داستان زیر سوال بردن قانون ترامپ با حمله به حق رأی به پایان می رسد

[ad_1]

حملات کنونی ترامپ و دیگر رهبران جمهوری خواه به نتایج معتبر انتخابات ، بدون هیچ مدرکی ، بیش از تلاشی ناموفق برای نگه داشتن ترامپ در کاخ سفید است. آنها بی توجهی به دموکراسی هستند. رأی دادن به عنوان یک حق اساسی جهانی ارزش گذاری می شود ، زیرا وقتی مردم نتوانند نمایندگان خود را انتخاب کنند ، راه دستیابی به سایر حقوق را گم می کنند.

بی توجهی ترامپ به حق رای دادن ، به ویژه سیاه پوستان و لاتین ها ، با الگوی بی توجهی به هنجارهای دموکراتیک که چهار سال پیش آغاز شد ، پایان می یابد.

این یک مدل عمیق و نگران کننده است ، اما به نوعی آنقدر روتین و قابل پیش بینی است که نمی تواند خشم عمومی را ایجاد کند.

ترامپ به عنوان رئیس جمهور ، سیستم عدالت را به سخره گرفت و مرتباً سعی داشت از قاضیان منفرد قانونی بگیرد. وی اصول پذیرفته شده را به چالش کشید و حتی قبل از دادرسی برخی مظنونان را مقصر یا مستحق مجازات اعدام دانست. وی با هرگونه محاکمه مناسب برای افرادی که برای پناهندگی به ایالات متحده آمده اند مخالفت کرد. وی گفت که علیرغم تضمین وی در متمم چهاردهم قانون اساسی ، خواهان قطع تابعیت از طریق حق تولد است.

در حالی که ترامپ در تلاش است تا از مهاجران و اقلیت های نژادی غیر انسانی عمل کند ، در تلاش است مقامات را از مواضع دفاعی در برابر انکار خودسرانه حریم خصوصی و آزادی خارج کند. اندکی پس از روی کار آمدن ، وی یک وکیل فدرال را به عنوان “قاضی به اصطلاح” محکوم کرد.

اکنون مسئولان و سیستم های انتخاباتی او را عصبانی کرده اند. وی در این هفته ، کریس کربس ، یک مقام امنیتی میهن را که ادعاهای بی اساس ترامپ درباره کلاهبرداری در رای دهندگان را رد کرد ، اخراج کرد.
رئیس جمهور منتخب جو بایدن قطعاً خواستار اقدامات بی اساس ترامپ برای تضعیف اعتماد عمومی به نتایج انتخابات شده است. بایدن روز پنجشنبه در پاسخ به این سوال كه امتناع ترامپ از دادن آن به آمریكایی ها چه پیامی گفت ، پاسخ داد: “من فکر می كنم آنها شاهد بی مسئولیتی خارق العاده ای هستند ، پیام های فوق العاده مضر در مورد چگونگی دموكراسی به بقیه جهان ارسال می شود … من نمی دانم من نمی دانم انگیزه او است ، اما من فکر می کنم او کاملا غیرمسئول است. “
ترامپ و متحدانش بازدارنده نیستند. آنها همچنان تلاش می کنند نتایج انتخابات را معکوس کنند ، اگرچه با ادعاهای بی اساس خود در دادگاه های سراسر کشور بازنده هستند. آنها روز پنجشنبه سه چالش را از دست دادند – در آریزونا ، جورجیا و پنسیلوانیا.

همچنین روز پنجشنبه مشخص شد که رئیس جمهور اوایل هفته جاری شخصاً با دو عضو هیئت جمهوری خواه وین کانتی در میشیگان تماس گرفته است ، که تمایلی به تأیید نتایج انتخابات تحت پوشش دیترویت ندارند. ترامپ بارها شهر سیاه دیترویت را هدف قرار داده و روز پنجشنبه بدون هیچ دلیلی در توییتر خود نوشت: “تقلب در رأی دهندگان در دیترویت گسترده است و سالهاست که ادامه دارد!”

بایدن در حال شروع برنامه های گذار است زیرا ترامپ از پذیرفتن آن خودداری می کند

وودی شخصی وی ، رودی جولیانی ، روز پنجشنبه بدون هیچ مدرکی در همین راستا گفت که افرادی از کامدن ، نیوجرسی ، در فیلادلفیا رأی می دهند. وی درباره مردم در این شهر به شدت آفریقایی-آمریکایی گفت: “آنها این کار را هر ساله انجام می دهند.” “این همه وقت در فیلی اتفاق می افتد.”

وی از ابتدای حضور ترامپ در صحنه ملی ، اختلافات نژادی را برانگیخت.

هنگامی که در سال 2016 برای کاخ سفید نامزد شد ، به مکزیکی ها گفت “آنها مواد مخدر حمل می کنند ، آنها جرم حمل می کنند ، آنها متجاوز هستند.” او به سیاه پوستان گفت: “شما در فقر زندگی می کنید ، مدارس شما خوب نیستند ، شما هیچ شغلی ندارید.” وی ادعا می کند که قاضی فدرال آمریکا به طور طبیعی به او اعتیاد پیدا خواهد کرد زیرا قاضی متولد ایندیانا مکزیکی تبار است.

از جمله وعده های معروف کمپین ترامپ: دوری مسلمانان از ایالات متحده و دیوار کشی در مرزهای جنوبی.

پس از ترور جورج فلوید در مینیاپولیس در ماه مه و از سرگیری جنبش Black Lets Matter ، ترامپ حمایت خود را از پلیس تقویت کرده است. ترامپ گفت: “تنها راه جلوگیری از خشونت در شهرهایی که توسط دموکرات های جنایتکار انجام می شود ، استفاده از زور است.” وی همچنین از کاروان های هواداران خود که برای مقاومت در برابر معترضان BLM به شهرها آمدند ، استقبال کرد.

اولین اظهارات نژادی آشکار ترامپ به عنوان رئیس جمهور در آگوست 2017 پس از قتل یک زن در شارلوتزویل ، ویرجینیا ، در جریان اعتراضات آغاز شده توسط مافوق سفیدپوست بود. افراد قبیله ای و نئونازی ها ، برخی با مشعل ، در برابر برنامه ریزی شده برای حذف مجسمه ژنرال همپیمان رابرت ای لی تظاهرات کردند.

در تلاش رودی جولیانی برای خرابکاری از طرف ترامپ و سرقت انتخابات

وی افزود: “ما این نمایش شدید نفرت ، تعصب و خشونت از بسیاری از کشورها ، از بسیاری از کشورها را به شدیدترین شکل ممکن محکوم می کنیم” ، و بعدا افزود که “افراد بسیار خوبی در هر دو طرف وجود داشتند.”

از جمله ناراحت کنندگان از اظهارات ترامپ بایدن بود که گفت آنها به تسریع در کاندیداتوری ریاست جمهوری وی علیه ترامپ کمک کردند. بایدن گفت که توصیف ترامپ از “افراد خوب” در هر دو طرف “یک معادله اخلاقی بین کسانی که نفرت پراکنی می کنند و کسانی که شهامت مقاومت در برابر آن را دارند ، می دهد.”

تقریباً در همان زمان ، ترامپ از اولین بخشش خود برای رئیس جمهور کلانتر آریزونا ، جو آرپایو ، که به دلیل اقدامات پروفایل نژادی مشهور است و به جرم تحقیر دادگاه به دلیل امتناع از توقف سیاست بازداشت غیرقانونی خود ، محکوم شد ، استفاده کرد.

ترامپ بارها با انتقاد از نقش FBI در تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات 2016 ، ادعای بی اعتبار مبنی بر جاسوسی FBI در تبلیغات انتخاباتی وی را مطرح کرد. وی برای اشاره به مأموران FBI که به گفته وی رفتارهای نادرستی انجام داده اند ، از کلمه “scum” استفاده کرد.

در اوایل سال 2020 ، الگوی مشروعیت زدایی از م institutionsسسات ترامپ در تحقیر وی نسبت به پرونده راجر استون ، استراتژیست سیاسی خود ، منعکس شد. ترامپ احتمال “هیئت منصفه بد” را ذکر کرد.

و در ادامه به آزار رساندن بازرسان فدرال ، او در ماه فوریه در لاس وگاس گفت: “بنابراین ما پلیس کثیف زیادی داشتیم. FBI فوق العاده است. من مردم FBI را دوست دارم. اما افراد بالای آن پلیس کثیف بودند.”

این اظهارات بیانگر اشتغال وی با مدیر سابق FBI جیمز کومی است که برای اولین بار تحقیقات را در روسیه انجام داد.

اکنون تمرکز ترامپ بر روی افرادی است که در این ماه آرا را شمردند. وی در دیترویت اقامت گزید ، جایی که روز چهارشنبه به دروغ ادعا کرد که “تعداد رای بیشتری از مردم وجود دارد. برای درمان این کلاهبرداری غول پیکر نمی توان کاری کرد. من برنده میشیگان هستم”.

در حقیقت ، بایدن در سرشماری ایالت حدود 158000 رأی از ترامپ جلوتر است.

بایدن روز پنجشنبه گفت: “ما میشیگان را بردیم.” “گواهی خواهد شد … درک اینکه این مرد چه فکر می کند دشوار است … من مطمئن هستم که او می داند که برنده نشده است و قادر به پیروزی نخواهد بود و ما در 20 ژانویه سوگند یاد می کنیم.”

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet