دادگاه عالی درخواست زندانیان سالمند را که خواستار تسکین کوید بودند ، رد کرد


این آخرین نمونه از دادگاه عالی است كه نظر مقامات ایالتی و محلی را هنگام تلاش برای مبارزه با بیماری همه گیر به تعویق می اندازد ، و این در حالی است كه Covid-19 به سرعت در سراسر كشور در حال گسترش است.

حکم دادگاه امضا نشده بود ، اما قاضی سونیا سوتومایور ، قاضی النا کاگان نیز به آن اعتراض کرد ، و استدلال کرد که زندانیان با “خطرات شدید بیماری جدی و مرگ ناشی از Covid-19 مواجه هستند ، اما قادر به گرفتن آن نیستند. حتی ابتدایی ترین اقدامات احتیاطی در برابر ویروس. “

سوتومایور با اشاره به اینکه قبلاً 20 نفر جان خود را از دست داده اند ، نوشت: “زندانیان نمی توانند کاری بکنند جز اینکه صبر کنند تا ویروس خسارت ببیند.” وی گفت که می ترسد آنها “تحت رنج بیشتر و غیر ضروری” قرار بگیرند.

وکلای مدعی اصلی پرونده ، لدی ولنتاین و ریچارد کینگ ، به قضات گفتند که زندانیان مسن در زندان سالمندان شهرستان گریمز به دلیل اینکه مقامات “عمداً بی تفاوت” به گسترش کوید پاسخ دادند ، با این استدلال که شرایط فعلی شرایط غیرقابل تحمل و آشکارا مغایر قانون اساسی در زندان. “

دادگاه منطقه با استناد به “اقدام معقول” که زندان می تواند براساس شهادت دادگاه کارشناسان بهداشت عمومی انجام دهد ، به نفع آنها حکم صادر کرد. اما دادگاه تجدیدنظر فدرال این نظر را تأیید کرد. وکلای زندانیان از دیوان عالی کشور خواستند که توقیف را لغو کند ، اما قضات از این کار خودداری کردند.

كایل هاوكینز دادستان كل ایالت تگزاس در اسناد دادگاه گفت كه این زندان اقدامات احتیاطی از جمله “آزمایش های متعدد زندانیان جمعی” را انجام داده و تعداد عفونت ها در بند پك به طرز چشمگیری كاهش یافته است.

حتما بخوانید:
یونیت یا پاورپک هیدرولیک چیست؟

هاوکینز گفت دادگاه منطقه فاقد قدرت حکم زندان است زیرا زندانیان گزینه های امداد خانگی را خسته نکرده اند. وی همچنین تأکید کرد که این زندان برای پاسخ دادن به Covid-19 سیاست “کل سیستم” را تدوین کرده است که شامل تهیه ماسک برای هر زندانی ، ایجاد یک طرح فاصله اجتماعی و تحمیل بلوک احتیاطی است.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید