در اینجا اولین موارد تاریخی در دولت بایدن وجود دارد

[ad_1]

از زمان پیروزی در انتخابات ، بایدن قدم هایی را برای تحقق وعده مبارزات انتخاباتی خود برای ایجاد دولتی که به نظر می رسد و تنوع آمریکا را منعکس می کند ، برداشته است. معاون منتخب رئیس جمهور کمالا هریس پیش از این با شکستن یک مانع بزرگ ، تبدیل به اولین زنی شد که به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب شد.

آدیمو در حال حاضر به عنوان رئیس بنیاد اوباما فعالیت می کند. در زمان دولت اوباما ، آدیمو مشاور ارشد اقتصادی بین الملل رئیس جمهور بود ، و همچنین معاون مشاور امنیت ملی ، معاون مدیر شورای اقتصاد ملی ، اولین رئیس دفتر دفتر حمایت از مصرف کنندگان مالی و مشاور ارشد بود. و معاون رئیس ستاد در وزارت خزانه داری.

اولین دبیر اجتماعی کاخ سفید اسپانیایی-آمریکایی

کارلوس الیزوندو

در طول هشت سال دولت اوباما ، الیزوندو دستیار ویژه بایدن ها به رئیس جمهور و دبیر اجتماعی بود. وی اولین آمریکایی از اسپانیا خواهد بود که به این سمت منصوب می شود. در زمان دولت کلینتون ، الیزوندو هم در کاخ سفید و هم در دفتر رئیس پروتکل ایالات متحده خدمت می کرد.

اولین زنی که جامعه اطلاعاتی ایالات متحده را رهبری می کند

آوریل هاینز

هاینز اولین زنی خواهد شد که مدیر اطلاعات ملی است. هاینز دستیار رئیس جمهور و معاون ارشد مشاور امنیت ملی رئیس جمهور باراک اوباما بود. وی ریاست کمیته معاون شورای امنیت ملی را عهده دار بود که مسئول تدوین امنیت ملی و سیاست خارجی دولت است. هاینز پیش از این به عنوان معاون مدیر آژانس اطلاعات مرکزی خدمت می کرد. Avril همچنین مشاور حقوقی شورای امنیت ملی بود. وی در حالی که بایدن رئیس بود معاون مشاور ارشد کمیته روابط خارجی سنا بود.

اولین آمریکای لاتین و مهاجر به عنوان دبیر بخش امنیت داخلی

آلخاندرو مایورکا

در صورت تأیید سنا ، مایورکاس اولین آمریکای لاتین و مهاجر خواهد بود که وزیر امنیت داخلی است. وی در زمان دولت اوباما معاون وزیر امنیت داخلی بود و مدیر دفتر شهروندی و مهاجرت در وزارت امنیت داخلی بود. مایورکاس در حالی که در USCIS بود ، اجرای برنامه اقدام تأخیر ورود کودک ، یک اقدام اجرایی دوره اوباما را بر عهده داشت که از جوانان مهاجر فاقد سند مدارکی که در دوران کودکی به ایالات متحده می آیند در برابر اخراج محافظت می شود. رئیس جمهور دونالد ترامپ برای پایان دادن به برنامه اقدام تأخیر آمدن کودکان در سال 2017 اقدام کرد ، اما سرانجام توسط دادگاه عالی مانع انجام این کار شد.

اولین زن رنگی به عنوان رئیس شورای مشاوران اقتصادی

سسیلیا روس

راوس در صورت تأیید مجلس سنا ، اولین زن رنگی خواهد بود که در شورای مشاوران اقتصادی ریاست می کند. راوس به عنوان رئیس دانشکده روابط عمومی و بین المللی پرینستون و همچنین استاد اقتصاد و امور عمومی در دانشگاه پرینستون خدمت می کرد. پیش از این ، روس عضو شورای مشاوران اقتصادی رئیس جمهور باراک اوباما بود. وی همچنین به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهور در شورای اقتصاد ملی در دولت کلینتون خدمت کرد.

اولین زن رنگین پوست و اولین آمریکایی از جنوب آسیا به عنوان مدیر دفتر مدیریت و بودجه

دندانهای نیرا

تندن اولین زن رنگین پوست و اولین آمریکای آسیای جنوبی است که مدیر دفتر مدیریت و بودجه می شود. تندن رئیس اجرایی و رئیس مرکز چپ پیشرفت مرکز آمریکایی است و رئیس اجرایی صندوق اقدام مرکز پیشرفت آمریکایی است. تندن پیش از این در دولت های اوباما و کلینتون خدمت می کرد. او مشاور ارشد اصلاحات بهداشتی در وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده بود و همچنین مدیر سیاست داخلی برای مبارزات انتخاباتی اوباما بود. وی مدیر سیاست های انتخاباتی اولین انتخابات ریاست جمهوری هیلاری کلینتون بود و در دفتر سنای کلینتون کار می کرد.

اولین زن به عنوان وزیر دارایی

جانت یلن

یلن به عنوان اولین زنی که به عنوان وزیر دارایی خدمت می کند ، در تاریخ ثبت خواهد شد. یلن قبلاً به عنوان اولین زنی که رئیس فدرال رزرو است ، در تاریخ ثبت شده است و این کار را از 2014 تا 2018 انجام داده است. پیش از این ، وی چهار سال به عنوان معاون رئیس و رئیس جمهور و مدیر عامل بانک مرکزی فدرال سانفرانسیسکو خدمت کرد چهار سال قبل از آن یلن همچنین از سال 1997 تا 1999 رئیس شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید بود.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme