حزب جمهوری خواه سنا در انتخاب کابینه به بایدن هشدار می دهد ، در حالی که برخی از دموکرات ها بر انتخاب لیبرال تر اصرار دارند


چه چیزی می تواند بحث را به تأخیر بیندازد: امتناع رئیس جمهور دونالد ترامپ از عقب نشینی ، همراه با عدم تمایل جمهوری خواهان به گفتن اینکه بایدن برنده است ، این بدان معناست که تعداد کمی تمایل دارند به انتخاب رئیس جمهور متعهد شوند یا جلسات مودبانه برگزار کنند. همانطور که دموکراتها شروع به انجام آن می کنند.

در حالی که بایدن به سرعت در حال پر کردن جایهای اصلی است – از مراقبت های بهداشتی تا آموزش و پرورش – قانون گذاران هشدار می دهند چه کسی را قبول می کنند و چه کسی را قبول نمی کنند.

سناتور الیزابت وارن ، دموکرات از ماساچوست ، روز چهارشنبه به سی ان ان گفت: “من فکر می کنم او انتخاب بسیار خوبی انجام داده است.” “من دوست دارم برخی از مترقیان قدرتمند را در تیم ببینم.”

برخی دیگر اظهار داشتند که اگر حزب آنها در دو مسابقه سنای جورجیا در ژانویه پیروز شود و کنترل اتاق را بدست آورد ، بایدن باید انتخاب های جسورانه تری داشته باشد.

الكساندیا اوكاسیو كورتس با هشدار به بایدن گفت: “اگر ما سنا را برنده شویم ، پس من فکر می كنم كه دولت باید برای انتصابات تهاجمی تر ، یا بهتر بگوییم انتصاباتی كه از یك برنامه پرخاشگرانه برای حمایت از خانواده های كارگر حمایت می كنند ، باز باشد.” کاندیداهایی را با “طرز فکر دقیق” منصوب نمی کند.

“من فکر می کنم این یکی از آسیب زننده ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای حزب دموکرات بیفتد که اگر ما چند نفر برای ریاضت اقتصادی یا استراتژی ریاضت اقتصادی و اقتصادی داشته باشیم ، در سال 2022 ما را تهدید می کند. فکر می کنم ، “دموکرات نیویورک به سی ان ان گفت.

بایدن یک توازن پیچیده دارد و تلاش می کند تا در هنگام معامله با جمهوری خواهان سنا که احتمالاً با بسیاری از نامزدهای وی مخالفت می کنند ، به چپ اطمینان دهد ، مانند نیرا تندن ، رئیس اتاق فکر لیبرال برای پیشرفت آمریکایی ، که انتخاب شد. از بایدن به عنوان مدیر بعدی بودجه کاخ سفید. نامزدی وی خشم جمهوری خواهان را به همراه داشت ، وی طی سالیان گذشته در توییتر بسیاری از آنها را مورد حمله قرار داده و به بایدن هشدار داده است كه نامزدهای آینده را به سمتهایی با چنین گرایش های ایدئولوژیك منصوب نكند.

جان تون ، سناتور داکوتای جنوبی ، تازیان اکثریت مجلس سنا ، گفت که رد GP از انتخابات تاندن باید “سیگنال هشدار” برای بایدن باشد – به ویژه اگر جمهوریخواهان در یکی از دو مسابقه دور دوم گرجستان پیروز شوند ، که تضمین می کند که آنها اکثریت را در کنگره جدید حفظ خواهند کرد.

تون گفت: “اگر اوضاع در گرجستان به خوبی پیش می رود و ما در اکثریت هستیم ، پس من انتظار دارم سطح بالایی از مشاوره را داشته باشم.” تون در پایان در پاسخ به این س ifال که آیا شما متعهد به تعیین رأی برای همه نامزدهای بایدن است ، سرانجام گفت: “ما آنها را به صورت موردی بررسی خواهیم کرد اگر و اگر آنها بیایند.”

برخی از جمهوری خواهان می گویند که بایدن اکنون باید با رهبران سازمان های غیر دولتی مشورت کند ، از جمله رهبر اکثریت میچ مک کانل – گرچه آنها حتی به پیروزی بایدن در انتخابات اعتراف نکرده اند.

سناتور جان کورنین ، جمهوری خواه از تگزاس که مانند مک کانل ، هنوز از بایدن به عنوان “رئیس جمهور تازه انتخاب شده” نام نبرد ، گفت: “من فکر می کنم عاقلانه است که دولت جدید با رهبر تماس بگیرد.” “این وظیفه او نیست ، وظیفه آنها این است که به پرونده رسیدگی کنند و روند تأیید را هماهنگ کنند.” وی گفت پردازش نامزدی تندن “به نظر یک کلاس آماتور است”.

حتما بخوانید:
حاشیه بایدن برای پیروزی بر ترامپ از 6 میلیون رای بیشتر است

روز چهارشنبه ، سناتور آیووا ، چاک گراسلی ، که با اکثریت سازمان های جامعه مدنی ریاست کمیته دادگستری سنا را عهده دار خواهد بود ، در حالی که خود را برای تعیین دادستان کل آماده می کند ، به بایدن اخطار داد. وی به CNN گفت که بایدن باید نامزدی را انتخاب کند که “برخورد بهتری از آنچه جلسات دریافت کرده است” داشته باشد ، با استناد به اولین دادستان کل ترامپ ، جف سشنز ، که در سال 2017 توسط حزب تأیید شد نبرد برای تأیید کبودی.

“آن موقع مورد توجه من قرار گرفت [it should be someone who has] حمایت دو جانبه را دریافت کرد ، “گراسلی در مورد انتخابات آینده بایدن برای ریاست وزارت دادگستری گفت.” و این نحوه برخورد او با سشنز نبود. ”

معمولاً در اولین روز ریاست جمهوری جدید ، سنا برخی از انتصابات مهم در کابینه را تأیید می کند. ترامپ دید که وزیر دفاع و وزیر امنیت داخلی در روز اول تأیید کردند ، اگرچه این کمتر از اسلاف قبلی او بود.

سناتور نیوجرسی ، باب منندز ، از رهبران حزب دموکرات در کمیته روابط خارجی مجلس سنا ، به CNN گفت که از رئیس حزب جمهوریخواه از جیم ریش از آیداهو خواسته است در اوایل ژانویه جلسات دادرسی را برای نامزدهای خود تحت صلاحیت آنها برگزار کند: تونی بلینکن رئیس وزارت امور خارجه و لیندا توماس-گرینفیلد به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل.

منندز چهارشنبه شب گفت: “من به او گفتم ، مهم نیست در گرجستان چه اتفاقی بیفتد ، ما باید این کار را زود انجام دهیم.” وی گفت: “من با شما مخالف نیستم و با شما موافق هستم که آنها مواضع امنیت ملی هستند.” بنابراین آخرین مورد را دریافت نکردم: “بله ، ما این کار را در اسرع وقت انجام خواهیم داد.” اما من احساس می کنم که او در حال حاضر وضعیت خوبی دارد. خواهیم دید. ”

سخنان اصلی از رونمایی از تیم برتر امنیت ملی و سیاست خارجی بایدن

در حالی که منندز گفت “من دوست دارم ببینم” نامزدها ، که در 20 ژانویه پس از مراسم تحلیف بایدن تایید شد ، ریش از تعهد به نامزدها خودداری کرد. ریش در این هفته دو بار در مورد نامزدهای انتخاب شده سراغش را گرفت ، به یک خبرنگار CNN دست تکان داد و از طرح سlinedال خودداری کرد.

تاکنون بسیاری از جمهوری خواهان مقاومت کمی در برابر برخی دیگر از انتخابات مهم نشان داده اند ، از جمله جانت یلن به عنوان رئیس خزانه داری و آلخاندرو مایورکا به عنوان رئیس امنیت داخلی. و هنگامی که در مورد Avril Haynes ، مدیر اطلاعات ملی بایدن ، و سرپرست سرپرست سرویس اطلاعاتی سنا ، مارکو روبیو ، س askedال شد ، نظر چندانی در مورد انتخاب وی وجود نداشت.

روبیو روز چهارشنبه درباره نامزدی هاینز گفت: “من چیز زیادی در مورد آن نمی دانم – بنابراین من فرصتی برای انجام هیچ کاری در این زمینه پیدا نکردم.” “ما منتظر می مانیم که اسناد وارد شود.”

به طور خاص ، دموکرات ها در حال لابی کردن تیم بایدن برای انجام برخی انتخاب های اصلی هستند. نماینده جیم کلیبرن ، عالی ترین رهبر سیاه پوست در کنگره ، از بایدن خواست که مارشیا فاج ، اوهایو را به عنوان وزیر کشاورزی انتخاب کند ، زیرا او و دیگران تلاش کردند آفریقایی آمریکایی های بیشتری را به کابینه اضافه کنند.

اما سناتور دموکرات مونتانا جان تستر به CNN گفت که وی از بهترین مشاور بایدن ، تد کافمن ، برای انتخاب سناتور سابق دموکرات هایدی هایتکمپ خواسته است.

حتما بخوانید:
بایدن در مورد توزیع واکسن توسط دولت ترامپ: "هیچ برنامه مفصلی"

تستر درباره لابی اش برای هایپ كمپ گفت: “او از من نخواسته است كه این كار را انجام دهم.” “اما من فکر می کنم او خوب خواهد بود.”

برخی از نامزدهای احتمالی برای بایدن پیش از این مخالفت رهبران لیبرال ها در کنگره را برانگیخته اند.

اوكاسیو كورتس در مورد احتمال نام بردن از طرف بایدن ، رام امانوئل ، شهردار سابق شیكاگو به عنوان رئیس بخش حمل و نقل ، به CNN گفت: “این دشوار است.” “امیدوارم دولت بهتر بداند.”

علاوه بر این ، برخی از آنها در حال حاضر برای كرسی های اصلی كنگره در حال رایزنی هستند. سناتور تام اودال ، که در پایان سال بازنشسته می شود ، به همراه نماینده دب هالند ، نماینده دموکرات از نیومکزیکو ، برای ریاست وزارت کشور نامزد می شوند.

سخنان کلیدی رونمایی از تیم اقتصادی جدید بایدن

ادول روز چهارشنبه به سی ان ان گفت: “من نام خود را برای کشور داخلی گرفتم.” “ما در آنجا به یک غربی خوب احتیاج داریم.”

بایدن با توجه به حاشیه های اندک مجلس و سنا طی دو سال آینده از عدم تمایل به انتخاب نامزد کنگره خبر داد. وارن درمورد این عدم تمایل ، به نظر نمی رسید مخالفت کند.

وارن روز چهارشنبه گفت: “رئیس جمهور منتخب با تصمیمات بسیار بسیار دشواری روبرو است.” “من این را می فهمم. آنچه بیشتر به من علاقه دارد این است كه او قادر به انجام كار مورد نیاز آمریكایی ها است.”

اگر دموکرات ها در دور دوم انتخابات 5 ژانویه هر دو کرسی را در جورجیا پاک کنند ، اکثریت سنا را در سنا زیر 50-50 سنا کنترل خواهند کرد ، این بدان معناست که اگر حزب جمهوری خواه در مخالفت با یک نامزد متحد شود ، آنها قادر به از دست دادن هیچ دموکراتی نیستند. . اما اگر جمهوری خواهان اکثریت را بدست آورند ، بایدن باید به حمایت سازمانهای غیر دولتی احتیاج داشته باشد و امیدوار است که روسای جمهور جمهوری خواه رأی گیری و جلسات دادرسی درباره نامزدهای اصلی را تعیین کنند.

از یک طرف ، تاندن ممکن است با یک مسیر دشوار برای تأیید روبرو شود. نامزدی وی برای اداره دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید از طریق دو کمیته از جمله کمیته امنیت داخلی و امور دولت انجام می شود که راب پورتمن سناتور اوهایو به عنوان رئیس اکثریت سازمان های غیر دولتی ریاست آن را بر عهده دارد.

قانون گذاران آمریکای لاتین از بایدن می خواهند که لوکان گریشام را برای HHS انتخاب کند

پورتمن به CNN گفت كه جلسه دادرسی درباره تاندن را كه مدیر بعدی بودجه كاخ سفید خواهد بود برگزار می كند ، اما از بایدن خواست كه انتخابات را پس بگیرد.

پورتمن گفت: “آنها باید با توجه به سابقه چریكی و تجربه بسیار آزادانه او از این شغل خاص ، در نامزدی او تجدیدنظر كنند.”

پورتمن در پاسخ به این س whyال که چرا انتخاب وی متفاوت بود ، با توجه به اینکه سنا به رهبری GP میک مولوانی ، عضو سابق مجلس محافظه کار خانه آزادی را در همان کار تحت ترامپ تأیید کرد ، پورتمن گفت: “ممکن است این اتفاق نیفتاده باشد اگر کنترل دموکراتیک سنا وجود داشت. ”

هیئت پورتمن دارای صلاحیت مشترک در مورد نامزدی با کمیته بودجه سنا است ، که انتظار می رود رئیس مجلس سناتور کارولینای جنوبی ، لیندزی گراهام با اکثریت اعضای سازمان CSO باشد. گراهام تعهد نکرد که در جلسه دادگاه در مورد تندن ادامه دهد.

وی با اشاره به دیدار رای دهندگان در پایتخت ایالت در 14 دسامبر برای پیروزی رسمی بایدن ، گفت: “بیایید ببینیم چه اتفاقی برای دانشکده انتخاباتی می افتد.”

لورن کونیگ ، خبرنگار CNN ، در این داستان سهیم بوده است.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید