[ad_1]

ریاست جمهوری زشت ترامپ ، جهان را به بی توجهی مستمر به وظایف و بی توجهی به منافع ملی مشروط کرده است. اما این یک سناریو غیرمعمول و بی سابقه است که در قدیمی ترین دموکراسی جهان ، یک رئیس جمهور از تشخیص نتیجه روشن انتخابات که آمریکایی ها به برکناری وی از سمت خود رای دادند ، امتناع می ورزد.

بسیاری از چالش های حقوقی ترامپ – در نوادا ، پنسیلوانیا و میشیگان – مبتنی بر این ایده است که مشکلات جداگانه یا ادعاهای اثبات نشده تقلب باید مستلزم رد صدها هزار رای قانونی آمریکایی باشد. انتظار می رود نتایج ممیزی رای گیری در ایالتی اصلی که بایدن برنده شد ، جورجیا ، پیروزی بایدن را تأیید کند و یکی دیگر از راه های غیرقابل قبول رئیس جمهور برای ادامه قدرت را مسدود کند.

در حالی که به نظر می رسد اختلافات حقوقی محکوم به شکست است ، اما به نظر می رسد این استراتژی ایجاد مه کافی در اطراف رای گیری است که به مجالس قانونگذاری جمهوری خواه اجازه می دهد برای انتخاب هیئت های طرفدار ترامپ در کالج انتخابات مداخله کنند. در صورت عدم موفقیت ، به احتمال زیاد ، بی اعتبار کردن انتخابات حداقل تحقیر ترامپ را نجات می دهد و می تواند سوخت سیاسی برای یک دوره آینده باشد.

اینکه همه این ترفندهای قانون اساسی همزمان با یک بیماری همه گیر است که ترامپ هر هفته هزاران آمریکایی را نادیده می گیرد ، آن را انکار و تحقیر می کند و می کشد ، فقط بر حس سورئال برزخ سیاسی در واشنگتن ناشی از رئیس جمهور معزول که منفی زخمی خود را بیش از صدها میلیون نفر قرار می دهد ، می افزاید. آمریکایی ها

ترامپ روز شکرگذاری را لغو می کند

ترامپ در حالی که جهان چرخیده است در پناهگاه کاخ سفید می ماند

ترامپ که نمی خواست با جمعیت خود در مارآ لاگو عجین شود ، سفر خود را به شکرگذاری فلوریدا لغو کرد. سخنگوی وی ، کیلی مک انانی ، که حقوق مالیات دهنده را دریافت می کند اما علی رغم ادامه پوشش خبری فاکس نیوز و کارزار انتخاباتی ترامپ ، س fromالات خبرنگاران را رد می کند ، گفت رئیس جمهور که آخر هفته گذشته دو بار رابطه خود را قطع کرد ، سخت برای ایالات متحده کار می کند. مردم است و بیش از حد مشغول تعطیلات است.

با این حال برنامه خالی ترامپ جایی برای هشدار دادن به کشور در مورد تهدید موج جدید Covid-19 ندارد – که با خودداری او از استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی بیشتر می شود. طبق بسیاری از شاخص ها ، ایالات متحده وضعیت به مراتب بدتری نسبت به مراحل اولیه همه گیری دارد.

آخرین درام در واشنگتن پس از آن رخ داد که یک مقام مسئول به سی.ان.ان. کایلی اتوود گفت که آخرین اقدامات رئیس جمهور در سیاست خارجی – عقب نشینی نیروها از افغانستان و عراق و اعمال تحریم های جدید علیه ایران – به گونه ای طراحی شده است که باعث آتش سوزی های خارجی می شود برای ریاست جمهوری جدید بایدن غیر ممکن است.

دولت همچنین از پاسخ دادن به س questionsالات در مورد این موضوعات امتناع می ورزد ، که می تواند عواقب ناگوار داشته باشد و زندگی ایالات متحده را در معرض خطر قرار دهد.

روز چهارشنبه ، بایدن به شدت از ترامپ خواست كه انتقال را به طور رسمی آغاز كند و هشدار داد كه عدم انجام این امر باعث به تأخیر انداختن واكسن ها می شود.

بایدن گفت: “به زودی ما هفته ها و ماه ها عقب خواهیم ماند تا کل ابتکار بزرگترین وعده خود را گرد هم آوریم ، با حضور دو شرکت و یافتن کارایی 95٪ ، کارایی واکسن ، که نوید بزرگی است”. چهارشنبه گفت.

صحنه های احساسی

بایدن اعتراف می کند که

رئیس جمهور منتخب با پرستاری از مینه سوتا که صحنه های وحشتناکی را در بخش مراقبت های ویژه توصیف می کرد ، جایی که کارمندان مجبور شدند از صورت خود به بعد از ماسک N-95 استفاده کنند ، صحبت کرد.

مری ترنر ، رئیس انجمن پرستاران مینه سوتا ، هنگام شکستن صدا به بایدن گفت: “من خودم دست بیماران در حال مرگ را گرفتم که برای خانواده ای که نمی توانند ببینند گریه می کنند.” “من از همكارانم مراقبت كردم كه آنها براي جان خود در هواكش مي جنگيدند – و مي دانستم كه آنها به دليل بيمارستان بيمار شده اند و يا دولت آنها از آنها محافظت نكرده است.”

ترنر از احساساتی بودن عذرخواهی کرد. بایدن ، با پاک کردن یک قطره اشک و نشان دادن همدلی که فرمانده کل قوا قادر به نشان دادن آن نبود ، پاسخ داد: “نه ، شما به من احساس دادید.”

کارشناسان بهداشت هشدار می دهند که تاخیر مداوم تیم بایدن در خواندن برنامه ، کار بسیار دشوار لجستیکی در مصرف واکسن را پیچیده می کند.

تام فریدون ، مدیر سابق کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، چهارشنبه شب به ولف بلیزر از CNN گفت: “این ویران کننده ترین رویداد بهداشتی است که در طول یک قرن گذشته داشته ایم. … این نباید خیلی بد باشد.”

فریدن گفت: “این امر بسیار مهم است كه انتقال هموار انجام می شود ، زیرا این پیچیده ترین برنامه واكسین سازی در تاریخ آمریكا خواهد بود و شامل دو مورد تجویز می شود.” “هرچه زودتر دولت فعلی شروع به گفتگو آشکار و با جزئیات با دولت جدید کند ، انتقال بهتر و روان تری خواهد بود و ما قادر به محافظت از مردم خواهیم بود.”

اما الکس هازارد ، وزیر بهداشت و خدمات بشردوستانه روز چهارشنبه روشن کرد که تا زمانی که ترامپ تصمیم به دستور دادن به خدمات خدمات عمومی برای شروع انتقال ندهد ، چنین تماس هایی وجود نخواهد داشت.

هازارد در یک جلسه توجیهی گفت: “ما کاملاً روشن کردیم که وقتی GSA تصمیمی می گیرد ، انتقال و برنامه ریزی حرفه ای کامل و مشترکی را ارائه خواهیم داد.” “ما دستورالعمل ها را دنبال می کنیم.”

مونسف اسلاوی ، مشاور ارشد برنامه واکسن “Operation Warp Speed” دولت ترامپ ، روز چهارشنبه گفت که این گروه در حال انجام تمرینات هفتگی برای توزیع واکسن Covid-19 است تا هر حرکت را “ظرف یک دقیقه” برنامه ریزی کند.

اسلاوی به ریچارد کوئست خبرنگار CNN گفت: “این واقعاً به عنوان یک عملیات ارتش برنامه ریزی شده است.” “ما انبارهایی را انتخاب کرده ایم که بزرگتر از دو یا سه زمین فوتبال هستند ، دوباره با تجهیزات برودتی ، با اتوماسیون ، قادر به ارسال و توزیع میلیون ها دوز بصورت هفتگی هستند.”

کشورهایی که در خط آتش هستند

با رسیدن به ارتفاعات جدید بیمارستان های Covid-19 ، ایالات مأموریت های ماسک و محدودیت های اجتماعی را گسترش می دهند

در حالی که رئیس جمهور دور است ، بار مسئولیت بار دیگر بر دوش ایالات و شهرها است ، که به تدریج اقدامات سختگیرانه تری را برای تلاش برای کنترل سریع انتشار ویروس در پاییز امسال اعمال می کنند. رئیس مدارس در نیویورک روز چهارشنبه اعلام کرد که مدارس تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.

ریچارد کارانزا ، صدراعظم در نامه ای خطاب به خانواده ها گفت: “با توجه به افزایش انتقال اخیر ، ما به نقطه ای از آلودگی در شهر خود رسیده ایم که همه دانش آموزان را ملزم می کند تا به آموزش از راه دور روی بیاورند.”

فرماندار میشیگان مجموعه جدیدی از محدودیت ها را كه سه هفته آینده را شامل می شود ، ممنوع كردن ناهارخوری در داخل خانه در بارها و رستوران ها ، تعطیلی سینماها ، كازینوها و كلاس های تناسب اندام گروهی و همچنین از همه افراد به جز كارگران اصلی خواست كه در خانه كار كنند.

فرماندار دموکرات ویتمر در روزنامه نیو گفت: “ما باید اپیدمیولوژی ، متخصصان بهداشت عمومی را پیگیری کنیم و تصمیم بگیریم تا با شیوع بیماری مقابله کنیم قبل از اینکه بیمارستان های ما بیش از حد شلوغ شوند و قبل از اینکه هفته ای هزار مورد در میشیگان داشته باشیم ،”. روز CNN زیرا این همان چیزی است که مدل سازی به ما می گوید در حال حاضر به کجا می رویم. ”

در مینه سوتا ، تیم والتس ، فرماندار دموکرات ، “ملاقات با چهار هفته” ممنوع کردن ملاقات های شخصی با افراد خارج از هر خانه ، محدود کردن بارها و رستوران ها برای تحویل و تحویل کالا و بستن سالن های ورزشی و مکانهای تفریحی را اعلام کرد.

والتز هنگام اعلام محدودیت های جدید گفت: “ما در یك نقطه عطف قرار داریم. از آنجا كه بیمارستان ها با امتناع از پذیرش بیماران جدید به یك بحران نزدیك شده اند ، ادامه دادن به آنچه در آن است نیست و پایدار نیست.” “اقدامات اعلام شده امروز به جلوگیری از از دست دادن خانواده های بیش از یک عزیز کمک می کند و اطمینان حاصل می کند که بیمارستان های ما می توانند بیماران را درمان کنند.”

بهترین متخصص بیماری های عفونی کشور ، دکتر آنتونی فاوسی ، روز چهارشنبه گفت که امتناع او در ایالات متحده صدمه دیده و او قادر به صحبت با تیم بایدن نیست: “کاش می توانستیم بیا این کار را انجا دهیم. ”

فائوتسی به هیئت تحریریه USA Today گفت: “حتی در برخی از ایالت ها که واقعاً مورد اصابت شدید قرار گرفته اند ، می شنویم که مردم حتی وجود مشکلی را انکار می کنند زیرا بیمارستان های آنها پر می شود.”

وی گفت که از کسانی که هنوز ادعا می کنند Covid-19 مانند آنفولانزا است ناامید شده است.

فاوسی گفت: “شما یک چهارم میلیون مرگ ، 11 میلیون عفونت دارید.” “آنفولانزا حتی نمی آید.”

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر