[ad_1]

میدوز خلاصه خان را برای به روزرسانی در مورد پیشرفت در آخر هفته ارائه داد. یک منبع گفت خان خواستار ملاقات آنها از طریق تلفن شد ، اما کاخ سفید به او گفت که رئیس ستاد ترجیح می دهد شخصاً ملاقات کند. به نظر می رسد این موضوع نگرانی هایی را در FDA ایجاد كرده است كه این جلسه ممكن است متشنج شود و باعث شد هان دوشنبه شب با دفاع از برنامه FDA بیانیه ای به Axios صادر كند.

هان در بیانیه ای گفت: “بگذارید من صریح بگویم – دانشمندان شغلی ما باید تصمیم بگیرند و آنها وقت می گیرند تا به درستی خواستار این تصمیم مهم شوند.”

یک فرد آشنا به این جلسه به CNN گفت که خان آماده است تا به تیم رئیس جمهور توضیح دهد که تصمیم صدور مجوز استفاده اضطراری به عهده وی نیست. این بررسی توسط دانشمندان شغلی انجام می شود ، نه تصمیمی که خودش می گیرد.

Pfizer در تاریخ 20 نوامبر درخواست مجوز استفاده اضطراری را ارائه داد. مجوز اضطراری FDA همانند تأیید کامل نیست ، اما بر اساس گزارش های قبلی CNN اجازه می دهد محصولات در شرایط خاص قبل از در دسترس بودن مدارک برای تأیید استفاده شود. FDA پیش از این گفته بود که جلسه ای را در پانل مشاوره خارجی خود ترتیب داده است تا در مورد درخواست Pfizer و BioNTech برای اجازه استفاده از واکسن ویروس کرونا برای 10 دسامبر بحث کند.

منابع به سی ان ان گفتند ، اما ترامپ به خصوص از مدت زمان طولانی شدن روند ناامید است. او با افتخار و علنا ​​اعتراف كرد كه به FDA فشار می آورد تا سریعتر پیش برود.

ترامپ در مورد پیشرفت واکسن ها در روز شکرگذاری به خبرنگاران گفت: “ممکن بود چهار یا پنج سال طول بکشد.” “معمولاً فقط چهار یا پنج سال طول می کشد تا از طریق FDA دریافت شود. ما خیلی سخت روی آن اصرار کردیم.”

در میان شکایت های رئیس جمهور مبنی بر اینکه FDA خیلی کند کار می کند ، کیلی مک انانی سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه به فاکس نیوز گفت که این آژانس “شبانه روزی” کار می کند ، اما گفت ترامپ “هرگز بخاطر آتش زدن عذرخواهی نمی کند این آژانسها “.

ماکینانی گفت: “ما کاملاً واکسن ایمن می خواهیم. ما یک واکسن سریع نیز می خواهیم ، زیرا زندگی در معرض خطر است و واکسن در پایان سال کلیدی و اصلی است.”

مشخص نیست که ملاقات بین لیواده و خان ​​تا زمان تشکیل آن چگونه انجام خواهد شد. قبل از انتشار بیانیه های عمومی FDA درباره نشست دوشنبه شب ، احساس بی اعتمادی بین نزدیکترین مشاوران ترامپ و دانشمندان شغلی FDA وجود داشت.

هان اندکی پس از درخواست فایزر برای واکسن اضطراری گفت: “FDA از چند ماه قبل برای بررسی واکسن Covid-19 توسط EUA آماده شده است و به محض درخواست EUA آماده است.” در پایان ماه نوامبر. “در حالی که ما نمی توانیم پیش بینی کنیم که بررسی FDA چه مدت طول می کشد ، FDA در اسرع وقت درخواست را بررسی می کند ، در حالی که این کار را به روشی کاملاً دقیق و علمی انجام می دهد تا بتوانیم واکسنی را که شایسته مردم آمریکا است تهیه کنیم. به زودی. “

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر