دایان فینشتاین از مقام ارشد دموکرات در کمیته دادگستری سنا کنار می رودفینشتاین ، 87 ساله ، گفت که “تمرکز خود را بر روی آتش سوزی جنگل کالیفرنیا و بحران خشکسالی” افزایش می دهد و سه مسئله – ویروس کرونا ، تغییرات آب و هوایی و “دسترسی به مراقبت های بهداشتی” – “اولویت های مهم ملی هستند که حتی به بیشتر نیاز دارند تمرکز. “

در بیانیه وی هیچ اشاره ای به تأیید بارت برای جانشینی قاضی فقید لیبرال روت بدر گینسبورگ نشده بود که باعث تقویت بیشتر اکثریت محافظه کار در دادگاه عالی شد.

در حالی که سناتورهای دموکرات به تنهایی نمی توانستند مانع نامزدی بارت در مجلس سنا به رهبری جمهوری خواهان شوند ، هنگامی که فاینشتاین هنگام تحسین از رهبری رئیس کمیسیون قضایی لی ، فاینشتاین تلاش بی وقفه دموکرات ها را برای نشان دادن روند نامشروع تضعیف کرد ، فعالان لیبرال بودند.

دموکراتها ، از جمله فاینشتین ، یک ماه قبل از روز انتخابات پس از جلوگیری از مریک گارلند ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری باراک اوباما ، در سال 2016 ، از جمهوری خواهان در مجلس سنا فوراً برای تأیید نامزد شتافتند زیرا سال انتخابات بود. اما پس از چهار روز جلسات دادرسی در ماه اکتبر ، فاینشتاین به جمهوری خواه کارولینای جنوبی گفت که “این یکی از بهترین جلساتی است که من در آن شرکت کرده ام” و او را در آغوش گرفت.

فعالان لیبرال گروه هایی مانند Demand Justice و NARAL Pro-Choice America به سرعت خواستار کناره گیری فاینستین شدند و رهبر دموکرات سنا چاک شومر گفت که او “یک گفتگوی طولانی و جدی” با او داشته است. ماه گذشته ، دیک دوربین ، سناتور ایلینوی ، شلاق دموکرات ، در جریان جلسات دادگاه سی.ان.ان “سرب با جیک تاپر” سخنان آغازین و س questionsالات فاینشتین را ستود اما آخرین اظهار نظر فاینشتین را به گراهام “گمراه کننده” توصیف کرد.

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون |باربری در محدوده بلوار تعاون با ۴۵%تخفیف - باربری و اتوبار بارسنتر

برایان فالون ، مدیر اجرایی جستجوی عدالت ، روز دوشنبه گفت که فاینشتاین حرکت درستی انجام داده است.

فالون گفت: “از این پس ، دموکراتها در کمیته دادگستری سنا باید توسط شخصی هدایت شوند که تمایلی به پایبندی به یک دوره تمدن و نجابت که جمهوری خواهان مدتهاست آن را رها کرده اند ، نباشد.” “دموکرات بعدی در این کمیته باید کسی باشد که آمادگی لازم را برای انتخاب نامزدهای ریاست جمهوری بایدن داشته باشد ، مهم نیست و چه کسی اقدامات جسورانه ای برای برقراری تعادل در دادگاه های ما انجام خواهد داد.”

فاینستین گفت که به عنوان یک دموکرات ارشد در دادگستری ، اطلاعات ، بودجه و قوانین ادامه خواهد داد و در اولویت هایی مانند امنیت اسلحه ، عدالت کیفری و مهاجرت کار می کند.

وی گفت: “من تمام تلاش خود را برای دستیابی به تغییرات مثبت در سالهای آینده ادامه خواهم داد.”

شومر از فاینشتاین “به عنوان یکی از مدافعان برجسته ملت برای حقوق زنان و حق رأی ، اصلاح امنیت اسلحه ، آزادی های مدنی ، مراقبت های بهداشتی و حقوق مهاجرانی که آرزو دارند تابعیت این کشور بزرگ را بگیرند” را ستود.

وی افزود: “تجربه سناتور فاینشتاین ، رابطه دیرینه با رئیس جمهور منتخب بایدن و رهبری در مورد بسیاری از موضوعات همچنان که سرمایه جدیدی را با رئیس جمهور جدید آغاز می کنیم ، به عنوان یک دارایی برای کالکوس ما ، کالیفرنیا و کشور محسوب می شود.”


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید