جانت یلن خزانه دار منتخب بایدن است


یلن که در صورت تأیید مجلس سنا اولین زنی خواهد بود که وظیفه خود را به عهده خواهد گرفت ، مسئولیت هدایت پاسخ اقتصادی بایدن به بیماری همه گیر ویروس کرونا را به عهده خواهد گرفت ، که ویرانی بزرگی در اقتصاد ایجاد کرده و میلیون ها آمریکایی کار خود را از دست داده اند. همچنین از وی خواسته می شود تا قول انتخاباتی معاون رئیس جمهور سابق برای کاهش شکاف اقتصادی فقیر و غنی در ایالات متحده را عملی کند.

یلن ، پس از یک دوره طولانی کار در دانشگاه و نقش های مختلف در فدرال رزرو ، توسط رئیس جمهور باراک اوباما به عنوان رئیس فدرال رزرو – اولین زنی که منصب خود را به عهده داشت – در نقشی که از 2014 تا 2018 بر عهده داشت نامزد شد. دونالد ترامپ رئیس جمهور ترجیح داد در اولین سال کار خود به یلن تغییر نام داد و در عوض جروم پاول را برای تصدی پست برتر معرفی کرد.

بایدن گفته بود که انتخاب وی به عنوان وزیر دارایی حمایت گسترده ای را از بخشهای مختلف حزب دموکرات جلب خواهد کرد.

بایدن در ماه نوامبر به خبرنگاران گفت: “شما به زودی درباره انتخاب گنج من ، درست قبل یا بلافاصله بعد از شکرگذاری ، خواهید شنید.” “این کسی است که مورد قبول همه عناصر حزب دموکرات ، از ائتلاف های مترقی تا متوسط ​​قرار می گیرد.”

و به نظر می رسد یلن آن جذابیت گسترده را دارد. ماهیت تاریخی نامزدی وی می تواند به هر دموکرات شکاک کمک کند. و جمهوری خواهان که می توانند سنا را در ژانویه کنترل کنند ، از یلن حمایت کرده اند ، از جمله نامزدی وی برای رئیس فدرال رزرو. تأیید یلن با قول بایدن برای ایجاد کابینه متنوع مطابقت دارد.

حتما بخوانید:
6 Nontraditional Email Strategies Which Are In Contrast To Any You've Got Ever Seen. Ther're Perfect.

این یک داستان ابتکاری است و به روز می شود.


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید