خاتمه دادن به اوباماكر برای ثروتمندان كاهش مالیات بزرگی خواهد بوداین بدان دلیل است که قانون چشمگیر مراقبت های بهداشتی شامل دو مالیات است که به طور خاص برای افرادی که درآمد بالاتری دارند جمع آوری شده است. اگر اوباماکر پایان یابد ، آنها ناپدید می شوند.

دادگاه عالی قرار است روز سه شنبه در مورد پرونده ای که می تواند درباره سرنوشت قانون مراقبت مقرون به صرفه تصمیم گیری کند ، استدلال های شفاهی را بشنود. ائتلافی از وکلای ایالتی جمهوری خواه ، به رهبری تگزاس و پیوستن به دولت ترامپ ، استدلال می کند که حکم فردی خلاف قانون اساسی است زیرا کنگره مجازات کمبود بیمه درمانی را به عنوان بخشی از کاهش مالیات جمهوری خواهان در سال 2017 به صفر رساند – و این در نتیجه کل قانون باید سقوط کند.

به عنوان بخشی از قانون مراقبت مقرون به صرفه ، که 10 سال پیش تصویب شد ، ثروتمندان تحت تأثیر مالیات 3.8٪ بر درآمد خالص سرمایه گذاری – شامل سود ، سود سهام و سود سرمایه – و 0.9٪ مالیات بر حقوق مدیکر قرار گرفتند. هر دو فقط توسط افراد با درآمد ناخالص تعدیل شده بیش از 200000 دلار و توسط زوج های متاهل با درآمد بیش از 250،000 $ جمع آوری می شود. هر دو فقط برای درآمد بالاتر از این آستانه اعمال می شوند.

گوردون مرمین ، یکی از اعضای ارشد مرکز سیاست های مالیاتی ، یک اتاق فکر غیرحزبی ، گفت: لغو این قانون باعث کاهش قابل توجه مالیات برای ثروتمندان می شود.

اگر مالیات بر درآمد خالص سرمایه گذاری از بین برود ، افرادی که بالاترین 1٪ را دارند به طور متوسط ​​20،250 دلار کمتر از مالیات فدرال در سال پرداخت می کنند و طبق محاسبات این مرکز ، درآمد حاصل از مالیات آنها 1.2٪ افزایش می یابد. . کسانی که در 0.1٪ بالایی قرار دارند حدود 133،500 دلار تخفیف مالیاتی دریافت می کنند و از افزایش 1.8٪ درآمد پس از مالیات برخوردار می شوند.

حتما بخوانید:
ترامپ گفت ، آزمایش رودی جولیانی برای ویروس کرونا مثبت بود

در همین حال ، لغو مالیات اضافی مدیکر به معنای کاهش 7،120 دلار مالیات است. برای 1٪ برتر و تخفیف تقریبی 26،500 دلار. توسط 0.1. هر دو گروه رونق درآمد پس از مالیات 0.4٪ را مشاهده خواهند کرد.

به گفته این مرکز ، درآمد بالای 1٪ افراد بالغ بر 788،000 دلار است و افرادی که 0.1٪ بالایی دارند درآمد سالانه بیش از 3.5 میلیون دلار دارند.

قانون مراقبت مقرون به صرفه علاوه بر وضع مالیات بر ثروتمندان ، تأثیر گسترده ای بر سیستم بهداشتی کشور داشته است. این برنامه حدود 20 میلیون آمریکایی را تحت پوشش قرار داد ، به کودکان اجازه داد تا حداکثر 26 سال در برنامه های بهداشتی والدین خود بمانند و از جمله سایر مقررات ، مراقبت های پیشگیرانه و پیشگیری از بارداری رایگان را برای میلیون ها نفر فراهم کرد. از محبوب ترین اقدامات وی ، دفاع قدرتمند وی برای کسانی است که قبلاً وجود داشته اند.

انتظار می رود دادگاه در نیمه اول سال 2021 تصمیم خود را صادر کند.


منبع: thoughts-news.ir