تیم بایدن سیاست کره شمالی را ارزیابی می کند در حالی که دوران نامه های “عاشقانه” ترامپ با کیم به پایان می رسد


یک منبع نزدیک به انتقال گفت: “آنها می توانند به ترسیم پرتره روانشناسی غنی تری از کیم جونگ اون کمک کنند و ایده ای از تفکر وی یا حداقل رویکرد او در رابطه با نامزدی با دونالد ترامپ ارائه دهند.” سخنان بالایی دارند – ترامپ آنها را به عنوان نامه های “عاشقانه” توصیف کرد – و از نظر محتوایی بسیار کمتر است.

در حالی که تیم بایدن نامه های ترامپ-کیم ، آخرین اطلاعات و سایر اطلاعات را بررسی می کند ، او با همان چالشی روبرو خواهد شد که ترامپ و همه پیشینیانش با آن روبرو هستند: کره شمالی مصمم است که با برنامه هسته ای خود پیش برود. .

تفاوت: در چهار سالی که بایدن در دولت بود ، کره شمالی سلاح هسته ای بیشتری دارد ، ابزار تحویل بهتری دارد و بسیار خطرناک تر است.

نکاتی در مورد چگونگی رویکرد بایدن به چالش وجود دارد – براساس اظهارات عمومی خود ، تعهد خود به اتحاد چندجانبه و انتخاب کارکنان – اما منابع آگاه از این انتقال می گویند که یک بار توسعه سیاست بیشتر برای او زمان می برد با متحدان و شرکای خود دیدار کنید رئیس جمهور منتخب با انجام این کار باید با مقاومت احتمالی جمهوری خواهان در کنگره ، همتای غیرقابل اعتماد در چین و ماهیت غیرقابل پیش بینی کره شمالی ، جایی که رسانه های دولتی اکنون او را “سگ دیوانه” می نامند ، مقابله کند.

انتظار می رود که بایدن رویکرد سنتی تری نسبت به ترامپ داشته باشد ، به جای اینکه این کار را به تنهایی انجام دهد ، متحدان و شرکای خود را جذب کند. تنها چند هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری ، بایدن با استفاده از اصطلاح “دیپلماسی اصولی” برای توصیف چگونگی رویکرد خود به کره شمالی اعلام کرد که وی برای تعامل با پیونگ یانگ آزاد است. منابع آگاه از این انتقال به CNN گفتند که تیم وی دقیقاً تصمیم نخواهد گرفت که این مورد در عمل دقیقاً به نظر برسد تا زمانی که اطلاعات مربوط به وقایع رخ داده در ساعت ترامپ را بررسی کند.

منبع دوم نزدیک به انتقال گفت: “این انتقال تلاش خواهد کرد تا آنجا که ممکن است در مورد آنچه در دولت ترامپ در مورد کره شمالی اتفاق می افتد مطلع شود.” “از تعامل با کره شمالی ، تعامل با ژاپن ، با چین ، با کره جنوبی و برنامه ها و تمرینات دفاعی و تنظیم وضعیت نیرو.”

Tayon Blinken ، نامزد بایدن برای وزیر امور خارجه ، زمانی که در دولت اوباما بود ، در نمونه کارهای کره شمالی کار می کرد. مقامات پیشین که با او کار می کردند گفتند که وی برای دیپلماسی با کره شمالی آزاد است. آنها گفتند او بخشی از گروهی بود كه سعی داشت گفتگوهای دیپلماتیک با كره شمالی را در پایان دولت اوباما آغاز كند ، كه ناموفق بود.

حتما بخوانید:
جزئیات برنامه دولت برای افزایش حقوق کارمندان و مستمری بگیران

به گفته سه مقام وزارت امور خارجه ، که گفته اند انتظار می رود در جلسات بعدی برگزار شود ، تاکنون هیچ جلسات کره شمالی بین تیم انتقال بایدن برای وزارت امور خارجه ، که معمولاً تلاش های دیپلماتیک با کره شمالی را هدایت می کند ، و کارکنان در این وزارتخانه انجام نشده است. هفته ها تیم وزارت امور خارجه بایدن احتمالاً نامه هایی را که ترامپ با کیم رد و بدل کرده است بررسی می کند.

برخی از مقامات کره جنوبی و کارشناسان کره شمالی به CNN گفتند که آنها نگران هستند که تیم بایدن مدت زیادی طول بکشد تا استراتژی خود را تدوین کند و به کره شمالی اجازه دهد لحن خود را تعیین کند. پیونگ یانگ اغلب در روزهای ابتدایی دولت جدید موشک شلیک می کرد که این امر تیم بایدن را به جای دفاع و حمله در موقعیت دفاعی قرار می داد.

منبع دوم ، نزدیک به مرحله انتقال ، گفت: “انتظاراتی در این مورد وجود دارد” و خاطرنشان کرد که بایدن باید بدون ورود به “چرخه ضد تولید” ، واکنش را در هر پرتاب موشک کنترل کند.

مانع چینی ها

منابع آگاه از این انتقال نمی گویند که آیا بایددن در ابتدای دولت خود برای ارسال پیام شخصی به پیونگ یانگ برای جلوگیری از تحریکات کره شمالی فکر می کند یا خیر. آنها گفتند که بایدن در حین انتقال ، زمانی که ترامپ هنوز در کاخ سفید بود ، این کار را نمی کرد.

منابع گفتند که بخشی از استراتژی بایدن برای کره شمالی در ابتدا شامل بازسازی فشارها در روابط ایالات متحده و کره جنوبی است که ناشی از تقاضای ترامپ از سئول برای پرداخت 400 درصد بیشتر برای نگهداری نیروهای آمریکایی در این کشور است.

منابع آگاه از انتقال رئیس جمهور منتخب گفتند که تیم بایدن همچنین معتقد است که درگیری چین مهم است. اما همکاری با پکن مانعی برای آنها و همچنین مقامات ترامپ خواهد بود – خصوصاً با توجه به مدل اخیر پکن در نادیده گرفتن و حتی ترویج نقض تحریم های کره شمالی.

کنگره همچنین با شروع اجرای استراتژی خود برای کره شمالی ، تیم کنگره ایفای نقش می کند. دموکرات های هیل نگران این هستند که جمهوری خواهان می توانند با کاهش نسبی تحریم ها ، تلاش بایدن برای جذب کره شمالی را خنثی کنند ، اقدامی که به تأیید کنگره نیاز دارد.

هفت مهمترین اتصالی که بایدن در Capitol Hill خواهد داشت

یکی از دستیاران کنگره دموکرات گفت: “من فکر می کنم سیاست ما بزرگترین بخش این سوال است که آیا می توانیم دیپلماسی کره شمالی را آماده کنیم؟” “رئیس جمهور وقتی صحبت از مذاکره در مورد یک توافق می شود ، آزادی زیادی دارد ، اما وقتی زمان تحرک در میز است … اگر کنگره پاهای رئیس جمهور را قطع کند ، این می تواند بسیار مشکل ساز باشد. “

حتما بخوانید:
اسید بوریک و کاربردهای آن

بایدن ممکن است مجبور شود با برخی خصومت ها – یا حداقل نام های فریاد زده – از کره شمالی کنار بیاید. رئیس جمهور تازه انتخاب شده در جریان مناظره ریاست جمهوری کیم را “اوباش” خواند. او همچنین تلویحاً او را با آدولف هیتلر مقایسه می کند ، گزارش های حقوق بشر را به کره شمالی ارائه می دهد که توصیف کیم اردوگاه های کارگری در کشورش است ، استفاده از گرسنگی به عنوان ابزاری برای کنترل و استفاده از سلاح های بیولوژیکی برای کشتن اعضای خانواده. در مکان های عمومی

باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا قبل از شروع به کار به ترامپ هشدار داد که برنامه هسته ای کره شمالی دشوارترین چالش سیاست خارجی وی است. ترامپ با تأکید بر دیپلماسی رو در رو با کیم جونگ اون ، با رویکرد کاملاً متفاوتی نسبت به روسای جمهور قبلی در کاهش و متوقف کردن برنامه هسته ای کره شمالی ، در واکنش به این مسئله واکنش نشان داد.

الکس وونگ ، معاون نماینده ویژه وزارت امور خارجه کره شمالی ، منصوب ترامپ روز سه شنبه اذعان کرد که تلاش ها به نتیجه نرسیده و پیونگ یانگ در یک گفتگوی دقیق شرکت نکرده است و یا “هیچ اقدام مشخصی در جهت خلع سلاح هسته ای” انجام نداده است.

بیرون جعبه

مقامات دولت ترامپ همچنین به طور خصوصی اذعان می کنند که برنامه هسته ای کره شمالی در حال حاضر پیشرفته تر از زمان تحقق کار خود است. دو مقام فعلی به CNN گفتند که آنها خواستگاری با کیم را مطالعه مفیدی درباره دیپلماسی غیراستاندارد می دانند.

اما آزمایش های موشکی پیونگ یانگ نشان داده است که اکنون آنها می توانند به ایالات متحده برخورد کنند. و طبق گزارش سازمان ملل در سال جاری ، چندین کشور معتقدند که پیونگ یانگ در تولید موشک های بالستیک مقیاس کوچک سود کسب کرده است.

در اواخر سال 2017 ، کره شمالی گفت که نوع جدیدی از موشک های بالستیک قاره پیما را که با “کلاهک فوق سنگین” پوشانده شده و قادر به اصابت به قاره ایالات متحده است ، با موفقیت آزمایش کرده است. پس از پرتاب ، کیم گفت کره شمالی “سرانجام به علت مهم تاریخی پایان دادن به قدرت هسته ای این کشور پی برد.”

وزیر دفاع جیمز ماتیس سپس گفت که آزمایش های موشکی “بالاتر از هر شلیکی که قبلاً انجام داده بودند” بالاتر بوده است و نشان داد که رهبر کره شمالی کیم جونگ اون از قبل توانایی حمله “اساساً در هر نقطه از جهان” را داشته است. .


منبع: thoughts-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید