مهاجرتی تحت دولت ترامپ شدند و پرونده های قضایی زیادی را علیه آن مطرح كردند.

قانون مهاجرت در دولت بایدن

گروه های مدافع مهاجران و سازمان های غیرانتفاعی احتمالاً نقش مهمی در دولت بایدن بازی می کنند ، زیرا این گروه ها رهبری سیاست های بعدی سیاست های ترامپ را بر عهده دارند. به گفته یک منبع آگاه از بحث ، تیم انتقالی بایدن به عنوان یک اشاره به تأثیری که در طی چهار سال آینده خواهند داشت ، قبلاً با گروه های حمایت از مهاجران تماس گرفته است تا از مهمترین مسائل آنها مطلع شود. این منبع بر ضرورت تغییرات اساسی در اوایل کار تأکید کرد تا حرکت از دست نرود.

“ما اکنون – پس از چهار سال بی نهایت جامعه مهاجران و سیستم مهاجرت – اعتقاد داریم که اولویت دادن هم اکنون به عنوان یک موتور اقتصادی برای این ملت که با یک بحران روبرو است ضروری است … و یک موتور اخلاقی پس از آسیب ، دولت ترامپ باعث مهاجران شده است “، گفت آلیدا گارسیا ، معاون حمایت از FWD.us.

برای این منظور ، قانون مهاجرت در اولویت دولت بایدن خواهد بود. هفته گذشته بایدن در اولین مصاحبه خود پس از انتخابات به لستر هولت از NBC گفت:

زو لوفگرن ، نماینده دموکرات کالیفرنیا ، احتمالاً نقشی اساسی در قانون مهاجرت ایفا خواهد کرد. کارکنان وی در مورد کارهایی که باید در مورد مهاجرت انجام شود ، از جمله از نظر اداری ، با کارمندان بایدن در تماس بوده اند. لوفگرن با بیان اینکه این اقدامات ممکن است زمان بر باشد ، گفت: “آنها باید برخی از سیاست های وحشتناک این رئیس جمهور را توسعه دهند و این کار آسانی نخواهد بود.”

پیش بینی می شود این قانون شامل مهاجرانی برای مهاجران بدون سند باشد که از کودکی به ایالات متحده آمده اند و از طریق DACA که در زمان ترامپ در مبهم بود ، از اخراج مصون مانده است. این قانون احتمالاً شامل افرادی است که توسط کمک های بشردوستانه تحت عنوان “وضعیت حفاظت موقت” محافظت می شوند و کارگران اصلی.

گارسیا به Fwd.us گفت: “گفتگوهای زیادی در مورد فراتر رفتن از سالهای اوباما وجود دارد. یکی از مواردی که همه ما در آن زمان پشت سر گذاشتیم این بود که مهاجرت برای بعداً تحت فشار قرار گرفت.”

“هرچه دیرتر بروید ، همه چیز دشوارتر می شود زیرا مردم به انتخاب مجدد خود اولویت می دهند.”

لورن فاکس از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر