[ad_1]

در حالی که ترامپ در داخل کشور بر سر آنچه که به دروغ ادعا می کرد تقلب در انتخابات است ، به نبرد قانونی پرداخت ، از کاهش سریع نیروهای آمریکایی در افغانستان خبر داد و بی پروا به وعده مبارزات خود عمل کرد.

دولت افغانستان می ترسد که این اقدام کشور آنها را در خطر تصرف طالبان قرار دهد ، در حالی که حتی برخی از حزب خود رئیس جمهور نیز نیت وی را زیر سوال برده اند. آدام کینزینگر ، نماینده کنگره جمهوری خواه ، این دستور را محکوم کرد و آن را “تلاشی برای سرنگونی دولت بعدی” دانست.

کینزینگر ، هواپیمابر سابق آمریکا که مأموریت های جنگی را به افغانستان انجام می داد ، هشدار داد که آن نیروهایی که باقی مانده اند نمی توانند کاری جز دفاع از خود انجام دهند. وی روز چهارشنبه به CNN New Day گفت: “با 2500 سرباز ، تمام آنچه برای شما باقی مانده برای محافظت از بقیه نیروها کافی است.”

در همین حال ، در عراق ، جایی که ترامپ دستور کاهش نیرو را نیز داده است ، گفتگوهای بین ژنرال آمریکایی مسئول نیروهای ائتلاف و دولت عراق در مورد چگونگی و زمان انجام این کار به دلیل نگرانی های عراق درباره پیامدهای امنیتی به تأخیر افتاده است.

پیش بینی آنچه ترامپ می تواند در آینده انجام دهد در آخر هفته ایجاد می شود ، زمانی که عربستان سعودی میزبان نشست G20 بهترین قدرت های اقتصادی جهان در شهر آینده این پادشاهی ، نئوم است.

ترامپ در حالی که اجلاس در عمل برگزار شد به دلیل همه گیری Covid-19 ، از تحقیر شخصاً رد شدن به عنوان بازنده دیگر رهبران جهان در امان ماند. هنوز مشخص نیست که او حتی به صورت ویدیویی صحبت خواهد کرد ، اگرچه وزیر خارجه مایک پمپئو در آنجا خواهد بود.

اجلاس مجازی همان چیزی نیست که شاهزاده محمد بن سلمان ، که معمولاً با حروف اول آن MBS شناخته می شود و پدر سالخورده اش ، ملک سلمان ، دوست دارند. علیرغم رپ ضعیف MBS به دلیل تثبیت سریع قدرت و به گفته سیا ، مسئولیت ترور جمال هاشوگی ، ستون نویس واشنگتن پست (بیانیه ای که توسط سعودی ها به طور مداوم تکذیب می شود) ، عربستان سعودی در بسیاری از جبهه ها تحت رهبری وی عملا پیشرفت کرده است.
با عصبانیت ترامپ ، آمریکایی ها بیمار می شوند و می میرند

MBS پلیس مذهبی را برکنار کرد و زمینه را برای کنسرت های موسیقی غیرقانونی هموار کرد و با دادن حق رانندگی به زنان ، قوانین مربوط به سرپرستی زنان را کاهش داد. G20 یک فرصت بزرگ برای MBS خواهد بود تا این تغییرات را نشان دهد و تصویر خود را که در سراسر جهان آلوده است ، بزند.

با حضور جو بایدن در جاده کاخ سفید ، حتی ممکن است تغییرات بیشتری ایجاد شود ، یک دیپلمات ارشد سعودی به CNN گفت که برخی از زندانیان از جمله لوژان الحتلول فعال حقوق زنان تحصیل کرده کانادا می توانند آزاد شوند.
اما ترس در منطقه در حال افزایش است که ترامپ ، که به باب وودوارد ، زندگینامه نویس ، افتخار می کند که “او را نجات داد” [MBS’s] “پس از ترور خاشوگی ، ممکن است خدمات دیگری برای خانواده سلطنتی فراهم شود. این می تواند اقدامی برای شناسایی دشمنان سعودی در یمن باشد – هوتوها – یک سازمان تروریستی ، بوکس اهرم بایدن بر سر عربستان سعودی و سایر کشورها معاملات با ایران را پیچیده می کند.

حسینی ها در سال 2015 دولت بی کفایت اما به رسمیت شناخته شده بین المللی یمن را که به طور دموکراتیک شناخته شده بود ، سرنگون کردند و از آن زمان در جنگ با سعودی ها بودند. خلبانان جنگنده سعودی که اهداف حوثی را تعقیب می کنند ، غیرنظامیان را کشته اند. در پاسخ ، حسینیه ها با موشکهای کروز ایرانی پایتخت پرجمعیت عربستان ، ریاض و دیگر شهرها را هدف قرار دادند. تاکنون باتری های موشکی پاتریوت ساخت آمریکا بیشتر تهدیدات را خنثی کرده اند.

در یمن ، امدادگران از بسیاری از افراد فقیر از گرسنگی می ترسند.

در یمن ، امدادگران که از گرسنگی بیشتر مردم فقیر هراس دارند ، معتقدند ایالات متحده در حال شناسایی اقداماتی برای شناسایی هویت ها به عنوان تروریست است که به دلیل کمبود مواد غذایی ، سوخت و پول اضافی ، جان افراد بیشتری را تهدید می کند.

با این حال ، ممکن است سعودی ها ناامید شوند در صورتی که بیانیه مشترک اجلاس به دلیل مشکلات در ملاقات در طی همه گیری کاهش یابد.

مقابله با Covid-19 و تأثیر اقتصادی آن و همچنین تغییرات آب و هوایی ، برخی از اهداف اعلام شده در این اجلاس است – هر دو عدم امضای رهبری ترامپ. ایالات متحده رهبر جهان در آلودگی به ویروس کرونا و مرگ و میر است ، در حالی که در گذشته رئیس جمهور از امضای اعلامیه G20 خودداری می کرد تا زمانی که زبان تغییرات آب و هوایی خیسانده شود یا حذف شود.

اما حتی اگر او از نشان دادن چهره خود – حتی به صورت مجازی – در این اجلاس امتناع ورزد ، این تضمینی برای جلوگیری از بحث و جدال نیست ، زیرا پمپئو شخصاً در آن حضور دارد تا خواسته های گاه نامطبوع رئیس خود را برطرف کند.

سوالی که در ذهن آخر رهبران G20 وجود دارد این خواهد بود که ترامپ در آخرین سفر بزرگ بین المللی دولت خود چه میزان تحمیل خواهد کرد.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر