جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز می شود


بایدن گفت: “من ناامیدی امشب را درک می کنم. خودم چند بار باختم. اما حالا ، بیایید به خودمان فرصتی بدهیم.” “وقت بهبودی در آمریکا است.”

هریس گفت: “اگرچه من ممکن است اولین زن در این دفتر باشم ، اما آخرین نفر نخواهم بود ، زیرا هر دختر کوچکی که امشب را تماشا می کند می بیند که این کشور یک فرصت است.”

در اوایل روز ، معاون جدید منتخب رئیس جمهور با انتشار ویدیویی از درخواست خود برای پیروزی با بایدن در توییتر نوشت: “ما این کار را کردیم ، ما این کار را کردیم ، جو. شما رئیس جمهور بعدی ایالات متحده خواهید بود.”

ترامپ که هنگامی که سی ان ان و دیگر شبکه ها رقابت برای معاون رئیس جمهور قبلی را اعلام کردند ، در زمین گلف بود ، نشان نداد که قصد عقب نشینی دارد. هنگامی که به دوره خود در ویرجینیا می رفت ، در توییتر نوشت: “من این انتخاب را بردم ، خیلی زیاد!”

اما هواداران بایدن ، که ماسک های صورت آنها شرایط فوق العاده یک انتخابات همه گیر را منعکس می کرد ، در زمان کاتارسیس به خیابان های سراسر کشور آمدند تا پیروزی رئیس جمهور منتخب را جشن بگیرند.

معاون رئیس جمهور سابق پس از چهار سال دروغ بی وقفه ، آزار و اذیت و آزار و اذیت به مخالفان سیاسی خود ، گفته است که برای احیای شخصیت کشور و بازگرداندن عزت به کاخ سفید در حال شرکت است. بایدن که اواخر این ماه 78 ساله می شود ، در حالی که در ژانویه در میان بدترین وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در 100 سال گذشته ، عمیق ترین بحران اقتصادی دهه 1930 ، تحلیف می شود ، مسن ترین رئیس جمهور می شود. قرن گذشته و گزارش ملی نژادپرستی و بی رحمی پلیس ، که هنوز حل نشده است.

انتخاب وی پایان بازداشت آشفته ترامپ در واشنگتن را به همراه خواهد داشت و جمهوری خواه را که در تمام عمر با وسواس پیروزی درگیر بود ، به رده های مدیران ارشد از دست رفته پس از یک دوره محکوم خواهد کرد.

باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین ، بیانیه ای صادر کرد که گواهی بر شخصیت معاون رئیس جمهور سابق وی بود و از آمریکایی ها خواست اختلافات سیاسی خود را کنار بگذارند و به او فرصت دهند.

اوباما نوشت: “وقتی او در ژانویه وارد کاخ سفید می شود ، با چالش های خارق العاده ای روبرو خواهد شد که هیچ رئیس جمهور جدیدی هرگز نداشته است – یک همه گیری خشمگین ، یک اقتصاد نابرابر و سیستم عدالت ، یک دموکراسی در معرض خطر و یک فضای خطرناک. “من می دانم که او بهترین منافع هر آمریکایی را در قلب خود انجام خواهد داد ، خواه صدای آنها را داشته باشد یا نه.”

رئیس جمهور سابق از هر آمریکایی خواست “به او فرصتی بدهید و از او حمایت کنید.”

اوباما گفت: “نتایج انتخابات در هر سطح نشان می دهد که کشور عمیقاً و تلخ باقی مانده است.” “نه تنها به جو و کمالا ، بلکه به هر یک از ما بستگی دارد که وظیفه خود را انجام دهیم – رسیدن به فراتر از منطقه راحتی خود ، گوش دادن به دیگران ، پایین آوردن دما و یافتن برخی نقاط مشترک برای حرکت به جلو. ، همه ما به یاد داریم که تحت خدا یک ملت هستیم. “

به عنوان یک چرخش سینمایی ، وضعیت پسران بایدن ، پنسیلوانیا ، او را بیش از آستانه 270 رأی انتخاباتی قرار داد و به کاخ سفید تحویل داد. ترامپ در شب انتخابات پیش از بایدن برتری زیادی داشت ، اما همزمان با شمارش صدها هزار برگ آرا officials از سوی مسئولان ستاد انتخابات ، رقابت کاملاً به نفع بایدن تغییر کرد و باعث خشم ترامپ و متحدانش شد که می دانستند راه رئیس جمهور به کاخ سفید بدون وجود جامعه پایان یافته است.

جو بایدن در 9 ژوئیه 2020 در اسكرانتون ، پنسیلوانیا در مقابل خانه كودكی خود متوقف شد.

این واقعیت که ایالت کیستون آخرین مانع در راه بایدن به کاخ سفید بود ، پایان مناسبی برای مسابقه سرسختانه بود ، با توجه به اینکه معاون رئیس جمهور سابق مدتهاست تصویر خود را از “جو طبقه متوسط” اسکرانتون پرورش داده است. در طی بازدیدی که اکنون تقریباً نبوی به نظر می رسد ، وی پس از گذراندن بیشتر مبارزات انتخاباتی وعده دادن به اولویت قرار دادن معاش بسیاری از رای دهندگان طبقه کارگر که هیلاری کلینتون در پیشنهاد 2016 خود به ترامپ باخت.

حتما بخوانید:
اجرای جاوای AVL توسط دیوید مک منامون

وی در یکی از دیوارهای اتاق نشیمن در خانه ای که بزرگ شده بود ، نوشت: “از این خانه به کاخ سفید با لطف خدا” ، نام و تاریخ خود را امضا کرد ، “20/11/3/20”.

در روزهای پایانی مسابقه ، تیم بایدن تلاش خود را برای احیای “دیوار آبی” دموکراتها دو برابر کرد – و طبق گفته CNN ، در حالی که مینه سوتا ، رئیس جمهور ساخته شد ، بایدن با پیروزی بایدن در پنسیلوانیا ، میشیگان و ویسکانسین نتیجه داد. اولویت در مبارزات انتخاباتی مجدد آن است.

بایدن همچنین با ادامه شمارش آرا. در سراسر کشور ، پروژه هایی را در نوادا ، CNN برنده خواهد شد و در کالج انتخاباتی نیز برتری خود را افزایش می دهد. جورجیا می توانست به سمت شمارش آرا پیش رود و هنوز آرا از آریزونا ، جایی که بایدن پیشتاز بود ، جریان داشت.

بایدن در حال حاضر اختلاف 279-214 در کالج انتخاباتی دارد.

ترامپ در حالی که امیدهای انتخاب مجدد خود را با خستگی هر رای در پنسیلوانیا خفه می کرد ، در هنگام شمارش آراse متشنج خود را به توییتر پرتاب کرد و تلاش کرد نهادهای دموکرات را با خواسته هایی مانند “توقف تعداد” تضعیف کند.

رئیس جمهور به دروغ ادعا کرده است که انتخاب وی به سرقت رفته است زیرا بسیاری از آرا mail های پستی ، که اغلب پس از روز انتخابات شمارش می شدند ، در ستون رقیب او قرار می گیرند.

بایدن در مواجهه با یک دولت عمیقاً قطبی ، سعی کرده بود مهربانی و صبر و علاقه خود را برای متحد کردن آمریکا نشان دهد.

بایدن بعد از ظهر روز چهارشنبه گفت: “هیچ آبی و ایالتی قرمز هنگام پیروزی وجود نخواهد داشت. فقط ایالات متحده است.” “ما دشمن نیستیم. آنچه ما را به عنوان آمریكایی دور هم جمع می كند بسیار قویتر از هر چیزی است كه می تواند ما را از هم بپاشد.”

بایدن در راهپیمایی روز چهارشنبه 4 نوامبر با طرفداران خود صحبت کرد.

بخشی از ناامیدی ترامپ ناشی از این واقعیت بود که بازی زمینی مبارزات انتخاباتی وی در واقع منجر به بیش از آنچه انتظار می رفت “رأی دهندگان پنهان” ترامپ بود ، این رقابت را به یک رقابت بسیار باریک تر از آنچه انتخابات اعلام کرده بود تبدیل کرد. مطالعات. .

ترامپ در ادامه در مورد روند انتخابات اظهار نظر کرد – به اشتباه تصور می کند که در این واقعیت که شمارش آرا در کشورهای مهم مانند معمول در انتخابات آمریکا همچنان ادامه دارد ، چیز ناخوشایندی وجود دارد.

در همین حال ، تیم وی مجموعه ای از پرونده های قضایی را در چندین ایالت ، از جمله پنسیلوانیا ، ترتیب داده است تا تلاش کند تا شمارش آرا را در برخی مناطق متوقف کند ، در حالی که چگونگی مشاهده ناظران از نزدیک می تواند مقامات را در حال شمارش آرا در مناطق دیگر به چالش بکشد. ستاد انتخاباتی ترامپ همچنین اعلام کرد که این امر مستلزم سرشماری در ویسکانسین است ، جایی که بایدن با حدود 20 هزار رای ترامپ را هدایت می کرد ، هرچند بعید است حاشیه تاریخی به این بزرگی برگردد.

جستجوی شغلی تحقق یافته است

پیروزی جوزف روبینت بایدن جونیور ، که 50 سال سناتور و معاون رئیس جمهور را از خانه خود در دلاور تاسیس کرد ، لحظه ای در دایره کامل است که بیش از 30 سال از اولین مبارزات انتخاباتی وی برای ریاست جمهوری می گذرد.

زندگی غم انگیز بایدن – او همسر اول و دختر اول خود را به خاک سپرد و پسر بزرگش بو ، که در سال 2015 درگذشت ، از دو آنوریسم مغزی جان سالم به در برد و پس از دو مبارزات ناموفق کاخ سفید در سیاست باقی ماند – چهره او را به عنوان یک مرد شکل داد تاب آوری و نجابت. این ویژگی ها باعث شد وی به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود که بتواند غم ملتی را که از دست دادن بیش از 234000 شهروند به Covid-19 آسیب دیده بود ، و میلیون ها نفر بیکار در یک محیط ناامنی اقتصادی تحمل کند ، تحمل کند.

حتما بخوانید:
گفتگوهای تشویقی: یک طرح دو جانبه قرار است روز سه شنبه برگزار شود ، اما بعید است با نزدیک شدن به مهلت تأمین اعتبار ، یخ را بشکند

پیروزی بایدن به این معنی است که ریاست جمهوری خشمگین ترامپ – که ناشی از ملی گرایی ، درخواست های نژادی سمی ، دروغ های مداوم و حمله به نهادهای دموکراتیک است – می تواند به عنوان یک انحراف تاریخی تلقی شود تا یک امر عادی جدید.

اما بایدن با وظیفه عظیم متحد کردن کشور و مقابله با ناامیدی آمریکا از چهره هایی مانند او روبرو است ، که منجر به ظهور سیاسی رئیس جمهور فعلی به عنوان یک فرد خارجی در موج پوپولیسم در سال 2016 شد.

بایدن متعهد شد که “روح” آمریکا را بازگرداند ، که به گفته وی با رویكرد تفرقه افكنانه ترامپ به خطر افتاده است و سیاست خارجی رئیس جمهور آمریكا “ابتدا آمریكا” را پاك كرده و موقعیت سنتی رهبری جهانی واشنگتن را بازیابی كند.

اما دموکرات هایی که رویای دوران اصلاحات بهداشتی ، اقتصادی ، تغییرات آب و هوایی ، نژادی و حتی گسترش دیوان عالی را در سر می پرورانند ، جاه طلبی های خود را با کمبود سود در توازن قدرت در کنگره کاهش می دهند.

CNN روز شنبه پیش بینی کرد که دموکرات ها کنترل مجلس نمایندگان را حفظ خواهند کرد ، اما جمهوری خواهان در بسیاری از رقابت های مجلس نمایندگان بسیار بهتر از آنچه انتظار می رفت ، عمل کردند.

در یک دولت تقسیم شده ، بیشتر انرژی بایدن باید متوقف کردن روند رو به وخامت همه گیر باشد. متخصصان بهداشت از پروژه سنجش و سنجش بهداشت دانشگاه واشنگتن می گویند این ویروس می تواند در حالی که بایدن سوگند یاد می کند نزدیک به 400000 آمریکایی را بگیرد.

آینده ای تحت سلطه همه گیر و ناامنی

در حالی که بایدن در ژوئن سال 2020 در داربی ، پنسیلوانیا صحبت می کرد ، مردم از نظر اجتماعی فاصله دارند.

کشوری که با نتیجه گیری ، جدایی از خانواده و دوستان و محرومیت اقتصادی تقریباً یک ساله خسته شده است ، باید برای برداشتن گام های تهاجمی جدید برای شکست یک بیماری همه گیر که بایدن ادعا می کند ، دولت ترامپ اساساً دست از مبارزه کشیده است ، بسیج شود. .

ورود واکسن مورد انتظار ، که کارشناسان امیدوارند در سال 2021 به طور گسترده در دسترس باشد ، یک امید بالقوه است ، اگرچه ماه ها طول می کشد تا زندگی به حالت عادی برگردد. این بدان معنی است که ویروس کرونا تحت سلطه سال اول بایدن – زمانی که قدرت رئیس جمهور جدید افزایش یافته است – خواهد بود.

و اینکه آیا غرایز عمل گرایانه بایدن ، اعتقاد تنها او به ایجاد دوره جدید همکاری جمهوری خواهان و تمایل وی برای حفظ ائتلافی پیروز که شامل افراد میانه رو و هرگز ترامپ نیست ، می تواند منجر به درگیری های اولیه با ترقی خواهان دموکرات شود ، هنوز مطمئن نیست.

وظیفه بایدن با میراث فضای سیاسی که توسط ریاست جمهوری ترامپ کاملاً دو قطبی شده پیچیده است. پس از ماه ها پیش بینی رئیس جمهور مبنی بر “تقلب” در انتخابات ، طرفداران ترامپ پیروزی دموکرات را غیرقانونی می دانند و امیدهای وی برای ایجاد وحدت ملی را گیج می کنند.

نبرد برای مسیر ایدئولوژیک آینده جمهوری خواهان بین چریک های رئیس جمهور و محافظه کاران سنتی تر در دوران پس از ترامپ می تواند اختلافات بیشتری را در واشنگتن ایجاد کند. و شانس ناپدید شدن ترامپ در تاریخ بسیار ناچیز به نظر می رسد ، با توجه به سابقه مغول املاک و مستغلات در کنترل چرخه اخبار در حالی که خوراک توییتر خود را تسویه می کند تا شکایات سیاسی را تسویه کند.

آرمان های بین المللی بایدن نیز با چالش هایی روبرو است. جهان طی چهار سال حواس پرتی آمریکا به جلو حرکت کرده است. چین بازی خود را در آسیا و سراسر جهان تسریع کرده و جنگ سرد جدیدی در پیش است. متحدان آمریکایی این سوال را دارند که آیا اکنون می توان به آمریکا اعتماد کرد و بهبود بین الملل گرایی در واشنگتن تا چه مدت ادامه دارد. تقابل با کره شمالی ، ایران و روسیه حتی شدیدتر از زمانی است که باراک اوباما رئیس جمهور این کشور را ترک کرد.

تصحیح: این داستان به گونه ای تنظیم شده است که منشا reflect آسیای جنوبی کامالا هریس باشد.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید