[ad_1]

در هر دو آژانس ، بایدن در حال بررسی نامزدهای با تجربه گسترده در زمینه های خود و تجربه در واشنگتن است – اما برخی از نامزدهای وی همچنین مخالفت با حزب دموکرات را تحریک می کنند ، که می تواند انتخاب رئیس جمهور تازه انتخاب شده را یک مسئله پیچیده تر کند.

برای هفته ها ، ناظران حدس می زدند که بایدن وزارت دفاع را به میشل فلورنوی ، کهنه کار پنتاگون ، باتجربه ترین کارشناس دفاعی در میان این اسامی ، واگذار می کند ، اگرچه وی با مخالفت مترقیان روبرو شده است.

پس از اینکه بایدن زن دیگری به نام Avril Haynes را به عنوان مدیر اطلاعات ملی خود در روز سه شنبه معرفی کرد ، توجه به اینکه چه کسی آژانس اطلاعات مرکزی را هدایت می کند ، معطوف شد. در مورد حفظ جینا هاسپل ، رئیس جمهور فعلی ، که در روابط ناپایداری با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا بود و اگر زودتر اخراج نشود ، استعفا می دهد بحثی وجود ندارد. اما یکی از نامزدهای بایدن برای جایگزینی وی قبلاً “عذرخواه شکنجه” شناخته شده است.

به گفته مشاوران انتقال ، در مورد نامزد وزیر دفاع در اوایل دسامبر و اوایل هفته آینده تصمیمی اتخاذ می شود و حداقل دو نامزد احتمالی دیگر به غیر از فلورنوی هنوز درگیر هستند.

مشاوران موقت می گویند از جمله فرصت هایی که به بایدن ارائه شده است می توان به جه جانسون وزیر سابق امنیت داخلی در دولت اوباما اشاره کرد. برخی از مقامات پیشین نزدیک به روند انتخاب می گویند جانسون نیز برای تصدی سمت دادستان کل می جنگد و با تأکید بر این ایده که تیم بایدن هنوز در تلاش است تا مدعیان مختلف را در پازل کابینه قرار دهد.

نام دیگری که برای هدایت وزارت دفاع پوشیده شده است: سناتور تامی داکورث ، یک دموکرات از ایلینوی و جانباز زخمی شده در جنگ را تزئین کرد.

دو مشاور انتقال از خواندن هر چیزی که فلورنوی در تیم امنیت ملی اعلام نشده این هفته در ویلمینگتون اعلام نکرده بود ، هشدار دادند.

اما همچنین بلافاصله مشخص نبود که چرا او با نامزدهای وزیر امور خارجه ، مدیر اطلاعات ملی و وزیر امنیت داخلی در صحنه نیست ، با توجه به اینکه وی یک شخصیت شناخته شده است ، سالها رهبر دفاع است و به عنوان یک نامزد اصلی برای بنتون پنتاگون شناخته می شود.

بخوانید: آدرس رئیس جمهور منتخب جو بایدن برای شکرگذاری ، آماده تحویل

یک مشاور انتقال به CNN گفت که اعضای کابینه باید به عنوان بخشی از یک معمای بزرگتر دیده شوند ، نه فقط به عنوان یک سری تصمیمات فردی. و بایدن و تیمش قبل از اعلام انتخاب به عنوان وزیر دفاع ، وقت اضافی را برای انتخاب گزینه های دیگر اختصاص دادند.

یک مشاور انتقال گفت: اختلافات مشهور فلورنوی با بایدن طی سالهای گذشته در مورد سیاست در عراق و افغانستان عاملی در روند تصمیم گیری نیست ، با استناد به اخطار رئیس جمهور منتخب در روز سه شنبه.

بایدن در حالیکه اولین موج نامزدهای کابینه احاطه شده بود گفت: “آنها به من خواهند گفت آنچه من باید بدانم ، نه آنچه می خواهم بدانم – آنچه باید بدانم.”

اگر فلورنوی نامزد انتخابات شود ، انتظار می رود که او هزینه های مربوط به فناوری آینده و ترمیم توازن نظامی و نظامی پنتاگون را در اولویت قرار دهد تا مطمئن شود که مهمترین تصمیمات و بحث های سیاسی تحت کنترل مقامات غیرنظامی است.

به گفته افراد آشنا با نام های ذکر شده توسط تیم انتقال ، دو رقیب اصلی برای پر کردن کفش هاسپل ، مایکل مورل ، مدیر سابق CIA و تام دونیلون ، مشاور امنیت ملی سابق هستند.

“معذور شکنجه”

مشخص نیست که مورل رابطه نزدیک با بایدن دارد ، اما او یک جانباز 30 ساله CIA است و مورد احترام آژانس است. دونیلون ، که رئیس شورای امنیت ملی کاخ سفید است ، در زمان دولت اوباما با بایدن و تیمش همکاری نزدیکتر داشت.

یک کارمند تیم انتقال از اظهار نظر در مورد نامزدها و روند کار خودداری کرد.

به گفته افراد آشنا به موضوع ، تماس بین تیم انتقالی بایدن و نامزدهای احتمالی اندک است و آنها را در جایی که ایستاده اند در تاریکی رها می کند. رئیس جمهور منتخب و کسانی که به او کمک می کنند تا تصمیم بگیرد ، هر دو نامزد و همچنین سوابق آنها به خوبی شناخته شده اند.

انتخابات نهایی ابتدا باید توسط کمیته اطلاعات سنا به رای گذاشته شود. به گفته یک منبع آگاه از بحث ، تیم بایدن با برخی از دموکرات های اصلی Capitol Hill در مورد کار یک مدیر CIA مشورت کرد ، وی به CNN گفت که چندین نام از جمله مورل مورد بحث قرار گرفته است.

روز چهارشنبه ، ران ویدن ، کمیته دموکرات ، انتقاد خود را از مورل افزایش داد ، وی وی را “بهانه ای برای شکنجه” و “غیر شروع کننده” مدیر CIA دانست. وایدن در توییتر خود نوشت: “مایك مورل نوشت كه شكنجه م effectiveثر و اخلاقی است.” “شما در هر دو نکته اشتباه می کنید.”
کاخ سفید توافق نامه ای را برای دریافت جلسه توجیهی روزانه رئیس جمهور با جو بایدن امضا کرد

Wyden به اصطلاح اشاره دارد تکنیک های پیشرفته استیضاح CIA یا EIT که در آژانس در ساعت مورل استفاده می شد. در یک مصاحبه 60 دقیقه ای با CBS در سال 2013 ، مورل آنها را “اشتباه” و “ناسازگار با ارزش های آمریکایی” خواند.

اما او همچنین در کتاب 2015 جنگ بزرگ زمان ما نوشت که اگرچه او از آب سواری القاعده “نگران” شده بود ، “من معتقدم که تخته آب یکی از دو م mostثرترین است. تکنیک های خام ”.

نیک شاپیرو سخنگوی مورل گفت: “مورل به هیچ وجه در ایجاد برنامه EIT دخیل نبود و حتی تا سال 2006 ، چهار سال پس از اجرای آن ، چیزی در مورد آن یاد نگرفت.” “او در مصاحبه ای (پروتکل ها) در سال 2013 علنا ​​گفت و در کتاب 2015 خود نوشت که معتقد است تخته آب واقعاً شکنجه است.”

دونیلون بدون عوارض خودش نمی آمد.

وی به عنوان یک مدیر ، به دلیل ایجاد یک فضای کاری فشرده و دشوار مشهور است. قبل از پیوستن به دولت اوباما ، دونیلون در دوران رونق مسکن شش سال رئیس فانی می بود و قبل از منفجر شدن شرکت از آنجا جدا شد و مجبور شد 400 میلیون دلار برای سودهای اشتباه به دولت فدرال بپردازد. زمان اقامت شما در آنجا

دونیلون از زمان حضور خود در دولت اوباما در شرکت مالی BlackRock کار کرده است.

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر