[ad_1]

اکثر کارکنان شغلی به گروه جدیدی منتقل می شوند ، که این کار آنها را از محافظت از کارمندان دولت محروم می کند و حذف آنها را تسهیل می کند.

دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید یکی از متجاوزترین افراد در ایجاد این تغییر است. یک دستورالعمل اجرایی از اکتبر طبقه بندی جدیدی را برای کارمندان فدرال ایجاد کرد که در “موقعیت های محرمانه ، سیاست گذاری ، سیاست گذاری یا محافظت از سیاست” کار می کنند. این کارمندان معمولاً در دوره انتقال ریاست جمهوری تغییر نمی کنند.

کارشناسان می گویند این طبقه بندی مجدد می تواند ده ها هزار کارمند فدرال را بی دلیل در معرض اخراج قرار دهد.

ریچارد لوئب ، مشاور ارشد سیاسی در فدراسیون خدمات کشوری آمریکا گفت: “این تلاشی برای خرابکاری آنها هنگام بیرون رفتن از در است.”

در نهایت دفتر منابع انسانی قدرت نهایی تغییر موقعیت را دارد و در پایان ماه گذشته ، سرپرست دفتر یادداشتی را به آژانس ها ارسال کرد که نحوه معرفی سیستم طبقه بندی جدید معروف به لیست F را به آژانس ها آموزش می دهد.

در حالی که آژانس ها تا 19 ژانویه فرصت دارند موقعیت هایی را که فکر می کنند باید دوباره طبقه بندی شوند شناسایی کنند ، چندین سازمان بلافاصله شروع به تهیه لیست های خود کردند ، از جمله وزارت انرژی ، جایی که مدیران یادداشت پیوست دریافت شده از CNN را دریافت کردند و از آنها خواستند موقعیت ها را برای ممکن شناسایی کنند انتقال.

OMB نیز به سرعت می شتابد. به گفته یک منبع مطلع از تماس های داخلی ، این سرویس هفته گذشته لیست طبقه بندی مجدد خود را ارسال کرد و بیش از نیمی از کارکنان را برای انتقال احتمالی اعزام کرد. این اقدام و زمان بندی آن ابتدا توسط RealClearPolitics اعلام شد.

به گفته یک منبع آگاه در این گفتگوها ، ده ها کارگر شغلی OMB ابراز نگرانی کرده اند که مشاغل آنها در دست رئیس جمهور مشهور به انتقام باشد. یک کارمند سابق OMB گفت که کارگران فعلی امیدی ندارند که مدیر OMB راس ووتگ بتواند به کمک آنها بیاید و ترامپ وفادار را “کارگردانی بسیار عجیب و غیر ماهر” توصیف کرد.

برای سالها ، ترامپ کارمندان خود را به عنوان “ایالت عمیق” تحقیر کرد و تلاش کرد دولت فدرال را از افرادی که به اندازه کافی وفادار نیستند ، آزاد کند. به عنوان بخشی از تلاش برای پاکسازی افرادی که فکر می کرد به نوعی به او ظلم کرده اند و جایگزینی طرفداران سرسخت ، ترامپ دستیار قدیمی خود ، جان مک کانتی را برای تصدی دفتر ریاست جمهوری کاخ سفید نصب کرد.

این دفتر مسئول بررسی دقیق انتصابات سیاسی است و اندکی پس از روی کار آمدن مک انتی ، پرسشنامه جدیدی را برای منصوبان سیاسی بالقوه در کل دولت ایجاد کرد و از جمله س askingال کرد که چه بخشی از پیام تبلیغاتی ترامپ برای آنها “جذاب ترین” بوده و چرا.

منتقدان هشدار می دهند که این دستور به ترامپ اجازه می دهد در آخرین هفته های حکومت خود نیروی کار فدرال را با وفاداران پر کند و خطر بازگشت کشور به یک سیستم غارت را دارد به روشی که از قانون پندلتون در سال 1883 مشاهده نشده است و این امر را غیرقانونی می داند. برخی از کارمندان دولت را بر اساس سیاست مجازات کنید.

در بیانیه ای به CNN ، تونی ریدرون ، رئیس اتحادیه صندوقداران ملی ، دستور داد “تهدیدی علیه خدمات کشوری مبتنی بر شایستگی ما” باشد که “اجازه می دهد کارمندان دولت غیر حزب به دلایل سیاسی استخدام یا اخراج شوند”.

در ماه اکتبر ، اتحادیه دادخواست دادخواست تلاش برای جلوگیری از این اقدام را ارائه داد.

بسیاری از کارشناسان حقوقی به سی.ان.ان گفته اند که به دلیل ماهیت بی سابقه ای که دارد ، اگر اجرایی شدن رئیس جمهور منتخب جو بایدن در صورت اجرای کامل قبل از روی کار آمدن وی در 20 ژانویه ، به سرعت لغو شود ، احتمالاً دستور اجرایی ترامپ دشوار است.

اگرچه بایدن می تواند از شر دستور خلاص شود ، اما مراحل طولانی او باید برای تعیین جایگزین کارمندان انجام شود. اگر ترامپ تصمیم بگیرد در آخرین روزهای حکومت خود ده ها هزار کارمند را در کار خود اخراج کند ، کارهایی که در این آژانس انجام می شود را پیچیده تر می کند) اگر وی این کارمندان را با کارمندان وفادار جایگزین کند ، تلاش برای بازگرداندن کارمندان دولت یک رشدی دیگر خواهد داشت ، زیرا دولت بایدن باید در مورد نحوه برخورد با این کارمندان تصمیم بگیرد.

یکی از کارمندان سابق OMB ، که نمی خواست شناسایی شود از ترس تلافی جویی ، به CNN گفت: “آنها در حال تلاش برای سرقت از یک دولت ورودی در ماه های اول هستند.” “وقتی افرادی که در شغل ارشد شما فعالیت می کنند دیگر اینجا نیستند یا مدتی دیر می آیند و در عوض وفاداران به ترامپ دارند ، می تواند بسیار گیج کننده باشد.”

[ad_2]

منبع: thoughts-news.ir

ایندکسر