[ad_1]

کری ، که وزیر امور خارجه باراک اوباما رئیس جمهور بود ، در دولت بایدن خدمت می کند و در شورای امنیت ملی خدمت می کند.

در بیانیه تیم انتقال بایدن آمده است: “این اولین بار است که شورای امنیت ملی شامل یک افسر تغییر آب و هوا می شود که نشان دهنده تعهد رئیس جمهور منتخب در مقابله با تغییرات آب و هوایی به عنوان یک موضوع امنیت ملی است.”

طرح این موضوع در انتصاب کری خواستار تغییر سیاست و رویکرد ناشی از انکار مکرر رئیس جمهور فعلی از واقعیت علمی بحران و کنار گذاشتن سیستماتیک سیاست های زیست محیطی است.

کری در توئیتی نوشت: “این افتخار است که با همراهان و شرکای خود ، همراه با رهبران جوان در حال ظهور جنبش آب و هوا کار می کنیم ، تا بحران آب و هوا را با جدیت و اضطراری که شایسته آن است مقابله کنیم.”

انرژی پیرامون بحران آب و هوا در مدت زمان کوتاهی افزایش یافته است. هنگامی که سناتور برنی سندرز از ورمونت ، در جریان اولین مبارزات انتخاباتی خود در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 ، تغییر اقلیم را مهمترین بحران امنیت ملی خواند ، او را به عنوان یک خلاف نظر در مورد سیاست خارجی قرار دادند. پنج سال بعد ، کاخ سفید نماینده ویژه ای در زمینه آب و هوا با مقر شورای امنیت ملی خواهد داشت.

کری مدت هاست که در زمینه مسائل آب و هوایی کار می کند. وی به عنوان وزیر امور خارجه نقش اساسی را در مذاکرات توافقنامه برجسته آب و هوای پاریس ایفا کرد که در سال 2015 توسط نزدیک به 200 کشور به تصویب رسید و هدف آن تأثیرات منفی تغییر اقلیم بود. ترامپ ایالات متحده را از توافق خارج کرد و بایدن متعهد شد که در اولین روز ریاست جمهوری به او بپیوندد.

در سال 2019 ، کری در مقابله با بحران آب و هوا ، ابتکار عمل دو حزب رهبران و مشاهیر جهان را بنیان نهاد ، به نام جنگ جهانی صفر. وی پس از انتخابات دموکراتیک ، به همراه الکساندریا اوکاسیو-کورتس از نیویورک ، رئیس کارگروه بایدن-سندرز در زمینه سیاست های آب و هوایی بود.

بنیانگذار و مدیر عامل یک گروه پیشرو آب و هوا ، جنبش طلوع آفتاب ، انتصاب کری را تبریک گفت و گفت که ایجاد این نقش “یک نشانه دلگرم کننده” است. وارشینی پراکاش ، که با کری در کارگروه وحدت خدمت می کند ، وی را “متعهد به درگیر کردن و گوش دادن به صدای جوان – حتی زمانی که ممکن است همیشه موافق نباشیم – و اطمینان از داشتن جایگاهی در میز” توصیف کرد.

در اینجا 10 اقدام مدیریت آب و هوا آورده شده است که بایدن می گوید در روز اول انجام خواهد داد

اما پراكاش گفت كه یك نقش “ناكافی” است و كاخ سفید بایدن “همچنین باید یك همتای داخلی را نیز داشته باشد كه مستقیماً به رئیس جمهور گزارش دهد تا رئیس سرویس بسیج آب و هوا باشد.”

یک منبع آگاه به CNN گفت: رئیس جمهور منتخب انتظار می رود یک مدیر اقلیم کاخ سفید برای کار در امور داخلی داشته باشد که در کنار کری خواهد بود.

کری برای دهه ها با بایدن در مجلس سنا خدمت کرد. وی اولین بار پس از خدمت به عنوان ستوان فرماندار ایالت زیر نظر فرماندار مایکل دوکاکیس ، برای نمایندگی ماساچوست در سال 1984 به عنوان نماینده مجلس سنا انتخاب شد.

در سال 2004 ، کری قبل از شکست در انتخابات عمومی به رئیس جمهور فعلی جورج دبلیو بوش ، نامزدی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری را به دست آورد. در سال 2009 ، وقتی بایدن به معاون رئیس جمهور رسید ، کری مسئولیت ریاست کمیته روابط خارجی سنا را بر عهده گرفت. وی در سال 2012 از طرف اوباما به عنوان وزیر امور خارجه معرفی شد.

کری در نیروی دریایی ویتنام به عنوان افسر قایق در دلتای مکونگ خدمت کرد و یک ستاره نقره ای ، یک ستاره برنز و سه قلب بنفش به وی اهدا شد.

بایدن برنامه جاه طلبانه ای را برای صرف 2 تریلیون دلار در طول چهار سال در پروژه های انرژی پاک و جبران کربن از نیروگاه های برق تا سال 2035 پیشنهاد کرده است. برنامه آب و هوایی رئیس جمهور منتخب تا حد زیادی به این مسئله بستگی دارد که دموکرات ها کنترل سنای ایالات متحده ، که در دو مرحله دوم در گرجستان در تاریخ 5 ژانویه تصمیم گیری می شود. اما بدون در نظر گرفتن اینکه کدام حزب سنا را کنترل می کند ، بایدن در روز اول متعهد شد که یک سری دستورات مربوط به آب و هوا را امضا کند که نیازی به تأیید کنگره ندارد.

آرلت Saenz و Greg Krieg از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته اند.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir