در حالی که ترامپ روند رو به زوال همه گیر را نادیده می گیرد ، روسای جمهور سابق خلا leadership رهبری را پر می کنند


روسای جمهور پیشین در حالی که آمریكا در سخت ترین نبرد خود علیه Covid-19 وارد می شود ، پیش از آزادی واكسن های جدید ، كه انتظار می رود به زودی توسط نهادهای نظارتی ایالات متحده تصویب شود ، در حال افزایش هستند. اما نشانه های کمی وجود دارد که نشان می دهد رئیس جمهور فعلی آماده است تا ملت را دعوت کند تا آخرین مبارزه علیه وخیم شدن بیماری را قبل از اینکه واکسیناسیون برای اکثر آمریکایی ها در دسترس باشد ، ترتیب دهد.

دکتر رابرت ردفیلد ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده گفت: “واقعیت این است که دسامبر و ژانویه و فوریه روزهای سختی خواهد بود. در واقع ، من معتقدم که آنها دشوارترین آنها در تاریخ سلامت عمومی این کشور خواهند بود.” روز چهارشنبه گفت ، هشدار داد كه احتمال كشته شدن بالقوه 450،000 نفر در اوایل سال آینده وجود دارد.

در همین حال ، گروه ویژه ویروس کرونا ویروس کرونا ویرانگرترین هشدار خود را به ایالات متحده صادر کرده است.

این گروه در جلسه توجیهی دریافت شده توسط بتسی کلاین از سی.ان.ان گفت: “خطر ابتلا به کوید برای همه آمریکایی ها در بالاترین سطح خود قرار دارد.”

چنین هشدارهایی اگر از زبان قدرتمندترین مرد کشور – که تازه با بدست آوردن بیش از 70 میلیون رأی در انتخابات ، تأثیر قابل توجه خود را بر هواداران خود نشان داده است – بسیار بیشتر طنین انداز خواهد شد.

اما چنین پیامی – که منعکس کننده تماس های کارشناسان بهداشت و سایر رهبران خارجی است – رئیس جمهور را ملزم خواهد کرد که تصدیق کند که سیاست مداوم وی در مورد کم اهمیت جلوه دادن همه گیری ، تمسخر استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی و اعلام بحران اشتباه و پرهزینه است.

سه رئیس جمهور اخیر سابق امیدوارند که یک کار آگاهی بخشی برای افزایش اعتماد به نفس در ایمنی و اثر بخشی واکسن عامل مهمی در ترغیب آمریکایی ها به اعتماد به آن باشد.

فردی فورد ، رئیس ستاد بوش ، به سی.ان.ان گفت که چهل و سومین رئیس جمهور با دکتر آنتونی فاوسی ، بهترین متخصص بیماری های عفونی کشور و دکتر دبورا بیرکس ، که در گروه ویژه کار می کند ، تماس گرفته است. تا ویروس کرونا سفید ببیند که چگونه می تواند به ارتقا the واکسن کمک کند. فورد گفت: “پرزیدنت بوش در خط خودش خواهد بود و از انجام این کار در مقابل دوربین خوشحال خواهد شد.”

سخنگوی کلینتون به CNN گفت که او نیز مایل است این واکسن را برای تبلیغ آن در ملا public عام مصرف کند.

اوباما روز پنجشنبه در مصاحبه ای با SiriusXM گفت که اگر فاوسی گفت که واکسن بی خطر است ، آن را مصرف می کند. وی گفت: “سرانجام ، می توانم آن را از تلویزیون پخش كنم یا از آن فیلمبرداری كنم ، فقط برای اینكه مردم بدانند كه من به این علم اعتماد دارم و آنچه را كه من اعتقاد ندارم ، گرفتن Covid است.”

این اقدام یادآور موارد قبلی است که فرماندهان کل قوا در یک بحران داخلی یا بین المللی دوباره به هم پیوستند ، مانند زمانی که کلینتون و رئیس جمهور فقید جورج دبلیو دبلیو بوش پس از فاجعه سونامی 2004 در جنوب شرقی آسیا با یکدیگر کار کردند. در سال 2017 ، کلینتون و روسای جمهور سابق بوش و رئیس جمهور پیشین جیمی کارتر فراخوانی مشترک برای کمک های مالی برای کاهش طوفان ها صادر کردند.

حتما بخوانید:
ارتش آمریكا در انتظار ترامپ دستوری را برای برنامه ریزی برای عقب نشینی بیشتر نیروها از افغانستان و عراق صادر خواهد كرد

ترامپ ، که در سال 2016 علیه واشنگتن سیاسی مبارزه می کند ، علاقه چندانی برای پیوستن به باشگاه ریاست جمهوری سابق ابراز نکرده است.

آدرس ملی

ترامپ روز چهارشنبه خطاب به ملت گفت ، اما فقط در یک فیلم 46 دقیقه ای در رسانه های اجتماعی پر از دروغ – که در آن فیس بوک و توییتر به سرعت برچسب های هشدار دهنده را منتشر کردند – ادعاهای دروغ خود را در مورد سرقت انتخابات را تکرار کردند.

اگر بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس ، اصلاً به ویروس فکر کند ، اولین رهبر غربی است که تصویب اولین واکسن را در روز چهارشنبه اعلام کرد ، انتظار می رود که ایالات متحده چند روز دیگر این واکسن را دنبال کند.

دکتر استفان هان از سازمان غذا و داروی ایالات متحده دو بار به کاخ سفید احضار شد تا توضیح دهد که چرا واکسن ها “اول آمریکا” نیستند ، حتی اگر روند نظارتی ایالات متحده به عنوان استاندارد طلا دیده شود و کمک به ایجاد اعتماد به نفس مورد نیاز در تلقیح.

یک فرد آشنا به اندیشه رئیس جمهور همچنین به کریستن هولمز و سارا موری ، خبرنگار CNN گفت که ترامپ می خواهد قبل از ترک دفتر ، هرچه بیشتر واکسن بیرون بزند.

این مرد گفت: “او نمی خواهد كه بایدن برای آن اعتباری بگیرد.”

فاجعه چند ماه آینده این است که ده ها هزار مرگ در زمانی اتفاق می افتد که واکسن هایی که به نظر می رسد دارای درجه تأثیرگذاری چشمگیری در آزمایشات بالینی هستند. از این لحاظ ، قبل از خاموش شدن سلاح ها ، تلفات مانند آخرین مرگ غیرضروری در یک جنگ طولانی و بی فایده خارجی خواهد بود.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، که اولین مصاحبه خود را با معاون تازه انتخاب شده كاملا هریس پس از انتخاب CNN برای جیك تاپر در روز پنجشنبه انجام خواهد داد ، پیامی را كه كارشناسان بهداشت می خواهند از رهبران ملی بشنوند ، بیان كرد.

بایدن اندکی پس از پیروزی در انتخابات ماه گذشته ، در اظهاراتی که پیش بینی کرد ، گفت: “هدف این است که هرچه زودتر به حالت عادی برگردیم. ماسک برای این امر بسیار مهم است. این برای همیشه نخواهد بود ، اما به این ترتیب ما ملت خود را باز خواهیم گرداند. پس از روی کار آمدن وی در 20 ژانویه ، یک تغییر شدید در رهبری ریاست جمهوری همه گیر – در آن زمان هزاران آمریکایی دیگر کشته خواهند شد.

رویکرد فعلی “جنون” است

دکتر جاناتان راینر ، قلب شناس مشهور و استاد دانشگاه جورج واشنگتن ، گفت که قتل عام قریب الوقوع را می توان با اقدامات ساده ای که رئیس جمهور اغلب انکار کرده است ، کاهش داد.

راینر به ارین برنت از CNN گفت: “در آن ساعت هفته آینده ، ما می خواهیم در مورد 3000 مرگ در روز صحبت کنیم – هر روز 11 سپتامبر است.”

“ما باید خودمان را مبدل کنیم. باید از فاصله اجتماعی دور شویم. در بعضی مناطق که واقعاً بد است ، مجبور به بستن برخی کارها مانند بارها و رستوران ها هستیم. ما نمی توانیم همان کاری را که الان انجام می دهیم ادامه دهیم و انتظار نتیجه دیگری داریم. این دیوانه است. “

حتما بخوانید:
سوالات آیین نامه موتورسیکلت ۱۴۰۰ [آزمون آیین نامه موتورسیکلت]دانلود رایگان - ویرگول

همانطور که نخست وزیر انگلیس به وضوح از لحظه ای لذت برد که می تواند سرانجام خبرهای خوبی را اعلام کند – پس از ماه ها انتقاد از حمله به ویروس که در یک مرحله او را به شدت بیمار کرد – وی با اصرار به مردم لحن خود را نرم کرد بحران را کمی بیشتر بکش

جانسون به 10 خیابان داونینگ گفت: “به طور حتم چندین ماه طول خواهد کشید تا از ماه های آسیب پذیر ، طولانی و سرد محافظت شود.”

“بنابراین حتی مهمتر این است که وقتی این موفقیت علمی را جشن می گیریم ، بیش از حد خوش بین نباشیم. یا در باور ساده لوحی به پایان رسیده ایم.”

چنین پیامی هنوز از طرف رئیس جمهور ارسال نشده است. در واقع ، او درست عکس این مسئله را می فرستد و برنامه هایی را برای یک توزیع کننده فوق العاده بالقوه Victory Rally در گرجستان در روز شنبه برای حمایت از دو نامزد GP ارائه می دهد.

و کاخ سفید با برگزاری مهمانی های تعطیلات سالانه خود – دقیقاً از یک مراسم شلوغ داخلی که می تواند مهمانان و به ویژه کارمندان کاخ سفید را در معرض خطر قرار دهد – در حال پیشرفت است که کارشناسان دولت از آن هشدار می دهند.

سخنگوی کاخ سفید Kaylee McEnney روز چهارشنبه با خبرنگاران در مورد جلسه توجیهی که در آن کارمندان و مهمانان را به اتاق توجیهات آورده است صحبت کرد ، که این سیاست نقض دقیق ماسک توسط روزنامه نگاران را نقض می کند.

مکینانی با تأکید بر اینکه مهمانی ها مهمانی کمتری دارند ، گفت: “اگر می توانید مشاغل را غارت کنید ، ساختمان ها را بسوزانید ، در اعتراضات شرکت کنید ، می توانید به یک مهمانی کریسمس بروید ، می توانید کریسمس را جشن بگیرید و می توانید این کار را با مسئولیت انجام دهید.” ، ضد عفونی کننده دست داشته باشید و ماسک هایی وجود خواهد داشت.

منابع به CNN گفتند که در اولین مهمانی فصل سه شب شب نشانه های فاصله زیاد اجتماعی زیاد بود.

اظهار نظر McEnany نمونه ای از رویکرد بیش از حد سیاست زدایی در مبارزه با ویروس بود ، که به ایالات متحده کمک کرد یکی از کمترین واکنشهای موفق در برابر بیماری همه گیر را داشته باشد. چنین نگرشی ، همراه با خستگی عمومی از یک زندگی منظم راکد ، یکی از دلایلی است که کارشناسان از این ترس دارند دوره ای که واکسن ها به طور گسترده در دسترس قرار بگیرند بسیار وحشتناک باشد.

دکتر فرانسیس کالینز ، مدیر انستیتوهای ملی بهداشت ، در “اتاق وضعیت” گفت: “واکسن ها واقعاً خوب به نظر می رسند و شگفت آور است اگر بتوان گفت که فقط 10 یا 11 ماه از اولین باری که در مورد این ویروس شنیده ایم گذشته است.”

“اما آنها تا بهار به همه نخواهند رسید. در این میان ، اگر زمانی زمانی بوده است که مردم مجبور شوند خود را متعهد کنند که توزیع کننده فوق العاده همه افراد آسیب پذیر که هنوز در آنجا نیستند نباشند … اکنون زمان دو برابر شدن است. “


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید